maort
22.11.08,23:25
Ahojte,

mam takyto problem a hladam najlepsie riesenie. Kto mi poradi?

Minuly rok som sa stal dobrovolnym platcom DPH, kedze som zacal predavat tovar firmam, vacsina ktorych su tiez platcovia DPH. Kedze to nenapredovalo, ako som ocakaval, pridal som si tento rok financne sprostredkovanie. No a kedze to vykonavam pravidelne, musel som poziadat DU o odsuhlasenie koeficientu pre pomerne odpocitanie dane. Po vypocte dane za 3Q som s hrozou zistil, ze takmer cely zisk z cinnosti z predaja tovaru pre firmy mi zhltla cez koeficient upravena danova povinnost. (Kedze prijmy za sprostredkovanie fin. produktov niekolkonasobne prekrocili prijmy z predaja tovaru.)A za tak maly zisk sa mi predaj tovaru vlastne ani neoplati vykonavat. A zda sa, ze to iste ma postihne aj v 4Q.
Aké mam možnosti?
Zvazoval som, ze zrusim registraciu platcu DPH ale rad by som aj nadalej odpocitaval DPH na vstupe. Ak sa vzdam cinnosti predaja tovaru a moj prijem bude len z cinnosti oslobodenej od DPH, riesi to moj problem?
Dakujem za pomoc.
Rozalka
23.11.08,16:29
Ak budeš mať len príjem z činnosti oslobodenej od DPH, tak túto DPH na vstupe nebudeš môcť odpočítavať.