Evelyne20
22.11.08,23:03
chcela by som sa opytat naco sa da dotacia z UP pouzit,teda co sa da zdokladovat.Ako s ato zdokladuje,bezhotovostym prevodom?Ak viete hocico dajte vediet vsetko pomoze.Dakujem vopred
ondrejvla
22.11.08,22:08
chcela by som sa opytat naco sa da dotacia z UP pouzit,teda co sa da zdokladovat.Ako s ato zdokladuje,bezhotovostym prevodom?Ak viete hocico dajte vediet vsetko pomoze.Dakujem vopred

Keď si žiadala o dotáciu, musela si vypracovať podnikateľský plán, takže v súlade s podnikateľským plánom budeš účtovať jej čerpanie. Dotácia ti príde na účet, je tvojim zdaniteľným príjmom.
Rybar75
28.12.08,10:38
Ja ešte nemam podanu ziadost ani vypracovany plan, no zaujimalo by ma ci je napriklad nejak limitovana hranica do ktorej mozem zakupit napriklad stroje, ci techniku /PC,tlaciaren a tak/
Tusim na jednu polozku to nemoze presiahnut 29tis no moze byt pripadne takmer cela dotacia vykalkulovana na nakup strojov?

A aka je vyska dotacie? Niekde som cital 66t no mam pocit, ze vyska je rozna podla prislusnosti pod urcitý kraj.
Ako to je?

Dakujem pekne za info
Zoltán Kovács
28.12.08,10:42
Ja ešte nemam podanu ziadost ani vypracovany plan, no zaujimalo by ma ci je napriklad nejak limitovana hranica do ktorej mozem zakupit napriklad stroje, ci techniku /PC,tlaciaren a tak/
Tusim na jednu polozku to nemoze presiahnut 29tis no moze byt pripadne takmer cela dotacia vykalkulovana na nakup strojov?

A aka je vyska dotacie? Niekde som cital 66t no mam pocit, ze vyska je rozna podla prislusnosti pod urcitý kraj.
Ako to je?

Dakujem pekne za info

Výška dotácie je odstupňované podľa toho aká je nazamestnanosť v jednotlivých krajoch. Podmienkou ziskania dotácie je:

1. Minimálne 3 mesiace evidencie na úrade práce, ako osoba uchádzajúca o zamestnanie
2. Vypracovaný podnikateľský plán. S podrobným popisom použitia dotácie.
3. Minimálne 2 roky treba mať funkčnú živnosť, inak dotácia sa musí vrátiť.
ekopo
28.12.08,10:43
30.000,- je hranica na zaradenie do IM (investičný majetok) ktorý sa potom odpisuje.
Na možnú výšku príspevku je najlepšie sa opýtať na príslušnom úrade, tam poskytnú aj ďaľšie potrebné informácie.
Rybar75
28.12.08,10:55
Dakujem pekne

Tie podmienky ziskania su mi jasné a logické. Dost som sa docital aj tu na diskusii.
Cize je to podla miery nezamestnanosti v krajoch. Tu som si nebol istý.

Najviac ma vsak trapi, ci mozem napriklad pritiahnem to za vlasy, zakupit za celu vysku dotacie naradie ci stroje potrebne k chodu mojej zivnosti. Samozrejme za predpokladu dodrzania hodnoty jedneho stroja do 30t aby bola dodrzana ta hranica na odpisy.

Vedeli by ste sa mi este vyjadrit k tomuto? Pokusim sa pripadne spojit s kompetentnymi osobami na UP cez pracovny den, no aby som uz mohol trochu o tom v reale uvazovat a kalkulovat..
Este raz dakujem
Zoltán Kovács
28.12.08,10:56
Najviac ma vsak trapi, ci mozem napriklad pritiahnem to za vlasy, zakupit za celu vysku dotacie naradie ci stroje potrebne k chodu mojej zivnosti. Samozrejme za predpokladu dodrzania hodnoty jedneho stroja do 30t aby bola dodrzana ta hranica na odpisy.



Áno môžeš, ak to bude v súlade s podnikateľským plánom, ktorý je súčasťou zmluvy o poskytnutí dotácie.
Rybar75
28.12.08,11:06
Vdaka

Ono ked tak nad tym uvazujem, tak ak by som sa do toho dal, tak miniem celu dotaciu na stroje ci naradie a este dam do komplet planu aj svoje vlastne zdroje.

Myslim , ze z dotacie sa da financovat aj pripadny prenajom miestnosti na podnikanie..
Nejake odvody /socialka, Zp/sa z toho nedaju zafinancovat? Nieco sa mi marí
veronikasad
28.12.08,12:46
Vdaka

Ono ked tak nad tym uvazujem, tak ak by som sa do toho dal, tak miniem celu dotaciu na stroje ci naradie a este dam do komplet planu aj svoje vlastne zdroje.

Myslim , ze z dotacie sa da financovat aj pripadny prenajom miestnosti na podnikanie..
Nejake odvody /socialka, Zp/sa z toho nedaju zafinancovat? Nieco sa mi marí
Ak si to uvedieš v podn. pláne, môžeš z dotácie financovať aj povinné odvody-preddavky na zdravotné poistenie, ako aj prenájom. Sociálne poistenie je pre začínajúceho živnostníka doborovolné, neviem či sa dá financovať z dotácieUP.