OKAA
23.11.08,08:32
Prosím,prepáčte ak sa budem opakovat-pretože, hoci som našla príspevky o dôchodkovom sporení,akosi tam nevidím priamu odpoved toho,čo potrebujem vediet(alebo som slepá).Dúfam, že mi pomôžete ako vždy,ked potrebujem vašu radu.Tak k veci-Dcéra je zamestnaná a má doplnkové dôchodkové sporenie.Toto sporenie by chcela zrušit.No,tak moja otázka znie-Môže zrušit toto doplnkové dôchodkové sporenie???Má ho v Tatra banke,kde má i svoj osobný účet.Dakujem moji milí poradáci za každú odpoved:);):)
tetrisss
23.11.08,11:42
Zalezi aj na zmluve, aku vypovednu lehotu ma, ale vseobecne vzate vsetky zmluvy poistne su vypovedatelne a z tohto titulu by som povedala, ze moze zrusit, otazka je, ci dnes v hlbokom prepade fondov, na ktore su naviazane dochodkove pripoistenia, je tento krok spravny, mna sa zda, ze nie. Druha vec je, ze pokial si uplatnovala dcera odpocet na danovom zaklade, zo zaciatku to bolo 24.000,- rocne, dnes 12.000,-, tak je povinna prijmy dodanit.
OKAA
23.11.08,14:22
Dakujem,tetrisss.Som rada že si mi odpovedala.A či si uplatňovala odpočet na daňovom,neviem, ale myslím že nie.Momentálne nie je doma,ak príde-spýtam sa jej.Ešte raz,VDAKA!!!!!!!
Chobot
23.11.08,18:53
Prosím,prepáčte ak sa budem opakovat-pretože, hoci som našla príspevky o dôchodkovom sporení,akosi tam nevidím priamu odpoved toho,čo potrebujem vediet(alebo som slepá).Dúfam, že mi pomôžete ako vždy,ked potrebujem vašu radu.Tak k veci-Dcéra je zamestnaná a má doplnkové dôchodkové sporenie.Toto sporenie by chcela zrušit.No,tak moja otázka znie-Môže zrušit toto doplnkové dôchodkové sporenie???Má ho v Tatra banke,kde má i svoj osobný účet.Dakujem moji milí poradáci za každú odpoved:);):)

Popisoval som to v tejto téme:

http://www.porada.sk/t21217-dochodkove-doplnkove-poistenie.html
OKAA
23.11.08,19:05
Uáááááu CHobot-si super!Tu je presne to, čo potrebujem vediet.Moja VELKA vdaka!!!!!!
jankakle
29.01.09,14:18
hm, tak nie som si istá, ak by mi niekto vedel poradit, prisiel mi výpis z dochodkového sporenia - II. pilier Allianz, vsetko sedi, len nechapem, preco mam:
sucet prispevkov odo dna ucinnosti zmluvy: 533,71 EUR
zostatok na osobnom doch. ucte: 502,33 EUR
sucet odplat za vedenie a spravu: 9,22 EUr

chapem tomu dobre, ze zatial je to stratova forma investicie /chyba 22,16 EUR/?? pritom je to rastovy fond, tak by som ocakavala minimalne zhodnotenie aspon o beznu ur mieru, co vy na to?

sorry ak som zle zaradila:D
Chobot
29.01.09,14:57
hm, tak nie som si istá, ak by mi niekto vedel poradit, prisiel mi výpis z dochodkového sporenia - II. pilier Allianz, vsetko sedi, len nechapem, preco mam:
sucet prispevkov odo dna ucinnosti zmluvy: 533,71 EUR
zostatok na osobnom doch. ucte: 502,33 EUR
sucet odplat za vedenie a spravu: 9,22 EUr

chapem tomu dobre, ze zatial je to stratova forma investicie /chyba 22,16 EUR/?? pritom je to rastovy fond, tak by som ocakavala minimalne zhodnotenie aspon o beznu ur mieru, co vy na to?

sorry ak som zle zaradila:D

Asi nesleduješ posledný vývoj na investičných trhoch. To, že si vložila 533 a máš teraz 502 dá sa povedať, že si na tom ešte dobre. Sú fondy (síce nie v DSS), ktoré stratili oveľa viac. Kríza na fin. trhoch zasiahla aj túto oblasť, aj keď v menšej miere, ako napr. akciové, či hypotekárne fondy. A postihnuté boli najmä rastové fondy, ktoré investujú prostriedky do rizikových nástrojov a tých ceny poklesli najviac. Najmenej boli postihnuté peňažné a dlhopisové (konzervatívne a vyvážené) fondy, tie vykázali dokonca nárast.

Zo sumy zaplatených príspevkov tipujem, že v II. pilieri si len veľmi krátko (okolo roka), takže nasporené peniaze sa ešte nestihli ani zhodnotiť. Nemusíš robiť paniku, dôchodkové sporenie je dlhodobý produkt a proces a v priebehu budúcich rokov sa vkladané prostriedky s veľkou pravdepodobnosťou ešte zhodnotia. Nedá sa to porovnávať s inými bankovými produktami, napr. s termínovaným účtom, kde máš pravidelný rast vložených prostriedkov.
jankakle
29.01.09,17:57
ahoj chobot, dik, vsetko sledujem, len som si nebola ista, ci tomu spravne chapem, myslela som, ci sa nahodou ta vynosnost neuvadza az pri odchode do dochodku, alebo podobne, :rolleyes: prislo mi dost cudne ze sa uspory nezhodnotili ani len minimalne, aj ked su investovane do rizikovych produktov, hehe, dakujem pekne, to som len mala taku uvahu:)