MaxMan
23.11.08,08:56
Dobry den,

planujem si kupit dualsim mobil a prehladal som mnoho stranok. Narazil som na celkom dobru ponuku a informoval som sa na zarucne doby. Odpoved ma dost zarazila: "- Zaruka 2 roky sa vztahuje na telefony s CE certifikatom na ostatne telefony je zaruka 6 mesiacov"

Tie dva roky su v poriadku, ale tych 6 mesiacov sa mi nezda. Na zaklade coho dava predajca 6 mesiacov? Pokial viem, tak existuje 12 mesacna zaruka, ale len na pouzity tovar. O 6 mesacnej zaruke neviem (a hlavne ked na stranke predajca neuvadza ci ide o novy/pouzity tovar. Taktiez som nenasiel obchodne podmienky predajcu a ani kontakt (ICO/DIC, adresa).

Poradte mi prosim, ci moze byt aj 6 mesacna zaruka. Taktiez Vas prosim o vyjadrenie k chybajucim obchodnym podmienkam a chybajucemu kontaktu (je tam len mail a telefonne cislo

Za odpovede dakujem
Jana Bělohoubková
27.11.08,08:05
Pozri Občiansky zákonník:

§ 620

(1) Záručná doba je 24 mesiacov. Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, neskončí sa záručná doba pred uplynutím tejto lehoty.

(2) Ak ide o použitú vec, kupujúci a predávajúci sa môžu dohodnúť aj na kratšej záručnej dobe, nie však kratšej než 12 mesiacov.
dana9
27.11.08,08:21
Teoreticky moze byt dohodnuta kratsia zarucna doba pri predaji pravnickej osobe, pokial kupujes telefon ako sukromna osoba, tak mas narok na 24 mesacnu zarucnu dobu
MaxMan
27.11.08,15:23
Dakujem za odpovede. Toto som potreboval. Firma nepravom dava kratsiu zaruku ako by mala davat. Tie mobily su nove, cize mala by byt zaruka 24 mesiacov. U tej firmy urcite nenakupim...

Dakujem za odpovede
sylvio
28.11.08,12:53
nezabudni si nechať objednávku potvrdiť aspoň mailom, kde budú uvedené všetky údaje predajcu...bez toho by som nič nekupoval...