lkollova@azet.sk
23.11.08,09:46
Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o Vas nazor na specificky uctovny pripad.
Jeden znamy ma poprsil o vedenei uctovnictva v s.r.o kde je spolocnikom.
Uctovnici sa tu casto menili a preto by potreboval stalu uctovnicku.
Zatial som len prezrela uctovanie od zaciatku roku 2008, vedenie PU je na pohlad v poriadku, ale je tu jeden problem.

V sept. 2008 bolo dorucene do tejto S.R.O. sudne rozhodnutie, ktore rozdhodlo ze majetok evidovany v tejto s.r.o nie je majetkom tejto spolocnosti. Bolo mi vysvetlene ze o tento nehnutelny majetok v hodnote cca 40 mil, ktory sa odpisoval v tejto s.r.o.v zmysle platnej leg. asi 10 rokov bol predmetom sudneho sporu kt. trval asi 8 rokov.
Teraz mi nie je jasne, ako treba postupovat v uctovnictve. V roku 2008 to nie je az taky problem. Majetok vyradim z uct. evidencie. Ale ako treba postupovat v minulych rokoch, v ktorych sa o tomto majetku uctovalo, odpisy, prenajom inej s.r.o. atd. Je potrebne spatne opravit uctovne uzavierky, danove priznania k dani z prijmov ? Alebo je to uct. pripad len roku 2008 a uctovnictvo v minulych rokoch to neovplyvni ?

Dakujem velmi pekne za rady.
LKollova
lkollova@azet.sk
24.11.08,11:50
Poradi mi niekto prosim

LK
lkollova@azet.sk
24.11.08,19:27
Dobry vecer,

ospravedlnujem sa, ale chcela by som sa opytat ci som nespravne zadala otazku (problem ) ked sa mi nezobrazuje ziadna odpoved. Alebo nepostupujem spravne, na niektore otazky zadane neskor od inych uzivatelov uz je odpovedane ... tak mam postupovat inak.
Dakujem za odpoved
LK