osky
23.11.08,11:19
:confused:aky mate nazor na materske znamienka?

v poslednom case sa vela hovori o tom ze by sa mali odstranit aby sa nezvrhli na rakovinotvorne
-zostala som ale nerozhodna ked mi kozna lekarka povedala,ze je to len nova moda,ze ani v minulosti sa tym nikto nezaoberal a ludia s tym zili
-vraj ak mi moje znamienka prekazaju len koli estetickemu vzhladu,zo zdravotneho hladiska sa nemam bat.
male nepigmentove som si dala odstranit ambulantne,ale tie pigmentove sa musia odstranit chirurgicky-pod lokalnou anesteziou.

Mam to podstupit alebo radsej hodit za hlavu?
Stanislav 1975
23.11.08,10:24
:confused:aky mate nazor na materske znamienka?

v poslednom case sa vela hovori o tom ze by sa mali odstranit aby sa nezvrhli na rakovinotvorne
-zostala som ale nerozhodna ked mi kozna lekarka povedala,ze je to len nova moda,ze ani v minulosti sa tym nikto nezaoberal a ludia s tym zili
-vraj ak mi moje znamienka prekazaju len koli estetickemu vzhladu,zo zdravotneho hladiska sa nemam bat.
male nepigmentove som si dala odstranit ambulantne,ale tie pigmentove sa musia odstranit chirurgicky-pod lokalnou anesteziou.

Mam to podstupit alebo radsej hodit za hlavu?
Osky, samo o sebe to nieje nebezpečné, rakovinotvorné, ale nebezpečným sa to stáva, keď si to nakoniec nechtiac rozškriabeš a pod., moja babka s tým mala v minulosti problém, že si to rozškriabala a lekári sa moc tomu netešili, vraveli, že može byť z toho problem-preto moj názor je - asi radšej odstrániť( i keď tento názor u mňa vedie len tesne pred opačným názorom)
DanielaSL
23.11.08,10:27
Pokiaľ nie sú veľké a vypuklé a nezavadzajú, že napr. o ne šúcha trebárs gumka od nohavičiek, alebo podprsenka, tak by som to nechala tak. Niektorí ľudia by si potom museli 1/2 kože z tela odobrať.:) Ja som mala taký pigmentový fliačik na prste na brušku nohy. A komisia mi to neodporučila vybrať. Ale mne to prekážalo v lete, lebo naboso mi to trelo o sandálu a pálilo. Nakoniec mi to vybrali po konzultácii u primárky na plastickej chirurgii na počkanie. Ale o ostatné čo mám na tele a nezavadzajú sa nezaujímam.
syrik
24.11.08,05:36
Súhlasím s DanielaSĽ...netreba z toho robiť haló...ja som mala na chrbte šošovičku,aj keď primár to nazval materské znamienko,ale to by som potom musela mať všetky šošovičky znamienka,lebo boli rovnaké =)) Svrbelo ma, dráždila ma na tom vysáčka na tričkách a pulóvroch a viac krát som si tam zaškrabla...vybrali mi ho pod lok.anestézou...vysledok z histológie bol našťastie negatívny...No mojej tety synovec mal tiež znamienko,svrbelo ho,zväčšovalo sa,no kožná lekárka ho upokojovala,že to nič nie je...a teraz chodí na chemoterapiu a ožarovanie...melanóm...takže ak s tým máš nejaké problémy,ako svrbenie,zmena farby alebo veľkosti,alebo Ti do toho zadiera podrpsenka,nohavičky a podobne...radšej to daj preč....