02Michaela
23.11.08,11:27
Nevie mi niekto poradiť, ako nájdem svoju IP adresu? Kde sa to píše? Som trochu antitalent do PC, tak by som poprosila aj s návodom ako pre deti, kde a ako to nájdem. Ďakujem
02Michaela
23.11.08,10:36
Skús mojeip ale nie na Slovensku, ale v Čechách.T.j. s /cz.


Že vraj sa to dá zistiť na PC ale neviem kde.
02Michaela
23.11.08,10:54
To fialové si napíš za3w a klikni na enter.


Jéé:D. Funguje to, dík. A ešte otázočka. Môže sa IP adresa zmeniť sama? Alebo mi ju zmenil ten čo mi dáva net? Lebo do teraz mi všade ukazovalo inú IP a teraz zrazu asi mesiac mám inú IP.
Fero11
23.11.08,11:04
Ide o to ci chces IP adresu tvojej sietovej karty, alebo IP adresu ktorou vstupujes do internetu. Zavisi to aj od toho ake mas pripojenie. Ak ti staci adresa tvojej sietovej karty, tak:
start --- spustit, tam napis cmd a enter, otvori sa ti cierne okno. tam napis ipconfig a enter, vypise ti vsetky sietove karty v PC aj s IP adresamy.
Ak sa pripajas cez nejaky usb modem prostrednictvom ADSL, tak kliknes (celkom v pravo pri hodinach) na ikonu "blikajuce monitry" a tam uvidis adresu.
Alebo ak si za nejakym routerom a chces IP ktorou vstupujes do internetu, tak navstiv http://www.ip-adress.com/
Fero11
23.11.08,11:10
Môže sa IP adresa zmeniť sama? Alebo mi ju zmenil ten čo mi dáva net? Lebo do teraz mi všade ukazovalo inú IP a teraz zrazu asi mesiac mám inú IP.IP adresu ti zmeni DHCP server automaticky, pokial to ma provider tak nastavene. Ide o to akeho mas providera a ako to ma nastavene
02Michaela
23.11.08,13:58
IP adresu ti zmeni DHCP server automaticky, pokial to ma provider tak nastavene. Ide o to akeho mas providera a ako to ma nastavene


čo je to provider?:eek: a to DHCP?:eek:
Ja tomu moc nerozumiem:o
Susho
23.11.08,14:07
Jéé:D. Funguje to, dík. A ešte otázočka. Môže sa IP adresa zmeniť sama? Alebo mi ju zmenil ten čo mi dáva net? Lebo do teraz mi všade ukazovalo inú IP a teraz zrazu asi mesiac mám inú IP.

Ano moze, ak mas staticku IP adresu, tak sa ti nezmeni. Ale ak mas dynamicku tak sa po kazdom pripojeni na internet zmeni na inu :)
Darina1234
23.11.08,14:12
Myslim, že staticka adresa je aj mesacne spoplatnena.
Andy Kralik
23.11.08,14:12
provider - poskytovatel je spolocnost cez ktoru sa pripajas k internetu (jednoducho ktorej platis za internet)
na to aby si sa mohla pripojit musis mat spravnu IP adresu (akesi identifikacne cislo pocitaca v internete). Tato IP adresa moze byt verejna alebo neverejna a staticka alebo dynamicka.

Staticka IP adresa znamena ze je stale rovnaka. Nemeni sa.
Dynamicka IP adresa je premenliva - prideli ti ju provider vzdy aktualne ked sa pripojis do internetu. Čiže mas pravdepodobne dynamicku IP adresu.
IP adresu si nadstavujes v pocitaci - bud mas nadstavenu konkretnu staticku IP adresu alebo je tam informacia ze si pocitac ma "vypytat" aktualnu IP adresu od providera, teda od jeho "DHCP servra" - to jest ten stroj co IP adresy prideluje.

Verejna IP adresa znamena ze pod touto IP adresou vystupujes v celej sieti ty (teda adresa je verejna, vsetci ju vidia).
Neverejna je taka, ktoru pozna len tvoj provider (je to tvoja IP adresa v sieti providera, do internetu vstupujes cez nejaky "centralny" pocitac providera), navonok v internete mas potom inu adresu - adresu toho "centralneho" pocitaca.

:)

A doplnim este - ak by si nahodou zmenila omylom IP adresu na svojom pocitaci na "nespravnu" zistis to tak ze sa nikam nepripojis.