introš
23.11.08,19:53
Ahoj poraďaci,

v jan.2006 som kupil od svojich rodicov byt.
Na katastri neh. to bolo zapisane este v tomto roku.
Rodicia tam mali trvaly pobyt viac ako 10 rokov, t.j. nepodali ani danove priznanie pri odpredaji bytu.

Nakolko aj nadalej mali v uvedenom byte trvale bydlisko, neprehlasil som na
na úrade mesta ani noveho vlastnika - mna a nenahlasil som tuto skutocnost ani na danovom urade. /do 30 dni/
Dan normalne prisla zaplatit na mojich rodicov, a ta sa aj normalne kazdy rok platila.
Ako mam postupovat ak teraz po 2 rokoch chem dat vsetko na spravnu mieru ? Nehrozi tam nejaka sankcia ak sa dan z nehnutelnosti normalne platila ?

Dakujem za vsetky odpovede.
Halli
23.11.08,19:06
Ahoj poraďaci,

v jan.2006 som kupil od svojich rodicov byt.
Na katastri neh. to bolo zapisane este v tomto roku.
Rodicia tam mali trvaly pobyt viac ako 10 rokov, t.j. nepodali ani danove priznanie pri odpredaji bytu.

Nakolko aj nadalej mali v uvedenom byte trvale bydlisko, neprehlasil som na
na úrade mesta ani noveho vlastnika - mna a nenahlasil som tuto skutocnost ani na danovom urade. /do 30 dni/
Dan normalne prisla zaplatit na mojich rodicov, a ta sa aj normalne kazdy rok platila.
Ako mam postupovat ak teraz po 2 rokoch chem dat vsetko na spravnu mieru ? Nehrozi tam nejaka sankcia ak sa dan z nehnutelnosti normalne platila ?

Dakujem za vsetky odpovede.

Nie si sám, čo to takto urobil, takých poznám veľa...ale daj to na poriadok, nahlás kde treba, sankcie za to nemajú byť prečo...;)
introš
24.11.08,11:31
Dakujem za odpoved,
sankcie ? - no predsa za nedodrzanie stanovenych lehôt :)
feron
24.11.08,12:24
sankcie asi budú závisieť od toho, či ti ich úradník bude chcieť dať (má na to právo, nedodržal si predpis) a od tvojich schopností presvedčiť ho, aby ti ich nedal.
Halli
24.11.08,19:18
Dakujem za odpoved,
sankcie ? - no predsa za nedodrzanie stanovenych lehôt :)

Ale veď to už je úplne jedno...chceš to dať predsa na poriadok,či nie?;)
tak hlavne urob čo treba , čo najskôr...zaplatené je za nehnuteľnost a to je hlavne /že to nie je na teba musíš nejako ukecať, možno si nemal chuť dva roky chodiť po úradoch :D/
introš
25.11.08,19:27
To som teda nemal, to je fakt :rolleyes:, ale co uz...

Dakujem vam za odpovede. ;)
k.i.n.o.
25.11.08,19:35
Ohlasovaciu povinnosť si si v danom termíne nesplnil, podľa mňa to už teraz neohlasuj. Rovno podaj v januári daňové priznanie na svoje meno, budú mať toho toľko, že pokiaľ tam nie sú nedoplatky, tak to nikto riešiť nebude (treba aspoň dúfať...). A podáva sa to mestskému/obecnému úradu, nie daňovému.
introš
26.11.08,18:51
Hmm, teraz si ma uplne zvyklal....;)

ked vyplnim to danove priznanie, automaticky prebehne aj zmena majitela na mestkom urade? - /v evidencii/
Nie je to nahodou podmienene prinesenim aktualneho vypisu z katastra ?

Neviem, este som okolo toho nebehal, nerad by som urobil nejaku blbost,
preto sa radsej pytam...:eek:
Katy a R
26.11.08,19:23
Hmm, teraz si ma uplne zvyklal....;)

ked vyplnim to danove priznanie, automaticky prebehne aj zmena majitela na mestkom urade? - /v evidencii/
Nie je to nahodou podmienene prinesenim aktualneho vypisu z katastra ?

Neviem, este som okolo toho nebehal, nerad by som urobil nejaku blbost,
preto sa radsej pytam...:eek:

všetko vybavíš na MU - kancelárie prvého kontaktu pracujú (minimálne usmernia);) ... a keď nemáš nedoplatky, tak si tiež myslím, že to bude OK:)
Halli
26.11.08,20:19
Hmm, teraz si ma uplne zvyklal....;)

ked vyplnim to danove priznanie, automaticky prebehne aj zmena majitela na mestkom urade? - /v evidencii/
Nie je to nahodou podmienene prinesenim aktualneho vypisu z katastra ?

Neviem, este som okolo toho nebehal, nerad by som urobil nejaku blbost,
preto sa radsej pytam...:eek:

Už toľko nemedituj, bež to vybaviť a nikto ta neuhryzne nemboj :D
introš
27.11.08,14:36
Dakujem, este raz.

PS: Ak ma uhryznu, tak nech je to aspon od sympatickej uradnicky :D ;) :---