bambino87
24.11.08,09:00
Dobry den, prosim o radu. Som zivnostnicka a chcem sa popri tom zamestnat na HPP. Zo zivnosti odvadzam odvody do ZP aj SP. Ked sa zamestnam, ako to budem mat s odvodmi? prosim poradte mi ako by som mala potom odvadzat najlepsie odvody:(
veronikasad
24.11.08,08:50
Dobry den, prosim o radu. Som zivnostnicka a chcem sa popri tom zamestnat na HPP. Zo zivnosti odvadzam odvody do ZP aj SP. Ked sa zamestnam, ako to budem mat s odvodmi? prosim poradte mi ako by som mala potom odvadzat najlepsie odvody:(
Zamestnanie na HPP nebude mať vplyv na platenie odvodov do sociálnej poisťovne - ak si povinným platiteľom, výška odvodov sa nemení.
Do zdr.poisťovne nemusíš platiť preddavky z min. vymer. základu, ale len toľko, koľko ti vyšli preddavky bez úpravy v ročnom zúčtovaní zdr.poistenia.
/ak platíš viac ako 1134sk, budeš tak platiť aj naďalej/.
bambino87
24.11.08,09:04
platim minimalne odvody. Takze ked sa zamestnam, budem platit odvody aj zo zamestnania, aj z podnikania? Vlastne budem platit dvoje odvody? z podnikania by som na dalsi rok nemala vyrabat ani tolko, aby mi to pokrylo odvody. Nie je nejaka moznost, aby mi odpostili platenie jednych odvodov? ako sa v takomto pripade postupuje?
veronikasad
24.11.08,09:07
platim minimalne odvody. Takze ked sa zamestnam, budem platit odvody aj zo zamestnania, aj z podnikania? Vlastne budem platit dvoje odvody? z podnikania by som na dalsi rok nemala vyrabat ani tolko, aby mi to pokrylo odvody. Nie je nejaka moznost, aby mi odpostili platenie jednych odvodov? ako sa v takomto pripade postupuje?
Pokial neprerušíš živnosť, plateniu odvodov do SP sa nevyhneš. Pozri si RZZP, preddavky do ZP by nemuseli byť v min.výške 1134,-sk /platí sa skutočná výška z RZZP/
Aký príjem predpokladáš zo zamestnania?
bambino87
24.11.08,09:12
asi tak 15.000,- hrubého
ekopo
24.11.08,09:13
Podobné otázky sa opakujú, je vhodné využívať vyhľadávanie.
Aj táto bola už nie raz zodpovedaná.

Otázka spred štyroch dní: http://www.porada.sk/t95337-ako-platit-odvody.html#post875601
veronikasad
24.11.08,09:14
asi tak 15.000,- hrubého
v tomto prípade nebude prekročený max. vymer.základ. Platí, čo som písala v predch.príspevkoch
bambino87
24.11.08,09:54
ano popisalo sa o tom uz niekolkokrat, ale nie je tam nikde napisane, ze ked som 1,5 roka SZCO, platim si odvody (minimalne, lebo mi to tak vychadza) a ked sa teraz zamestnam popri zivnosti, ci musi za mna odvadzat aj zamestnavatel odvody.
petulinka
30.11.08,14:25
zdravim,

u mna je to naopak.
som zamestnana ale spravila som si zivnost na sprostredkovanie.moj zamestnavatel odvadza za mna vsade.

v socialnej som sa pytala, tam prvy rok nemusim byt evidovana.
ako je to v zdravotnej?

dakujem vopred
ekopo
30.11.08,14:35
veronika32
25.10.11,11:19
Dobry den!Chcela by som sa spýtat,či je možné sa zamestnať ked som živnostníčkou,ale nevikonávan tú činnosť,a teraz by som mala prácu v ktorej by som sa mohla zamestnať ale len ako brigádnička alebo na dohodu.1rok neplatím nič do sociálnej poistovne,len zdravotné poistenie.Poradte mi prosím či by som nemala z toho nejaké problémi,ked sa zamestnám popri živnosti.Dakujem.
Tweety
25.10.11,11:21
Dobry den!Chcela by som sa spýtat,či je možné sa zamestnať ked som živnostníčkou,ale nevikonávan tú činnosť,a teraz by som mala prácu v ktorej by som sa mohla zamestnať ale len ako brigádnička alebo na dohodu.1rok neplatím nič do sociálnej poistovne,len zdravotné poistenie.Poradte mi prosím či by som nemala z toho nejaké problémi,ked sa zamestnám popri živnosti.Dakujem. Popri živnosti môžeš kľudne pracovať, či už na PZ, alebo na nejaký druh dohody.
veronika32
25.10.11,11:31
Díky moc za radu!