Martina V
24.11.08,09:56
Dobrý deň
Vedel by my niekto poradiť? Zariaďujeme spálňu a nevieme sa rozhodnúť aké záclony a závesy máme dať. Či to majú byť dlhé od steny po stenu, al.dlhé len na okno, al.krátke len na okno.
Ďakujem veľmi pekne za radu
bobino38
24.11.08,08:59
..mne sa zdajú najlepšie záclony na šírku okna a výškou niečo nad parapet....
AlaNR
24.11.08,10:19
Keďže mám na okne žalúzie a pod oknom radiátor, ja budem dávať iba po stranách farebné ale priesvitné akože závesy po parapetu. Iné sa tam nehodí.
Ak tam nie je radiátor, neboli by zlé ani dlhé po zem...

http://www.byvanie.sk/clanek.php?id=342
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10129/297852/Textil-v-spalni
Elinor
24.11.08,12:00
Áno záclony a závesy vyzerajú na okne z estetického hľadiska veľmi dobre.
Dĺžku však treba vyberať podľa radiátora. Pokiaľ by textílie zakrývali radiátor, teplo by sa nešírilo do miestnosti dobre, bola by to strata tepelnej energie. Ani odborníci na šetrenie energie to neodporúčajú.

My sme tiež teraz v dome vymenili staré okná za nové plastové, no rozhodne na 100 % si dáme klasiku. Záclony a závesy. Je to podľa mňa veľmi pekné a praktické.

Naša architektka bola týmto bezžalúziovým riešením spokojná. Predsa len tie žalúzie nemajú také čaro, mäkkosť, útulnosť a eleganciu ako závesy.

No a ďalšie - pre žalúzie je vtom, že sa musí vŕtať do rámu okna, čo mu tiež tepelne a ani esteticky neprospeje.
Niuška
24.11.08,12:41
isto od steny po stenu, záleží aj od toho kde a aký máš radiátor...ja som tiež vymýšľala dokonca i v strede len po parapet, na koncech celé,prešla som po všetkých možných obchodoch. nakoniec som si povedala takto a dosť,nebudem špekuľovať. zapamätaj si : v jednoduchosti je krása. dala som záclony klasickým spôsobom a neľutujem
osky
24.11.08,14:19
..mne sa zdajú najlepšie záclony na šírku okna a výškou niečo nad parapet....

presne tak sme to i my riesili:

zaclona presahuje sirku okna len cca 10 cm z kazdej strany-rovnako dlha je samozrejme i garniza...
zaclona je cca 25cm nad parapetou- ma obluckove lemovanie a chceli sme aby pekne vyniklo,preto nie je dlha az po parapetu- je to pekne.
Zavesy nemame-stacia zaluzie na plastovych oknach.

dlhe zaclony nedoporucujem,lebo v zime blokuju teplo/ak mas radiator pod oknom/
Martina V
25.11.08,06:27
Veľmi pekne ĎAKUJEM každému za názor. (Ináč radiátor mám pod oknom) takže dám krátku záclonu aj záves. Ešte raz ĎAKUJEM
jaros5
17.01.09,12:34
Áno záclony a závesy vyzerajú na okne z estetického hľadiska veľmi dobre.
Dĺžku však treba vyberať podľa radiátora. Pokiaľ by textílie zakrývali radiátor, teplo by sa nešírilo do miestnosti dobre, bola by to strata tepelnej energie. Ani odborníci na šetrenie energie to neodporúčajú.

My sme tiež teraz v dome vymenili staré okná za nové plastové, no rozhodne na 100 % si dáme klasiku. Záclony a závesy. Je to podľa mňa veľmi pekné a praktické.....

My sme tiež vymenili staré okná za plastové, no rozhodne sme si nedali žiadne záclony a závesy. Je to podľa mňa veľmi pekné a praktické...:)

Okenný výklenok so samotným oknom je zaujímavá časť interiéru. Nehovoriac o tom, že ak si "nezadebníte" okná záclonami, závesmi a inými dômyselnými a zbytočnými lapačmi prachu, tak sa váš interiér obohatí o ďalší rozmer, ... možno v našich zemepisných šírkach málo známy.:);)
nela88
17.01.09,18:37
Aj ja mám kuchynské okno bez záclony, ale bývam na 5 poschodí. V dome a v ulici, kde chodí veľa ľudí si to neviem predstaviť, tu ešte veľa ľudí čumí do okien, hlavne keď sa svieti.
petra.LL
15.03.10,13:04
Niekedy namiesto záclony postačia vhodné zvolené žalúzie avšak nehovorím o klasických žalúziách, skúste sa inšpirovať na stránke sjenila.sk, tu si môžete vybrať napríklad aj zaujímavé rolety.
tanap61
11.04.10,21:44
závesy aj tak mením, takže je to sezonne, v zime kvôli radiátorom krátke, v lete krásne po zem ,super je to tak, ako sme to mali niekedy doma,ked sme mali len kachle