Kacenka11
24.11.08,10:02
Dobry den,

chcela by som sa spytat ci sa tu nenajde niekto, kto by mi pomahal s uctovnictvom, samozrejme za peniazky.

Od marca by som mala prebrat uctovnictvo nasej firmy, doposial robila uctovnictvo externa firma. Mam VS ale netrufam si zacat hned sama, potrebovala by som osobu z Bratislavskeho kraja, ktora by ma zaucila do programu a zo zaciatku ma kontrolovala, ci je vsetko v poriadku. Je to malicka firma, dvaja zamestnanci, jedna sa najma o faktury a nejaky majetok.

A chcela by som poradit, ci nevadi ked preberiem uctovnictvo od inej firmy v priebehu roka, ci nie je lepsie zacat 1.1.2009.

Dakujem Vam velmi pekne, Katka
veronikasad
24.11.08,09:10
Nechajte externú firmu dorobiť účtovníctvo a daňové priznanie za rok 2008 a ty začni účtovať od 1.1.09. Preberať účtovníctvo od externej firmy v priebehu roka nie je najšťastnejšie riešenie ...
evina
24.11.08,09:13
Dobry den,

chcela by som sa spytat ci sa tu nenajde niekto, kto by mi pomahal s uctovnictvom, samozrejme za peniazky.

Od marca by som mala prebrat uctovnictvo nasej firmy, doposial robila uctovnictvo externa firma. Mam VS ale netrufam si zacat hned sama, potrebovala by som osobu z Bratislavskeho kraja, ktora by ma zaucila do programu a zo zaciatku ma kontrolovala, ci je vsetko v poriadku. Je to malicka firma, dvaja zamestnanci, jedna sa najma o faktury a nejaky majetok.

A chcela by som poradit, ci nevadi ked preberiem uctovnictvo od inej firmy v priebehu roka, ci nie je lepsie zacat 1.1.2009.

Dakujem Vam velmi pekne, Katka

neviem čo znamená - prebrať účtovníctvo od marca, keď máme už november. Ak to znamená, že nebolo robené, tak potom závisí len od Tvojich časových možností, ako by si spracovala celé účtovníctvo od januára, teda aj prvé dva mesiace, ktoré sú už robené, t.j. celý rok by si "mala v rukách" Ty.
Ja osobne by som v priebehu roka nikdy nepreberala účtovníctvo po nikom a už vôbec nie pred koncom roka. Prebrať niečo po niekom a pokračovať je z môjho pohľadu to najhoršie čo môže účtovníka postihnúť....:rolleyes:
Johanka
24.11.08,09:15
Dobry den,

chcela by som sa spytat ci sa tu nenajde niekto, kto by mi pomahal s uctovnictvom, samozrejme za peniazky.

Od marca by som mala prebrat uctovnictvo nasej firmy, doposial robila uctovnictvo externa firma. Mam VS ale netrufam si zacat hned sama, potrebovala by som osobu z Bratislavskeho kraja, ktora by ma zaucila do programu a zo zaciatku ma kontrolovala, ci je vsetko v poriadku. Je to malicka firma, dvaja zamestnanci, jedna sa najma o faktury a nejaky majetok.

A chcela by som poradit, ci nevadi ked preberiem uctovnictvo od inej firmy v priebehu roka, ci nie je lepsie zacat 1.1.2009.

Dakujem Vam velmi pekne, Katka
Prečo od marca - predpokladám 2009, prečo nie od 1.1. ?
Kacenka11
24.11.08,09:40
Preto od marca, lebo mame podpisanu zmluvu z externou firmou, a tam je trojmesacna vypovedna lehota. A ked ju dnes podam, tak mozem uctovat az od 1.3.2009. Ale tak mi teda radite ze je lepsie ked sa s nimi dohodnem a zacnem ja uctovat 1.1.2009
Kacenka11
24.11.08,09:56
Nie, nie, jedna sa o buduci rok. A preto sa mi jedna o marec, lebo mame s externou firmou podpisanu zmluvu, ktora ma trojmesacnu vypovednu lehotu, tak sa teda s nimi radsej dohodnem aby som zacala 1.1.2009. A nemozem Vas poprosit o zaucenie? Chcem si dat aj kurz v nejakej firme, ale potrebujem niekoho aby ma trochu kontroloval, aspom zo zaciatku.

Dakujem.
evina
24.11.08,10:01
Nie, nie, jedna sa o buduci rok. A preto sa mi jedna o marec, lebo mame s externou firmou podpisanu zmluvu, ktora ma trojmesacnu vypovednu lehotu, tak sa teda s nimi radsej dohodnem aby som zacala 1.1.2009. A nemozem Vas poprosit o zaucenie? Chcem si dat aj kurz v nejakej firme, ale potrebujem niekoho aby ma trochu kontroloval, aspom zo zaciatku.

Dakujem.

Čo sa mňa týka, bohužiaľ nie /zaučenie/. Z kapacitných dôvodov aj zlých osobných skúseností kontrolu, resp. zaučovanie nevykonávam :)