karticka
24.11.08,10:11
Mám taký problém že jeden známi bol neoprávnene zapísaný ako člen predstavenstva istej akciovej spoločnosti. O tejto spoločnosti nikdy nič nepočul. Nevie si vysvetliť ako je to možné... Ako by mal teraz postupovať? Dať návrh na súd o výmaz z OR alebo rovno trestné oznámenie?
Chobot
24.11.08,09:29
Mám taký problém že jeden známi bol neoprávnene zapísaný ako člen predstavenstva istej akciovej spoločnosti. O tejto spoločnosti nikdy nič nepočul. Nevie si vysvetliť ako je to možné... Ako by mal teraz postupovať? Dať návrh na súd o výmaz z OR alebo rovno trestné oznámenie?

A ide určite o neho? Nemôže to byť nejaký jeho menovec? Lebo zapísať niekoho za člena predstavenstva nie je len tak ľahké to musí byť zvolený najmenej dozornou radou tej spoločnosti, musí byť z toho zápisnica a na základe tej zapíše OS zmenu v OR.

Pokiaľ ide skutočne o neho, nech sa skúsi skontaktovať s tou firmou, o čo vlastne ide. Potom ak to bolo podvodom zapísané, tak môže podať podnet na políciu. OR ho na jeho podnet nevymaže, ten potrebuje podklad na vykonanie zmeny.
robin78
24.11.08,09:40
A na zaklade coho si mysli ze je to on ked o nich nikdy nic nepocul? Podla internetoveho vypisu si to ani nemoze overit, takze najlepsie na prislusnom obchodnom sude poziadat o vypis z OR danej spolocnosti a vo vypise bude uvedeny aj datum narodenia. Inak by som skor pocital s tym, ze sa jedna o menovca.
karticka
24.11.08,09:41
ide určite o neho lebo mu prišli domov nejaké papiere zo sociálnej poisťovne, čiže sedí aj meno aj adresa...
karticka
24.11.08,09:43
no ale tým dátumom narodenia si nie som istá... ale na jeho adrese nebýva nik iný s rovnakým priezviskom....
Chobot
24.11.08,10:14
ide určite o neho lebo mu prišli domov nejaké papiere zo sociálnej poisťovne, čiže sedí aj meno aj adresa...

Konkrétne aké papiere mu prišli zo SP? So samotnou voľbou do predstavenstva predsa SP nemá nič spoločného - jedine že by ho prihlásili do pracovného pomeru. A to už hádam bez jeho podpisu by neurobili.

Takže upresni, ako prišiel na to, že bol zvolený za člena predstavenstva - na základe takýchto kusých informácií môžeme len hádať, k čomu vôbec došlo.
karticka
24.11.08,10:48
Prišlo mu rozhodnutie sociálnej poisťovne, ktoré sa týkalo sociálneho poistenia istej pani... a bolo adresované jej zamestnávateľovi. teda istej firme ktorej mal byť členom predstavenstva... jemu bolo doručené zrejme preto , lebo je zapísaný ako člen predstavenstva tejto spoločnosti...
Chobot
24.11.08,11:50
Prišlo mu rozhodnutie sociálnej poisťovne, ktoré sa týkalo sociálneho poistenia istej pani... a bolo adresované jej zamestnávateľovi. teda istej firme ktorej mal byť členom predstavenstva... jemu bolo doručené zrejme preto , lebo je zapísaný ako člen predstavenstva tejto spoločnosti...

No tak teraz je to už úplne na hlavu postavené. Prečo by SP posielala firemné veci na súkromnú adresu štatutára, veď taká korešpondencia sa posiela na adresu sídla firmy. A odkiaľ mali jeho adresu? Z OR?

Podľa mňa to celé bude nejaký omyl. Ak to nie je tajomstvo, pošli mi na SS názov tej firmy.

Keďže nemôžeš poslať SS, tak mi to pošli na email chrobak7(zavináč)post.sk.
robin78
24.11.08,11:57
Podľa mňa to celé bude nejaký omyl. Ak to nie je tajomstvo, pošli mi na SS názov tej firmy.

So styrmi prispevkami sa bude tazko SS posielat ;)
karticka
24.11.08,12:10
nuž ale poďme sa baviť v teoretickej rovine keď je to možné... :) hmmm keby sa stala taká vec že niekto zneužije cudzie údaje... a z nejakého dôvodu ho zapíše do OR...? ako som predtým napísala... má sa teda najprv kontaktovať s tou spoločnosťou, že čo to má znamenať...? a potom poprípade podať trestné oznámenie?
Chobot
24.11.08,12:37
nuž ale poďme sa baviť v teoretickej rovine keď je to možné... :) hmmm keby sa stala taká vec že niekto zneužije cudzie údaje... a z nejakého dôvodu ho zapíše do OR...? ako som predtým napísala... má sa teda najprv kontaktovať s tou spoločnosťou, že čo to má znamenať...? a potom poprípade podať trestné oznámenie?

AK si je istý, že boli zneužité jeho údaje, tak nemusí kontaktovať firmu, môže rovno podať trestné oznámenie. Ale aby sa vyhol trapasu, tak by bolo dobré zistiť v tej firme, či sa nejedná o nejakého menovca alebo o nejaký omyl.

Už som mal jednu reklamáciu, kedy sa starší pán sťažoval po obdržaní poistnej zmluvy, že on žiadnu poistku neuzatváral, tak nech ho láskavo neotravujeme, lebo nikto taký okrem neho na jeho adrese nebýva. Po preskúmaní podkladov sme zistili, že to uzavrel jeho syn, ktorý sa tak isto volal, a ktorý tam síce nebýva, ale si uviedol rodičovskú adresu. Bol by veľmi prekvapený, keby sme mu boli zrušili poistnú zmluvu. Našťastie ten starší pán napísal v sťažnosti, že koľko má rokov.