ivti
24.11.08,11:11
Českej firme sme poskytli službu, tu na Slovensku, aj my (SZČO) aj česká firma sme platcami DPH. Ako máme vystaviť faktúru, s DPH alebo bez? A aký paragraf zákona o DPH máme na faktúre uviesť?
Zoltán Kovács
24.11.08,11:23
Českej firme sme poskytli službu, tu na Slovensku, aj my (SZČO) aj česká firma sme platcami DPH. Ako máme vystaviť faktúru, s DPH alebo bez? A aký paragraf zákona o DPH máme na faktúre uviesť?

O akú službu ide? Treba zistiť miesto vzniku plnenia podľa par. 15 zákona o DPH.
ivti
24.11.08,14:23
Čo znamená miesto vzniku plnenia? Služba bola poskytnutá tu, na Slovensku, ale pre českého odberateľa. Budem radšej konkrétna, češi tu premietali film a my sme im poskytovali ozvučenie k premietaniu filmu.
Vladimír Ozimý
24.11.08,15:01
Čo znamená miesto vzniku plnenia? Služba bola poskytnutá tu, na Slovensku, ale pre českého odberateľa. Budem radšej konkrétna, češi tu natáčali film a my sme im poskytovali ozvučovanie.

z pohľadu zákona o DPH je veľmi dôležité si zadefinovať podľa § 15 miesto dodania služby. Preto je dôležité o aký druh služby ide lebo každá služba sa musí posudzovať individuálne a následne podľa zaradenia v § 15 určiť či platiteľ bude prenášať daňovú povinnosť alebo predmet dane zostane v tuzemsku a vystavíte fa s DPH. ja sa priznám že ozvučenie by som považoval za druh nejakej technickej služby??? ak ano potom prenesiete daňovú povinnosť na českú spoločnosť a vy vystavíte fa bez DPH. Alebo nejaké autorské právo???
ivti
25.11.08,10:13
Čo znamená miesto vzniku plnenia? Služba bola poskytnutá tu, na Slovensku, ale pre českého odberateľa. Budem radšej konkrétna, češi tu premietali film a my sme im poskytovali ozvučenie k premietaniu filmu.

Opravila som zadanie, bolo to premietanie, nie natáčanie filmu, ako teda s faktúrou s DPH alebo bez?