M o n č a
24.11.08,10:42
Prajem dobrý deň,

prosím Vás o radu pri preplácaní cestovných lístkov. Bola som na školení, kde nám bolo povedané, že pri strate cestovného lístka je zamestnávateľ povinný cenu cestovného lístka zamestancovi dodaniť. Doteraz som sa držala toho, že je len na zamestnávateľovi či zamestnancovi preplatí stratený cestovný lístok ( čo som praktizovala asi vždy ), ale ja ani môj predchodca sme nikdy nedodaňovali!!! Čiže podľa tohto mám aj za predchádzajúce roky vyhľadať pokladničné doklady a dodatočne to zamestnancom dodaniť??? A ešte týka sa to aj pri strate pokl.dokladov z tankovania? Neviem si predstaviť, že napr. konateľovi spoločnosti teraz oznámim, že v budúcej výplate mu prepaltené cestovné náhrady ( spotreba PHM, ktoré neboli vydokladované ) budú dodanené. Ďakujem Vám už predom za radu.
Johanka
24.11.08,09:52
Na školení by mali povedať aj §§ , aby podané informácie neboli také - jedna baba povedala...
Pripadá mi to vytrhnuté z kontextu ... jednalo sa o vyúčtovanie preddavku poskytnutého na pracovnú cestu ? Alebo o niečo iné ?
M o n č a
24.11.08,10:02
Ide o zúčtovanie cestovného príkazu ( napr. služobná cesta na školenie, kde nebola poskytnutá záloha ). Pri cestovnom príkaze neboli vydokladované cestovné lístky. Účastnícky poplatok za seminár bol zaplatený predom, prevodným príkazom.