tinka.to
24.11.08,11:19
Neviem, či moja otázka patrí do tejto sekcie,ale vedel by mi niekto odpovedať na otázku: Predchádzajúci zamestnávateľ mi dlhuje stravné lístky za 13 odpracovaných dní za 09/08 a doposiaľ mi ich neposlal ani nepreplatil. Na moje otázky, kedy ich dostanem, sa vždy nejako vyhovoril, že už sú "objednané" a pod. Dá sa v takomto prípade dosiahnuť aby mi ich preplatil/poslal?? existuje prípadne nejaký zákon alebo kontrolný orgán na ktorý by som sa mohla odvolať?? Za radu ďakujem.
Chobot
24.11.08,10:25
Neviem, či moja otázka patrí do tejto sekcie,ale vedel by mi niekto odpovedať na otázku: Predchádzajúci zamestnávateľ mi dlhuje stravné lístky za 13 odpracovaných dní za 09/08 a doposiaľ mi ich neposlal ani nepreplatil. Na moje otázky, kedy ich dostanem, sa vždy nejako vyhovoril, že už sú "objednané" a pod. Dá sa v takomto prípade dosiahnuť aby mi ich preplatil/poslal?? existuje prípadne nejaký zákon alebo kontrolný orgán na ktorý by som sa mohla odvolať?? Za radu ďakujem.

Jedine rozsudok súdu má tú právnu silu donútiť ho poskytnúť ti dlžné stravné lístky, ale môžeš na neho poslať kontrolu z IP. Tí síce nemajú právomoc niečo prikázať, ale v prípade, že došlo k porušeniu ZP, tak mu môžu napariť pokutu. A niekedy stačí, len že pošleš podnet na IP, vtedy sa zamestnávatelia zvyknú sami rozhýbať.
Niuška
24.11.08,12:55
... napíš mail na Ministerstvo práce, soc. vecí a rodiny... za pokus nič nedáš, nahlásiš ho a pošli mu tam kontrolu... prípadne i daňovú :-))
Daytona
27.11.08,08:38
pripajam sa k danej teme, mam narok na stravne listky ked pracujem na dohodu? lebo co som robil v jednej firme tak dali mi aspon 1/4 tak teraz neviem ci to zalezi od stanov alebo od dobrej vole:-) pekny den
Tweety
27.11.08,09:06
pripajam sa k danej teme, mam narok na stravne listky ked pracujem na dohodu? lebo co som robil v jednej firme tak dali mi aspon 1/4 tak teraz neviem ci to zalezi od stanov alebo od dobrej vole:-) pekny den
Zo zákona, konkrétne §152 ZP, u dohodárov nárok na zabezpečenie stravovania nie je.
bsp1
04.12.08,18:48
V pripade dohody je, ak to bolo v dohode dohodnute:-) Tieto veci kontroluje inspektorat prace. Pre istotu zamestnavatela vyzvy pisomne, aby si mala o tom nejaky doklad. Cez sud by som to ja osobne asi velmi neriesila - trva to dlho, mas s tym vela starosti a moze to vyjst drahsie ako tie listky. Skor by som skusila ten inspertorat prace.