martinala
24.05.05,11:15
Prosím Vás, keď som skončila so zamestnancom pracovný pomer, tiež je tam nejaká šialená lehota na odhlásenie zo sociálnej poisťovne ?
vopred ďakujem
martina
Bionda
24.05.05,09:23
V deň skončenia, maximálne na druhý deň po skončení prac. pomeru.
Jura
24.05.05,09:25
Áno - registračný list FO "odhláška" buď v deň skončenia alebo nasledujúci deň
do SP.
martinala
24.05.05,09:28
fajn, zas som niečo prešvihla ....
ďakujem, m.
zlatka
24.05.05,11:40
Zamenstanca musíš odhlásiť zo soc. poisť. a zo zdrav. poisťovne do 8 dni od skončenia prac. pomeru
bendži
24.05.05,11:54
Zamenstanca musíš odhlásiť zo soc. poisť. a zo zdrav. poisťovne do 8 dni od skončenia prac. pomeru
zo zdravotnej poisťovne ale predsa zamestnavatel zamestnanca neodhlasuje, to ma od januara na krku samotny zamestnanec....
Lucy
24.05.05,13:48
Potvrdzujem, zamestnanec sa musí sám prihlásiť aj odhlásiť na zdravotnú poisťovňu. Lehota 8 dní ostala. Už to nie je na pleciach mzdárky :)
dada 1
24.05.05,14:04
Potvrdzujem, zamestnanec sa musí sám prihlásiť aj odhlásiť na zdravotnú poisťovňu. Lehota 8 dní ostala. Už to nie je na pleciach mzdárky :)Takže keď som skončila v marci u jedného zamestnávateľa a začala od apríla u druhého mala som nabehnúť do zdavotnej a odhlásiť sa a hneď aj prihlásiť?
lenkak
24.05.05,14:13
Je to tvojou povinnosťou. Je také tlačivko, väčšinou ich majú aj ZP tam vyplníš že máš nového zamestnávateľa. Oznámenie o zmene.
Ja som podávala niečo takéto:

Oznámenie poistenca o zmene platiteľa na verejné zdravotné poistenie

Všeobecná ZP


Údaje o poistencovi:
Meno a priezvisko:

R.č.:

Adresa:


Údaje o zamestnávateľovi – platiteľovi

IČO:

VS:

Názov:

Adresa:

Začiatok pracovného pomeru:

Predchádzajúci zamestnávateľ:
IČO:
Adresa:
Koniec pracovného pomeru:


Pečiatka zamestnávateľa:


Toto oznámenie podávam na splnenie oznamovacej povinnosti v zmysle § 23 zákona NR SR č. 580/2004 Z.z.
Zároveň prehlasujem, že som oboznámená / oboznámený s povinnosťou nahlásiť do ôsmich kalendárnych dní každú zmenu platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie za moju osobu a som si vedomá / vedomý sankcií vyplývajúcich z nesplnenie oznamovacej povinnosti.

V , dňa


Podpis poistenca
Marína
24.05.05,14:43
Hromadné oznámenia sa už nepoužívajú?
Marína
DanielaSL
24.05.05,14:59
Nemusia sa , ale môžu ,keď je ochotný to zamestnávateľ urobiť.

Aspoň takto mi to bolo povedané na našej pobočke.
lenkak
24.05.05,14:59
Už nie, a mnoho ZP ich už ani nemajú na svojich internetových stránkach.
DanielaSL
24.05.05,15:00
Zamenstanca musíš odhlásiť zo soc. poisť. a zo zdrav. poisťovne do 8 dni od skončenia prac. pomeruZo sociálnej poisťovne najneskôr na druhý deň po skončení.
DanielaSL
24.05.05,15:01
Už nie, a mnoho ZP ich už ani nemajú na svojich internetových stránkach.Leni mne aj tlačivá ešte dali.
Zuziana
24.05.05,15:10
Je to tvojou povinnosťou. Je také tlačivko, väčšinou ich majú aj ZP tam vyplníš že máš nového zamestnávateľa. Oznámenie o zmene.
Ja som podávala niečo takéto:

Oznámenie poistenca o zmene platiteľa na verejné zdravotné poistenie

Všeobecná ZP


Údaje o poistencovi:
Meno a priezvisko:

R.č.:

Adresa:


Údaje o zamestnávateľovi – platiteľovi

IČO:

VS:

Názov:

Adresa:

Začiatok pracovného pomeru:

Predchádzajúci zamestnávateľ:
IČO:
Adresa:
Koniec pracovného pomeru:


Pečiatka zamestnávateľa:


Toto oznámenie podávam na splnenie oznamovacej povinnosti v zmysle § 23 zákona NR SR č. 580/2004 Z.z.
Zároveň prehlasujem, že som oboznámená / oboznámený s povinnosťou nahlásiť do ôsmich kalendárnych dní každú zmenu platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie za moju osobu a som si vedomá / vedomý sankcií vyplývajúcich z nesplnenie oznamovacej povinnosti.

V , dňa


Podpis poistenca

Zase jedna blbosť, lebo 3/4 tohto tlačiva zamestnanec nebude vedieť a budeš mu ich musieť povedať. Pri zamestnancoch typu "pekar" im to radšej vyplním sama, alebo si nafotím staré hromadné hlásenia.
lenkak
24.05.05,15:30
Ja som im sama tieto tlačivá vypĺňala. Nie oni sami. Ja som nedala takéto tlačivo zamestnancovi, alebo nech potom použije tlačivo zo ZP.
Lucy
24.05.05,15:36
Myslím, že niektoré ZP majú tieto tlačivá na nete. Ja som sa začiatkom roka 2005 pýtala na ZP, tak mi povedali, že ja ako zamestnávateľ nemám zamestnancov nahlasovať ani odhlasovať. prvé tri mesiace som to ešte robila, ale teraz každému novému poviem. Ak mám tlačivo dám mu, aj tak tam potrebuje pečiatku zamestnávateľa. A si niekedy aj ofotím a založím do jeho spisu. A v niektorých poisťovniach žiadajú dokonca aj kópiu pracovnej zmluvy. ta tak :D