bambino87
24.11.08,12:41
Dobry den, v 9 mesiaci 2007 som dostala dotaciu, ako zacinajuci zivnostnik vo vyske asi 64.000,-, zmluvne som viazana s UP, ze budem zivnost vykonavat 2 roky, kvoli tomu, ze som dostala tuto dotaciu. Teraz mi zivnost vobec nevynasa a mam moznost sa zamestnat, ale musim zrusit zivnost alebo ju pozastavit. Neviete mi niekto povedat, kolko budem musiet vracat UP z mojej dotacie?
mirkoooo
25.11.08,10:19
Nebudeš vracať celý príspevok, ale len časť, ktorá pripadá na tie mesiace, ktoré tii chýbajú do 2 rokov.
Ak si začala živnosť od 1.9.2007 do 30.11.2008 jel to 15 mesiacov a do dvoch rokov chýba 9 mesiacov. Teda 9/24 *64000
renataton
25.11.08,10:31
Alebo môžeš byť aj zamestnaná, pričom si nemusíš prerušiť živnosť. V tom prípade nemusíš vracať dotáciu
u.erika
02.12.08,21:28
Ahojte!
A čo keď som žiadala dotáciu na začatie podnikania, schválili mi dotáciu, od 8.12.2008 budem živnostníčkou. Ale som tehotná, na MD nebudem mať nárok, len na RD. Musím prerušiť živnosť po pôrode, alebo môžem niekoho zamestnať? A od 15.12.2008 môžem sa aj zamestnať u niekoho a potom sa dať vypísať na PN -rizikové tehotenstvo, predpokladaný termín pôrodu mám 31.07.2008, a máji alebo v júni zrušiť PP so zamestnávateľom zo zdrav.dôvodov? Potrebujem súrnú odpoveď!
u.erika
04.12.08,19:43
Ahojte!
A čo keď som žiadala dotáciu na začatie podnikania, schválili mi dotáciu, od 8.12.2008 budem živnostníčkou. Ale som tehotná, na MD nebudem mať nárok, len na RD. Musím prerušiť živnosť po pôrode, alebo môžem niekoho zamestnať? A od 15.12.2008 môžem sa aj zamestnať u niekoho a potom sa dať vypísať na PN -rizikové tehotenstvo, predpokladaný termín pôrodu mám 31.07.2008, a máji alebo v júni zrušiť PP so zamestnávateľom zo zdrav.dôvodov? Potrebujem súrnú odpoveď!
nepomôžete mi?
wagner
04.12.08,20:02
Podľa môjho názoru, keď nechceš vracať dotáciu, tak sa zamestnaj a potom choď na PN. Živnosť zásadne neprerušuj, lebo strácaš nárok na dotáciu. Keď treba, radšej niekoho zamestnaj.PP nemusíš rušiť taktiež, ak to zamestnávateľovi neprekáža. Môžeš byť zamestnaná, aj mať živnosť.
u.erika
04.12.08,20:10
Podľa môjho názoru, keď nechceš vracať dotáciu, tak sa zamestnaj a potom choď na PN. Živnosť zásadne neprerušuj, lebo strácaš nárok na dotáciu. Keď treba, radšej niekoho zamestnaj.PP nemusíš rušiť taktiež, ak to zamestnávateľovi neprekáža. Môžeš byť zamestnaná, aj mať živnosť.
díki moc, asi to tak aj urobím
Aldan
05.12.08,09:12
ak som zamestnaná, mám aj živnosť, rada by som si založila SRO a získala dotácia od UP. Musím dať výpoveď a pozastaviť živnosť ak chcem tú dotáciu?
Počula som že musím byť evidovaná na UP 3 mesiace a potom môžem žiadať o dotáciu. Vieš mi poradiť?
Dík moc. Aldan
veronikasad
05.12.08,10:44
ak som zamestnaná, mám aj živnosť, rada by som si založila SRO a získala dotácia od UP. Musím dať výpoveď a pozastaviť živnosť ak chcem tú dotáciu?
Počula som že musím byť evidovaná na UP 3 mesiace a potom môžem žiadať o dotáciu. Vieš mi poradiť?
Dík moc. Aldan
Dotácia na samostatnú zárobkovú činnosť je pre uchádzačov o zamestnanie evidovaných na úrade práce najmenej tri mesiace. /nemôžeš mať ani živnosť, ani byť zamestnaná/.
wagner
05.12.08,13:30
Nás na školení informovali, že na ÚP musíš byť najmenej tri mesiace a jeden deň
Aldan
05.01.09,08:09
stačí mi živnosť porastaviť alebo ju mám prerušiť
kovex
15.01.09,11:41
Dobrý déň, tak ma napadlo v súvislo s dotáciou z úradu práce. Ak je niekto zamestnaný na Dohodu o pracovnej činnosti, nemá trvalý pracovný pomer, mesačne zarobí 3000,-, čiže nie je vyradený z úradu práce, je evidovaný, mal by nárok na požiadanie dotácie z ÚP na samozamestnanie? Ďakujem
veronikasad
15.01.09,11:43
Dobrý déň, tak ma napadlo v súvislo s dotáciou z úradu práce. Ak je niekto zamestnaný na Dohodu o pracovnej činnosti, nemá trvalý pracovný pomer, mesačne zarobí 3000,-, čiže nie je vyradený z úradu práce, je evidovaný, mal by nárok na požiadanie dotácie z ÚP na samozamestnanie? Ďakujem
Ak splňa dobu evidencie na UP /najmenej 3 mesiace/, môže požiadať o dotáciu na samozamestnanie. Počas evidencie môže mať príjem do výšky 65 % životného minima - na dohodu alebo pracovný pomer na kratší pracovný čas.
kovex
15.01.09,11:55
Ďakujem pekne Veronika.
Neviete mi náhodou povedať v akej výške cca teraz poskytujú tú dotáciu? Viem, že to sledujú podľa miery nezamestnanosti v kraji, ale aspoň približnú sumu, oplatí sa vôbec vybavovať? Ďakujem.
veronikasad
15.01.09,11:58
Ďakujem pekne Veronika.
Neviete mi náhodou povedať v akej výške cca teraz poskytujú tú dotáciu? Viem, že to sledujú podľa miery nezamestnanosti v kraji, ale aspoň približnú sumu, oplatí sa vôbec vybavovať? Ďakujem.
Nemám overenú informáciu, na PORADe niekto zverejnil tieto sumy :

okresy s nižšou mierou nezamestnanosti - 2416€ /72789sk/
okresy s vyššou mierou nezamestnanosti - 3755,24€ /113733sk/
ibiza
16.01.09,14:46
ahoj, môžete mi poradiť? Dostala som dotáciu na účtovníctvo v decembri 2008. Včera som dostala aj ponuku sa zamestnať ako účtovníčka, ale na HPP. Z predchádzajúcich príspevkov dedukujem, že by to nemal byť problém, myslím čo sa týka tej dotácie, ak živnosť nezruším. Normálne ju plánujem aj naďalej prevádzkovať, ale zo zamestnania mi pôjde aspoň jeden stabilný príjem. Čítala som aj zmluvu a v nej som žiadnu zmienku o tom nenašla, je tam iba podmienka prevádzkovania živnosti v období 2 rokov. Nieje to uvedené ani pri závažných porušeniach zmluvy. Ďakujem
ibiza
16.01.09,14:49
Čo sa týka výšky tej dotácie, tak pre každý okres je iná. Zistíte to priamo na ÚP. Výška závisí od min. mzdy ako aj od miery nezamestnanosti v okrese.
Marína
16.01.09,19:45
ahoj, môžete mi poradiť? Dostala som dotáciu na účtovníctvo v decembri 2008. Včera som dostala aj ponuku sa zamestnať ako účtovníčka, ale na HPP. Z predchádzajúcich príspevkov dedukujem, že by to nemal byť problém, myslím čo sa týka tej dotácie, ak živnosť nezruším. Normálne ju plánujem aj naďalej prevádzkovať, ale zo zamestnania mi pôjde aspoň jeden stabilný príjem. Čítala som aj zmluvu a v nej som žiadnu zmienku o tom nenašla, je tam iba podmienka prevádzkovania živnosti v období 2 rokov. Nieje to uvedené ani pri závažných porušeniach zmluvy. Ďakujem
Tu http://www.porada.sk/t42925-prispevok-od-upsvar.html sa o tom píše.
ibiza
18.01.09,19:14
ďakujem