kamaratka
24.11.08,12:47
Nasa s.r.o. ma troch spolocnikov,dvaja su konatelia, ale iba jeden ma uzavrety pp ako obchodny riaditel.Rozhodli sa previest poddiely na noveho spolocnika ktory bude zaroven konatel.Na val.zhromazdeni sa dohodli ze sumu 800tisic brutto si rozdelia formou odien spolocnikom.Prosim poradit ake odvody urobit,dvaja ktori nemaju pp 4% do zdr.poist. + zamesnavatel 10%+dan , a tretiemu zahrnut do mzdy a normalne odvody ako mesacne cize soc.p.,zp. a dan alebo asi tiez z odmeny 4%zp+10% firma + dan.A este prosim ako je to s maximal.vym zakladom pre zp .Dakujem
jaja99
24.11.08,12:01
max VZ do ZP k dnešnému dňu je 56.283,-

Za čistých konateľov odvedieš ZP zo sumy odmeny, najviac však zo sumy 56.283,-(konateľ 4%, firma 10%), ďalej odvedieš daň - môžeš im dať podpísať vyhlásenie, ak ich nebude na konci roka postihovať "mimlionárska daň", tak to má zmysel.
Stačí, keď ich prihlásiš na jeden deň do ZP - súčasne zašli prihlášku a odhlášku (hromadné oznámenie).
Konateľa, ktorý je zamestnancom, druhý krát neprihlasuješ, len mu odmenu konateľa zahrnieš pri výpočte mzdy vo ZV na ZP a pri odvode dane zo závislej činnosti.
kamaratka
24.11.08,12:29
Dakujem, ale este predsa otazka, jeden spolocnik je nepracujuci dochodca cize jeho tiez prihlasim a odhlasim a stiahnem 4%+10%firma+dan,a ako to on vysporiada.Dakujem
Denda
25.11.08,09:42
Nasa s.r.o. ma troch spolocnikov,dvaja su konatelia, ale iba jeden ma uzavrety pp ako obchodny riaditel.Rozhodli sa previest poddiely na noveho spolocnika ktory bude zaroven konatel.Na val.zhromazdeni sa dohodli ze sumu 800tisic brutto si rozdelia formou odien spolocnikom.Prosim poradit ake odvody urobit,dvaja ktori nemaju pp 4% do zdr.poist. + zamesnavatel 10%+dan , a tretiemu zahrnut do mzdy a normalne odvody ako mesacne cize soc.p.,zp. a dan alebo asi tiez z odmeny 4%zp+10% firma + dan.A este prosim ako je to s maximal.vym zakladom pre zp .Dakujem
To máte na mysli prevod obchodných podielov formou odmien?
kamaratka
25.11.08,11:36
Nie nie je to prevod obchodnych poddielov,ale vlastne je to takpovediac zisk za 10mesiacov ktory si oni vyplatia formou odmien
jaja99
25.11.08,12:41
Áno si povinná za neho odviesť.
Ak však jeho celoročný príjem, ktorý je vymeriavacím základom pre platenie ZP nepresiahne polovicu úhrnu minimálnych miezd, považuje sa za poistenca štátu a ZP mu vráti zaplatené preddavky na ZP.