luckapastvova
24.11.08,12:10
Ahojte Poraďáci!

Chcem sa spýtať, môže si dať SZČO do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane vec, ktorú si objednal cez internet ako fyzická osoba, čiže predávajúceho neinformoval o IČO a DIČe. Tieto veci sú zaplatené formou paypal z firemného účtu a sú určené na podnikanie.
A ešte neviem,či stačí doklad o kúpe ten, ktorý bol priložený pri kúpených veciach. Tento doklad nemá však náležitosti účtovného dokladu, ale iný nedostanem.

Prosím poraďte mi, neviem si s tým rady. Ďakujem
michelle84
25.11.08,05:20
Do nákladov si môžeš uplatniť len tovary a služby, ktoré boli vyfakturované na firmu, čiže musí doklad obsahovať všetky náležitosti, názov firmy, ičo, dič... Inak nemáš ako zdokladovať nákup tovaru.
ZDENIELA
25.11.08,06:01
Ahojte Poraďáci!

Chcem sa spýtať, môže si dať SZČO do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane vec, ktorú si objednal cez internet ako fyzická osoba, čiže predávajúceho neinformoval o IČO a DIČe. Tieto veci sú zaplatené formou paypal z firemného účtu a sú určené na podnikanie.
A ešte neviem,či stačí doklad o kúpe ten, ktorý bol priložený pri kúpených veciach. Tento doklad nemá však náležitosti účtovného dokladu, ale iný nedostanem.

Prosím poraďte mi, neviem si s tým rady. Ďakujem

Sama píšeš, že doklad ktorý o nákupe máš nie je účtovným dokladom .... čo hovorí za všetko. Nemáš účtovný doklad = neúčtuješ.
Oslov dodávateľa a požiadaj ho o opravu dokladu, aby mal všetky potrebné účtovné náležitosti a aby si si ho potom do účta mohla dať.
Stefan2005
25.11.08,08:28
... Nemáš účtovný doklad = neúčtuješ.
....

Doklad má, dokonca dva. Najprv jeden, vystavený na FO, potom druhý - pohyb na bankovom účte... Takže o tom účtovať musí.
Neviem síce aký doklad bol pôvodne vystavený, ale pokiaľ chýba len IČO a ak výdavok bol použitý v súvislosti s podnikaním, kľudne by som účtoval o VOZD; okrem toho účtovný doklad si vystavuješ sama, a tam si kludne uveď aj svoje IČO...
SAIVI
30.12.08,09:17
..a ked mám len doklad - príjmový pokladničný doklad- ručne vystavený za advokátske služby, s razítkom a podpisom advokáta( nie je platca DPH ) ...možem ho dať do nákladov aj bez faktúry, alebo ich treba požiadať aby vystavili faktúru.
Stefan2005
30.12.08,10:03
..a ked mám len doklad - príjmový pokladničný doklad- ručne vystavený za advokátske služby, s razítkom a podpisom advokáta( nie je platca DPH ) ...možem ho dať do nákladov aj bez faktúry, alebo ich treba požiadať aby vystavili faktúru.

môžeš....
SAIVI
30.12.08,10:06
...dakujem za utvrdenie