mambi
24.11.08,12:17
Ahoj poraďáci,

prosím poraďte,
prišla nám z DÚ výzva na predloženie hlásenia.
Mali sme zamestnankyňu, ktorá 10/2006 nastúpila na MD. V 04/2007 sme s ňou ukončili PP.
Neviem ako mám vypísať hlásenie. O aký druh hlásenia ide? O dodatočné hlásenie? Aj dátum mám dať v deň vystavenia? A do všetkých riadkov mám dať 0,-, keďže bola na MD, čiže nemala žiadny zdaň.príjem?

Viem, že sú to možno pre niekoho "banálne " otázky, no ja s tým asi bez vašej pomoci nepohnem.- nie som mzdárka. Naša účt. je mimo, takže sa nemám momentálne na koho obrátiť.

Prosííím, pomôžte mi.

ďakujem.
Jara
24.11.08,11:35
Hlásenie o vyúčt. dane je vlastne súčtom prehľadov. Tak zrejme ti ide o hlásenie za rok 2006. Neviem či bol urobený prehľad o zrazených preddav. na daň za IV. Q 2006. Ak pracovníčka odišla v 10/2006 a ak áno, tak je len potrebné spočítať prehľady a dorobiť hlásenie. Nepíšem celkom zrozumiteľne, čo máš a ani o aký rok ide. Skús to napísať jasnejšie.
mambi
24.11.08,12:08
Hlásenie o vyúčt. dane je vlastne súčtom prehľadov. Tak zrejme ti ide o hlásenie za rok 2006. Neviem či bol urobený prehľad o zrazených preddav. na daň za IV. Q 2006. Ak pracovníčka odišla v 10/2006 a ak áno, tak je len potrebné spočítať prehľady a dorobiť hlásenie. Nepíšem celkom zrozumiteľne, čo máš a ani o aký rok ide. Skús to napísať jasnejšie.
Ide o rok 2007, za rok 2006 bolo hlásenie podané
Jara
24.11.08,12:14
Tak píšeš že ide o hlásenie za rok 2007 a tam boli urobené prehľady nulové? Píšeš že máš akúsi účtovníčku len je mimo. Ona nemá príjem? Vlastne neviem či ste boli platiteľmi dane alebo nie. Ak ste dávali nulové prehľady tak aj hlásenie má byť nulové. Potom ste sa ale mali odhlásiť z platenia dane ako zamestnavateľ a nerobili by ste nič. Pozri ako boli urobené prehľady a či boli a či mali byť...
abel
24.11.08,12:19
Mambi, a to bola vaša jediná zamestnankyňa?

Ak vás vyzvali len na podanie hlásenia, pravdepodobne prehľady boli podané. Skús ich nájsť, uložíš si ich vedľa seba a do hlásenia vlastne vpíšeš súčty riadkov zo štvrťročných prehľadov. Treba vypísať aj stranu 3 hlásenia podľa predtlače.
Ak ste nemali žiadneho iného zamestnanca, oznámte na Daňový úrad, že už nie ste platiteľom dane zo závislej činnosti, nakoľko nezamestnávate žiadneho zamestnanca a od 1. štvrťroka 2009 už prehľady ani ročné hlásenie za rok 2009 nebudete musieť podávať.
abel
24.11.08,12:22
A ešte ak nebolo podané, tak dávaš dodatočné hlásenie a dátum kedy ho dávaš. Pokuta vás neminie aj tak, ale musíš ho urobiť.
Nemôže dať dodatočné, ak ešte nebolo podané riadne. Vyznačí krížikom "hlásenie".
Jara
24.11.08,12:45
Nemôže dať dodatočné, ak ešte nebolo podané riadne. Vyznačí krížikom "hlásenie".
Ospravedlňujem sa už som to radšej zmazala :confused:, aby som nikoho mepomýlila. Ďakujem abel. Je potrebné vyznačiť krížikom hlásenie.