rebel56
24.11.08,13:24
Som majitelom inzertného portálu s platenou inzerciou.Tú však zatial nespoplatnujem,je zdarma ale chcem ju spoplatnit asi o 6 mesiacov.Vznikol problem,ako budem dokladovat prijem.Za inzerciu sa bude platit prevodom na účet,zriadim si na to osobitný účet.Problem je v tom ze ako budem vystavovat faktury a na koho,ked ti inzerenti častokrát ani nevyplnia svoje fakturačne udaje,ulicu,miesto trvaleho pobytu ,alebo ich uvedu nejake vymyslene…Alebo ich to proste nebude zaujimat,-zaplatia za inzerciu a hotovo,bez akychkolvek udajov,svojej adresy…a pritom ich udaje by mali byt na vystavenej fakture ktoru by som mal posielat inzerentovi..nemam pravdu?.Nijak ich však nedonutím aby mi uvázali svoje udaje…,a ak takých klientov bude vela,a predsa chcem mať z inzercie prijem?

Priklad: zákazník zaplatí za inzerciu umiestnenu na mojom webe-prevodom na učet,ale neuvedie svoje fakturačné udaje,ani ked ich od neho žiadam.Ako mam postupovať? Bude stačit ked vypočítam dan na zaklade prijmov ktore su na bankovom účte? Budu napr stačiť pri danovej kontrole vypisy z učtu? Alebo ako mam postupovat jako to mam fakturovať,ako zdokladujem prijem… prosim o radu.
rebel56
24.11.08,19:42
to nikto nevie poradit?
evuša
24.11.08,20:32
Pokiaľ je inzercia zadarmo, prečo by ti niekto dával údaje? Ak to bude platené, minimálne podnikatelia budú chcieť doklad. Problém by ti mohlo vyriešiť aj zasielanie danového dokladu prostredníctvom internetu. Vystavíš faktúru, pošleš ju na mailovú adresu, jednu založíš. Ak si inzerát bude dávať súkromná osoba, môže ti byť jedno, komu ju vystavuješ. Alebo si daj podmienku - uverejnenie inzerátu po vyplnení identifikačných údajov. Na základe toho pošleš cez internet faktúru, tú si zaeviduješ, keď ju zaplatia, uverejníš inzerát.
rebel56
24.11.08,21:03
Dakujem za odpoved. Hm,takze stači ak fakturu pošlem na email adresu? To som netušil...Hm takže nie som povinny na fakturu pisat fakturačne udaje ako meno,ulica.?....tak to je fajn...je mi jasne že podnikatelia budu mat profil vyplneny poctivo,ved si mozu potom inzerciu odpisovať z dani. Ale bežny smrtelnik,tomu to je jedno či mu vystavim fakturu,alebo nie. ide o to ze ja musim mat doklady v poriadku. Dakujem za info
JankaO
24.11.08,21:16
Príjmy sa nedokladujú, príjmy sa priznávajú.
Ak Vám príjmy budú pripisované na BÚ nemusíte nič vystavovať. Ak poskytujete služby, pri ktorých nie je povinnosť používať ERP, ako doklad pri príjme v hotovosti vystavíte príjmový pokladničný doklad. Ak to zákazník bude požadovať, môžte mu vystaviť aj faktúru, ktorú Vám môže zaplatiť buď v hotovosti alebo na účet. (Ani obuvník pri oprave nežiada od občanov identifikačné údaje na vystavenie faktúry...)
chillinko
24.11.08,23:21
Dakujem za pomoc
chillinko
24.11.08,23:21
dakujem za pomoc
rebel56
25.11.08,16:13
taktiež dakujem Poradakom ktori mi venovali čas.Ja som čerstvý živnostník a mnohe veci ešte neviem.časom sa to posunie. dik