salome5
24.11.08,14:32
Potrebujem poradit v nasledovnom - som spolu s rodicmi vlastnickou bytu v ktorom byvam len ja, rodicia byvaju vo svojom. Byt v kt byvam vlastnim podielom 1/3, rodicia BSM 2/3. Problem nastal ked som si chcela vziat uver na byt /v ciastke 300 000sk, hodnota bytu je 4miliony/ , uver mal byt bez dokladovania prijmu na 10rokov, rodicia mi dali splnomocnenie na jeho vybavenie. Lenze v banke ho zamietli s tym ze som tretinova vlatnicka bytu, vraj si mozem pozicat aj podstatne vacsiu sumu ale musim byt aspon polovicny vlastnik nehnutelnosti ktoru zakladam. No lenze rodicia, konkretne mama s ktora je konfliktna problemova povaha a uz roky nasej rodine viac skodi ako pomaha, o tom nechce ani pocut. Chcela som jej cast od nej aj odkupit, no vsetko marne. Druha moznost bola vziat si uver spolu s otcom no pre jeho vysoky vek 65rokov mi to v banke nedoporucili.
Co ma zaujima - co je mozne v tejto situacii robit, akym sposobom ziskat dany uver? dakujem
Lianka
24.11.08,13:39
salome5, pytala si sa aj v inej banke? Mozno tam taku podmienku mat nebudu.
gabooz
24.11.08,13:51
Asi jedinym riesenim bude skusit inu banku. Lebo tvoj otec ti nemoze predat ani darovat svoj podiel v BSM. Bez suhlasu manzelky. Ale mozes skusit rodicom presvedcit.