sedro
24.11.08,15:29
Dobrý deň
... idem podávať návrh na vklad do katastra nehnuteľností, neviem akú "formu" má mať návrh.
Na nete som našiel zopár príkladov, ktoré sa dosť od seba lišia. Napr: niekde je len meno navrhovatela, niekde aj jeho rodné číslo, dátum narodenia atd.
Môže mi niekto poradit tú zaručenú, 100 % správnu "formu".:confused:

Dakujem.
tom_NR
24.11.08,16:40
Odporúčam obetovať tých pár sto korún za notára, on už vie čo napísať... :)
Marína
24.11.08,17:30
tom_NR
24.11.08,17:47
Na návrh na vklad ozaj nepotrebuje notára.;)

V mojom prípade sa riešila aj zmluva. Tiež som si myslel, že to zvládnem; stiahol z netu, prepísal a podal. No na Katastri aj tak našli nejaké nezrovnalosti a vrátili mi to. Tak som to chcel mať na 100%, šiel som za notárom a on mi dal na počkanie všetko naporiadok. ;)
sedro
25.11.08,11:45
Dakujem za linky :eek:
Peterko1987
22.04.10,21:02
V mojom prípade sa riešila aj zmluva. Tiež som si myslel, že to zvládnem; stiahol z netu, prepísal a podal. No na Katastri aj tak našli nejaké nezrovnalosti a vrátili mi to. Tak som to chcel mať na 100%, šiel som za notárom a on mi dal na počkanie všetko naporiadok. ;)
kolko si zaplatil u notára?
Snoophy
23.04.10,07:17
Ja som si dal napísať zmluvu u advokátky a zaplatil som 100e.
Potom som došiel na chybu spôsobenú geodetom a musela sa celá zmluva prepisovať a dal som si to u tej istej a nechcela po mne ani 1euro.
Teraz cakam kedy prebehne vklad na katastri ( už vyše 2 mesiace).
geodet123
24.04.10,08:57
Návrh na vklad je pomerne jednoduchá záležitosť, dá sa zvládnuť aj podľa tých odkazov, čo tu niekto dával. Keď sa však pýtate, zrejme sa až tak moc nevyznáte, tých pár eur navyše notárke môže byť jednoduchšie ako prerušený vklad na katastri kvôli nejakej "blbosti" a ísť na kataster počas úradných hodín niečo osobne opraviť.
(4) Návrh na vklad sa podáva písomne a obsahuje a) meno, priezvisko a miesto trvalého pobytu, ak ide o účastníka konania fyzickú osobu; obchodné meno, názov a sídlo, ak ide o účastníka konania právnickú osobu, b) označenie správy katastra, ktorej je návrh adresovaný, c) označenie právneho úkonu, na ktorého základe má vzniknúť, zmeniť sa alebo zaniknúť právo k nehnuteľnosti; ak sú predmetom návrhu na vklad právne vzťahy z viacerých právnych úkonov, označia sa všetky právne úkony. http://katasternehnutelnosti.sk/460-katastralny-zakon-1621995-ucinny-od-1-9-2009/
tom_NR
24.04.10,19:12
kolko si zaplatil u notára?

V roku 2008 to bolo cca. 450 Sk. Záviselo to však od hodnoty predmetného pozemku.
sedro
25.04.10,09:29
... môj vklad už "úspešne" prebehol. Síce až na druhý krát, ale prebehol. Obrátil som sa na advokáta, ktorý mi všetko vypracoval ... ale keďže išlo o delenie ornej pôdy - "zabudol" ma upozorniť na skutočnosť, že orná pôda sa nemôže deliť na menej ako 2000 m2 parcely. Deliť sa môže iba ak je na pozemku povolená výstavba RD. Čo bol aj môj prípad, preto mi pozastavili návrh na vklad a ja som musel priniesť potvrdenie z OU, že je na pozemku povolená výstavba.
Miloš Mičega - CIMOM TN
25.04.10,10:50
... môj vklad už "úspešne" prebehol. Síce až na druhý krát, ale prebehol. Obrátil som sa na advokáta, ktorý mi všetko vypracoval ... ale keďže išlo o delenie ornej pôdy - "zabudol" ma upozorniť na skutočnosť, že orná pôda sa nemôže deliť na menej ako 2000 m2 parcely. Deliť sa môže iba ak je na pozemku povolená výstavba RD. Čo bol aj môj prípad, preto mi pozastavili návrh na vklad a ja som musel priniesť potvrdenie z OU, že je na pozemku povolená výstavba.

Môže sa deliť aj do 2000 m2, ak sa odčleňuje parcela evidovaná v KN "E".

CIMOM
jankazb
26.04.10,06:29
Mne poradiť neviete?
Presúvali sme ťarchu z bytu na RD, zápis prebehol na katastri, aktálný LV mám vydaný, iba na ňom chýba dátum účinnosti.
Na KÚ mi povedali, že všetky zápisy idú "do zberne údajov" v Žiline a od nich príde rozhodnutie o zápise s dátumom účinnosti všetkým účastníkom.
Chcem sa informovať ako dlho toto trvá, prípadne kontakt na úrad ktorý rozhodnutia vydáva.
Je to veľmi súrne, hľadám akýkoľvek spôsob ako sa dostať k info.