target
24.11.08,15:32
Dobry den,
podnikam ako fyzicka osoba podnikajuca na zaklade ineho ako zivnostenskeho zakona. Konkretne prevadzkujem Technicku sluzbu podla zakona c 473/2005 Z.z. o poskytovani sluziem ohladom sukromnej bezpecnosti.
ICO podla tohto zakona prideluje Statisticky urad SR po tom, ako mi bola pridelena licencia Krajsky riaditelstvom PZ.

Problem je, ze moje ICO teda nie je zapisane v Zivnostenskom registri, kedze odbor zivnostenskeho podnikania mi ziadnu zivnost nevydaval. Pri nakupe od dodavatelov, po tom ako som im dal moje fakturacne udaje, sa mi uz niekolko krat stalo ze mi tvrdili ze moja firma neexistuje a robil problem s predajom matarialu. A to udajne preto, lebo ma vraj nenasli v ziadnych registroch. Pritom v registri Statistickeho uradu SR sa moje udaje nachadzaju (priznavam ze preklikat sa k tomuto registru je narocne...).

Doposial som vsetky problemy s tymto vyriesil, ale obavam sa ze v buducnosti mi to moze sposobit este nejake komlikacie.
Poradte prosim co s tym mam robit.
Vopred dakujem
Zoltán Kovács
24.11.08,17:06
Čo tak si pribrať nejakú voľnú živnosť, na ktorú vydáva živnostenský list a už budete v živnostenskom registry?
Johanka
24.11.08,17:29
Prečo by to robil ? Iba preto, že niektorí obchodníci netušia, že existuje aj iné podnikanie ako podľa živnostenského zákona ?
Myslím, že nie je problém nosiť zo sebou kópiu licencie a papier o pridelené IČa štatistickým úradom.
marjankaj
24.11.08,18:01
OBCHODNÝ ZÁKONNÍK

§ 3a
Na začiatok

(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

(2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.



Myslím, že keď budeš postupovať podľa tohto, tak by to malo stačiť.
atka4
24.11.08,18:14
Prečo by to robil ? Iba preto, že niektorí obchodníci netušia, že existuje aj iné podnikanie ako podľa živnostenského zákona ?
Myslím, že nie je problém nosiť zo sebou kópiu licencie a papier o pridelené IČa štatistickým úradom.
súhlas, veď ani lekári nie sú v živn. reg. a nakupujú /prestavby ordinácií a pod..../