patrika
24.11.08,19:51
Ahojte. potrebovala by som poradiť s bateriou na fotoaparát. Kúpili sme nový digitálny fotoaparát, len ide tam bateria ako do mobilu, ked sme sa pýtali ako sa nabija, že všetko je v návode ale v návode je iba napísane že po vybití nabiť... tak neviem bateria do mobilu sa sa prvý krát tiež nabija špecialne plati to aj pri foťákoch? je to značka praktica.
comodo
24.11.08,19:19
nezalezi na fotaku, ale na baterii. I ak by tam bol akumulatorovy typ Ni-MH co asi nie je , nic nepokazis ked to 1 x dlho nabijes a potom vzdy nabijat az ked bude prazdna a nabijat vzdy naplno.
vyr skalny
24.11.08,19:46
patrika
25.11.08,07:20
dakujem
matko19
01.12.08,19:30
urcite ju nabi....
danielka78
14.12.08,19:13
Áno, musíš to vybiť trikrát pre maximálnu výkonnosť!
vejkasmejka8
13.02.09,11:02
Zdravím, chcela by som si kúpiť digitálny fotoaparát, nejaký kvalitnejší, ale nie moc veľky, hlavne by mal mať makro lebo chcem fotiť detaily, a z blízka a na foťaku ktorý mám sú všetky fotky rozmazané aj keď fotím s makrom s makrom
vedel by mi niekto poradiť?? PLS
dalid
13.02.09,11:10
vejkasmejka8 - mohla by si napisat cim si do teraz fotila a aky mas cenovy strop na fotoaparat bez prislusenstva?? Ide o to ze je zbytocne viest debatu ci je na makro lepsi Nikon D200 alebo Sony Alfa 700 ak mas na fotak budget 300 Euro

Staci ti kompact, EFV, alebo zrkadlovka??
vejkasmejka8
13.02.09,11:22
Ja ja v tom moc nevyznám :( viem že doma máme canon powershot ačkovu radu ale číslo už neviem ake tam je
a moja cenová hranica ja do 5000-6000 SK ale zase nechcem nejaký veľky foťak, lebo ho chcem nosiť zo sebou (robím kozmetiku a nechty a chodím za zákazničkami priamo domou a zakaždym si tu babu odfotim a dám na stránku, ale vačšinou su tie fotky neostre a rozmazané)
vejkasmejka8
13.02.09,11:39
no myslím že nepotrebujem nejaky super profesionálny foťák, len o niečo lepší ako mám teraz, určite nemám zvyšných 33 000sk za ten Nikon čo píšeš.
vejkasmejka8
13.02.09,11:43
aký maš názor napríklad na Canon Digital Ixus 85 alebo 90 ?
vejkasmejka8
13.02.09,11:52
a aky máš názor na Canon Digital Ixus 85 alebo 90?
dalid
13.02.09,12:32
Ixus je vo vseobesnosti velmi dobra rada, nic tym nepokazis v tom cenovom limite :) Aj brat ma nejaky starsi ixus a stale ma dokaze prekvapit perfektnymi fotografiami bez post processingu.


Skus preklikat tu archiv, su tam aj testovacie fotografie.
http://www.digineff.cz/jakejeto/

Inak makro sa pomerne tazko foti s kompaktami, treba si to dobre nacvicit s danym fotakom. Treba iba trenovat, trenovat a trenovat. A davat pozor na svetlo.
duves
13.02.09,19:23
Zdravím, chcela by som si kúpiť digitálny fotoaparát, nejaký kvalitnejší, ale nie moc veľky, hlavne by mal mať makro lebo chcem fotiť detaily, a z blízka a na foťaku ktorý mám sú všetky fotky rozmazané aj keď fotím s makrom s makrom
vedel by mi niekto poradiť?? PLS
Makro vedia vsetky aktualne kompakty. Malo si napisala, co vyzadujes. Aky zdroj? Na akumulator, na AA tuškove?, aky typ pametovej karty, najkratsie ohnisko, svetelnost, možnosť nocnej fotografie, opticky zoom, prilezitostne video...atd.
Inak doporucujem: http://digiforum.zive.cz/forum-209/Jaky-fotoaparat-koupit-a-kde.html?sid=c7711e820371ee21faa3cb293241ae1a
Dobre poradia;)
arizona
14.02.09,19:09
Ahojte, tiež hľadám nejaký foťák, aký by mi vyhoval. Prečítala som kopec recenzií a stránok, ale nie som stále rozhodnutá.
Preto prosím o radu niekoho skúsenejšieho.
Momentálne mám dig. Olympus, ktorý mi už nepostačuje.
Fotenie je iba hobby,v ktorom sa chcem zdokonaliť.
Foťák, ktorý je pre začiatočníka, ale uspokojí aj skúsenejšieho fotografa.

Pôvodne som chcela zrkadlovku (auto mod, stabilizátor, čistenie vibráciami, batérie Li-ion,väčší opt. zoom,zabudovaný blesk, koľajničky na ext.blesk...) ,ale dočítala som sa, že nie je moc vhodná na fotenie makro. Je to naozaj pravda? (nedá sa to vyriešiť dokúpením nejakého objektívu na makro?)
Fotím dosť v makro, prírodu, rodinné foto, cena do 700€.
Díky za rady:)
arizona
14.02.09,19:56
dalid
17.02.09,06:23
2 arizona - ta kombinacia je dobra. Ale vyssie si sama pisala ze asi nie zrkadlovku, tak mi nie je celkom jasne co chces. K zrkadlovke na makro je samozrejme lepsie kupit specialny objektiv na makro, treba si ale uvazit ci ho naozaj vyuzijes. Kvoli 200 makro fotkam za rok sa ti mozno neoplati davat cca 300 a viac Eur za specialny objektiv. V kazdom pripade je to ale otazkoa tvojich priorit! Pokial si povies ze ti to stoji za to, tak OK,chod do tej kombinacie. Ak nie, tak zedešej tých 300 Euro za makro objektiv pouzi na nákup kvalitnejsieho objektivu ako je dodany v sete, ten urcite viacej vyuzijes.. :)
Este jedna otazka, kolko cca fotiek za rok asi vyfotis a kolko cca z toho mnozstva je makro?? (mam na mysli pocet foto, nie MB/GB..)
arizona
17.02.09,06:34
Dík za radu. Tých makro je asi 70% fotiek.Ale fotím iba pre seba zo zábavy.Vieš poradiť niečo bližšie? Díky.:)
dalid
17.02.09,09:31
Co mas na mysli, tym poradenim?? Ten Canon je dobry fotak, makro objektiv na fotenie makro je vyborna volba (lepsie ako by si chcela makro fotit setovym objektivom). Potom su tu specialne blesky na makro, ale tie stoja tolko ako samotne telo fotaku, pripadne aj viacej.. Je iba na tebe kolko chces/mozes investovat do tvojej zaluby (a po aku hranicu ti to bude rodina tolerovat :) )
Netreba zabudnut, ze ked sa uz raz rozhodnes pre nejaku znacku fotaku, mas k nemu neskutocne mnozstvo prislusenstva, ktore ti v pripade prechodu (z nejakeho dovodu )na inu znacku neskor bude na nic a ako pouzite ho predas pod cenu.
duves
17.02.09,16:36
Čo hovoríte na túto kombináciu?
http://www.fotoaparat.cz/article/10642/1
plus
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_fotoobjektivy_CANON-EF-S-60mm-f-2-8-Macro-USM_61054.html
Jeden známy ho má. Myslim, že je spokojny.
mpca
18.02.09,13:18
ja by som len chcel dodať že pri zrkadlovkách telo fotoaparátu "robí" fotku len na 40%,, v zvyšných 60% je to sklo (opitka, objektív).... tým som len chcel povedať že ak odfotíš niečo Canonom EOS 1Ds Mark III a setovým obejtívom výsledok môže byť horíš ako keď máš na spomínanej 450-ke napr taký EF 24-70mm f/2.8L USM.. :) ;)
duves
19.02.09,18:27
No...cesta zrkadlovky je dost komplikovana. Kupit setovku sa akože vyplati, no podla toho čo chcu profici, tak im nevyhovuje. Setovka udajne nič nepokazi amaterovi. Aspon tak píšu odbornici.
arizona
19.02.09,19:18
Priznám sa, že čím viac diskusií na nete čítam, tým viac ma to odrádza od zrkadlovky a začínam rozmýšľať nad nejakým lepším kompaktom.
Mna ako techn. antitalenta, odrádza tá náročnosť. Zakže ešte stále váham a zisťujem aby som neskôr neľutovala...

Č znamená tá "setovka" ?
mpca
20.02.09,07:57
setovka, seťák,,, inak povedané setový objetktív tj. taký ktorý sa dodáva v balení (sete) spolu z telom fotoaparátu...

ešte k tým zrkadlovkám poväčšine sú uzávierky testované na 60 - 100 tisíc cyklov. takže ešte aj to niekedy môže vadiť...