bestcharon
24.11.08,20:43
Zdravím Vás všetkých normálnych. Mám takýto problém - pred dvoma rokmi som si otvoril predajňu na neoriginálne príslušenstvo pre mobilné telefóny a aj som začal realizovať komisionálny predaj mobilných telefónov. Podotýkam, že tieto telefóny sú skoro vždy po skončenej 2 ročnej záručnej dobe. A keďže ja nerealizujem výkup telefónov, ale len ich predaj, nezískam celú predajnú cenu vo svoj prospech, ale len časť z predajnej ceny mi po nablokovaní ostane ako odmena. Predaj realizujem na základe komisionárskej zmluvy a po predaji odovzdávam (vyplácam dohodnutú sumu) prostredníctvom výdajných lístkov pôvodnému majiteľovi telefónu. Čiže de fakto nezískam vlastnícky vzťah k predávanému tovaru keďže touto formou iba sprostredkujem predaj. Zaujíma ma, či som v takomto procese povinný dávať záručný list na tovar, ktorý nijakým spôsobom nie je môj a takto ručiť za niečo, čo mi nepatrí? Iná forma je predaj použitých ( opotrebených ) telefónov, ktoré predtým od pôvodného majiteľa odkúpim za dohodnutú cenu. Vtedy je to zrejme, že som povinný vydať aj záručný list s akceptovanou zárukou na 1 rok. Skúste mi niekto fundovane na toto odpovedať. ďakujem