anita
24.05.05,13:23
Prosím o radu :o. Ak vystavím faktúru pre odberateľa s IČ DPH registrovaného v EÚ a fakturujem mu reklamnú činnosť vykonanú u nás na Slovensku, má tam byť DPH alebo nie?
Katarina1
24.05.05,11:53
My poskytujeme tiez reklamne sluzby, a ked je to napr. inzercia na reklamu vyrobkov, tak bez DPH, ale ked je to iba inzerat na pracu (toto ako mi na skoleni bolo povedane nie je "inzercia") tak s DPH. Neviem ako ostatni?
Marian
24.05.05,11:55
Ak ide o reklamné služby, vzťahuje sa na miesto dodania, §15 ods. (8) a (7). Takže ja by som fakturoval bez DPH.
JOJA
27.02.06,08:35
My poskytujeme tiez reklamne sluzby, a ked je to napr. inzercia na reklamu vyrobkov, tak bez DPH, ale ked je to iba inzerat na pracu (toto ako mi na skoleni bolo povedane nie je "inzercia") tak s DPH. Neviem ako ostatni?

Prosím o pomoc! Trochu som sa "hrabala" v príspevkoch, pretože potrebujem odpoveď. My máme opačný prípad. Dali sme si inzerát na firmu a výrobky v anglickom časopise. FA. bola bez DPH. Mám urobiť samozdanenie??? Poraďte prosím. Je inzercia reklama????
:eek:
ALBO
27.02.06,11:22
Prosím o pomoc! Trochu som sa "hrabala" v príspevkoch, pretože potrebujem odpoveď. My máme opačný prípad. Dali sme si inzerát na firmu a výrobky v anglickom časopise. FA. bola bez DPH. Mám urobiť samozdanenie??? Poraďte prosím. Je inzercia reklama????
:eek:
Inzercia je reklama JKP 74.40.11- zhrňa aj poskytovanie miesta na inzerciu.
Takže ja by som to samozdanila.
ALBO
27.02.06,11:31
Prosím o radu :o. Ak vystavím faktúru pre odberateľa s IČ DPH registrovaného v EÚ a fakturujem mu reklamnú činnosť vykonanú u nás na Slovensku, má tam byť DPH alebo nie?
bez DPH podľa15/7 ak tu nemá prevádzkateň alebo miesto podnikania pre ktoré sa tá inzercia robí.
V opačnom prípade s DPH §15/1.
JOJA
27.02.06,13:11
Inzercia je reklama JKP 74.40.11- zhrňa aj poskytovanie miesta na inzerciu.
Takže ja by som to samozdanila.

Ďakujem za odpoveď. Joja
nika.sum
21.03.06,09:08
Ak platca DPH v inom členskom state vystavil za reklamu fa bez DPH neplatcovi DPH na SK, musi si to neplatca samozdanit?
nika.sum
21.03.06,10:07
Ak platca DPH v inom členskom state vystavil za reklamu fa bez DPH neplatcovi DPH na SK, musi si to neplatca samozdanit?

Vie mi niekto poradit?
ALBO
21.03.06,11:04
Ak platca DPH v inom členskom state vystavil za reklamu fa bez DPH neplatcovi DPH na SK, musi si to neplatca samozdanit?
Ano ak je podnikajúca osoba (podľa § 69/3). FO nepodnikajúca nemusí.