Sedrik89
25.11.08,08:57
Dobrý deň, dá sa postaviť na takomto pozemku RD. O akých rozmeroch?...Približne. Ak má niekto skúsenosť so stavaním na takomto pozemku, nech napíše. Aj ako to riešil s odstupmi od hranic pozemku atd. Ďakujem.
vieroslava
25.11.08,08:53
Videla som dom široký 8m a bol veľmi pekný a aj účelne riešený. Musíš od susedov dodržať odstup 2m. Ak sa s niektorým dohodneš, môžeš ísť aj na hranicu pozemku. Plus si treba pozrieť ešte ďalšie podmienky v stavebnom zákone. Odstup od susedného domu 7m a ďalšie.
chandler
25.11.08,09:40
musis mat 3.5m z kazdej strany, da sa sice postavit dom siroky 5.5metra ale lepsie by bolo sa dohodnut so susedmi na kratsej vzdialenosti
centeso
25.11.08,16:01
Nemusis mat 3,5metre to je hlupost ale musis mat 2 metre od hranice.Ja mam pozemok siroky 12,5 a projekt ma 8m na 13 m krastny domcek. ;) Ale dohodol som sa zo susedom o 1,5 m od hranice ale da sa to aj bez toho. Poznam lodo co stavaju na 10 m sirokom pozemku
chandler
26.11.08,06:40
Nemusis mat 3,5metre to je hlupost ale musis mat 2 metre od hranice.Ja mam pozemok siroky 12,5 a projekt ma 8m na 13 m krastny domcek. ;) Ale dohodol som sa zo susedom o 1,5 m od hranice ale da sa to aj bez toho. Poznam lodo co stavaju na 10 m sirokom pozemku

musis mat 7 metrov medzi budovami, takze logicky 3.5m na jednom pozemku a 3.5m na druhom.... ak budes chciet 2m tak sused moze namietat a bude v prave.
ak sa dohodnes so susedom tak nie je problem v nicom.
inkamia
26.11.08,14:29
súhlasim s centesom, keďže práve teraz sa tým zaoberáme,že stačí mať 2m od hranice. Takto nám to povedali aj všetci kompetentní na úradoch.
deli.
26.11.08,14:42
ak uz ide o tie 2 m, tak treba povedat aj dodatok: zakon hovori, ze v stiesnenych podmienkach je mozne zmensit vzdialenost medzi domami na 4m /cize 2+2), len ak na protilahlych stenach nie su okna obytnych miestnosti;)
centeso
26.11.08,15:35
musis mat 7 metrov medzi budovami, takze logicky 3.5m na jednom pozemku a 3.5m na druhom.... ak budes chciet 2m tak sused moze namietat a bude v prave.
ak sa dohodnes so susedom tak nie je problem v nicom.


Ano medzi budovami ano ale otazka znela od hranice pozemku.
chandler
26.11.08,18:45
Ano medzi budovami ano ale otazka znela od hranice pozemku.

ak postavis dom 2 metre od hranice svojho pozemku sused moze postavit svoj 5metrov, takze sa radsej nad tym zamysli ako zacnes vyhlasovat o niekom ze pise hluposti.
zuzana.š.
26.11.08,18:59
my máme domček 7,5 na 10,5 a je pekný a aj účelový.
Je veľmi veľa plánov domov - určite si vyberieš vhodný rozmermi pre svoju rodinu
vieroslava
26.11.08,20:18
Ešte raz potvrdím, že môžeš ísť na 2 m od hranice pozemku bez problémov v prípade, že na susednom pozemku ešte nestojí stavba. Ak na susednom pozemku už stojí stavba, ktorá má okná otočené smerom k tvojmu pozemku a je od hranice vzdialená len 2m, tak ty musíš ísť na vzdialenosť od domu 7 m, čiže od hranice 5 m.
Ten kto je rýchlejší, má lepšie možnosti.
chandler
27.11.08,06:45
Ešte raz potvrdím, že môžeš ísť na 2 m od hranice pozemku bez problémov v prípade, že na susednom pozemku ešte nestojí stavba. Ak na susednom pozemku už stojí stavba, ktorá má okná otočené smerom k tvojmu pozemku a je od hranice vzdialená len 2m, tak ty musíš ísť na vzdialenosť od domu 7 m, čiže od hranice 5 m.
Ten kto je rýchlejší, má lepšie možnosti.

pokial sa dobra pamatam tak sme to minule uzavreli s tym, ze to povedala nejak pani na stavebnom urade, co vobec nemusi znamenat ze je to pravda.
a dost pochybujem ze tvrdenim "Ten kto je rýchlejší, má lepšie možnosti." uspeje niekto na sude :)
Sedrik89
27.11.08,12:56
Nemôžes mi dať viac info o tom Vašom dome? Príp. ak je katalógový, tak aký typ. Ďakujem.
centeso
29.11.08,16:13
Tak ja to skompletujem. Z vlastnych skusenosti ti poviem ze stavat na 12,5 m sirokom pozemku sa da v pohode.Zo zakona musis ist od suseda dva metre ak tam nema dom z oknami. Ak ma tak musis sedem metrov od jeho domu. To znamena ked on ma 4 metre od pozemku tak mozes ist dva metre. Ale ked tam nema ziaden dom tak nepotrebujes ziadne povolenie a dva metre o hranice stavas. Jedine ze chces do jeho zahrady okna to moze bit problem to ti musi podpisat. Ale nie vsade to vyzaduju ked sa sused pri stavbe neohradi tak nemusi bit podpis. Niektore stavebne urady ale bez toho stavbu nepovolia. Ja mam 8 metrov siroky dom na 12,5 metrov sirokom pozemku. Mam od jeedneho suseda 1,5metra a od druheho 3m.