neschopny
25.11.08,09:16
Dobry den/ahojte,
rozhodol som sa obratit na vas portal s prosbou o ujasnenie si neprijemnej situacie do ktorej som sa dostal. Pred cca 2 tyzdnami som bol bezdovodne napadnuty a 3 krat bodnuty nozom v meste. Problem je v tom, ze napriek pobodaniu sa nam (bolo nas tolko co utocnikov) podarilo utocnika dobehnut a "zneskodnit" - po vsetkom nemal nic zlomene a chodil. Dalsia vec je ta, ze vsetci zucastneni mali vypite ale nikto nefukal lebo policiu sme nezavolali.
Nezavolal som ju preto lebo utocnik mi v zufalstve ponukol uplatok ktory som asi na 3tie ponuknutie prijal. Vtedy som ale vedel len o jednom vpichu a v nemocnici mi nasli dalsie dva.Ja som bohuzial druhy tyzden na PN a moja otazka znie, ze ci vo ci nam mozu byt vyvodene dosledky ci uz kvoli neskorsiemu napadnutiu alebo kvoli braniu uplatku. Policia sa musi zavolat pri kazdom nahlasenom bodnom poraneni a ja som teda podal trestne oznamenie s "peniazmi vo vrecku". Viem, ze je to svojim sposobom nemoralne ale urcite menej ked vas niekto pri rozpravani s pivom v ruke tri krat bodne.
Mozete mi prosim napisat vas nazor? Budam vdacny.Dakujem.
hanelie
25.11.08,08:34
tie peniaze ti dal z hľadiska náhrady škody - za prepichnutú vetrovku, sveter košeľu + výdaje na ošetrenie - žiadny iný dôvod neexistuje / úplatok ap/
Martin Mocko
25.11.08,08:51
Tazko sa k tomu vyjadrovat..je to predsa len tvoja verzia a "utocnik" bude mat urcite svoju. Urcite pride i na konfrontaciu - pokial chces nejake odskodne od neho.

mimotemy Iba jednu vec akosi neviem pochopit...naozaj necitis bolest? Ked na to, ze ta bodol 3x ti museli prist az nemocnici?
Excise Duty
25.11.08,09:13
Dobry den/ahojte,
rozhodol som sa obratit na vas portal s prosbou o ujasnenie si neprijemnej situacie do ktorej som sa dostal. Pred cca 2 tyzdnami som bol bezdovodne napadnuty a 3 krat bodnuty nozom v meste. Problem je v tom, ze napriek pobodaniu sa nam (bolo nas tolko co utocnikov) podarilo utocnika dobehnut a "zneskodnit" - po vsetkom nemal nic zlomene a chodil. Dalsia vec je ta, ze vsetci zucastneni mali vypite ale nikto nefukal lebo policiu sme nezavolali.
Nezavolal som ju preto lebo utocnik mi v zufalstve ponukol uplatok ktory som asi na 3tie ponuknutie prijal. Vtedy som ale vedel len o jednom vpichu a v nemocnici mi nasli dalsie dva.Ja som bohuzial druhy tyzden na PN a moja otazka znie, ze ci vo ci nam mozu byt vyvodene dosledky ci uz kvoli neskorsiemu napadnutiu alebo kvoli braniu uplatku. Policia sa musi zavolat pri kazdom nahlasenom bodnom poraneni a ja som teda podal trestne oznamenie s "peniazmi vo vrecku". Viem, ze je to svojim sposobom nemoralne ale urcite menej ked vas niekto pri rozpravani s pivom v ruke tri krat bodne.
Mozete mi prosim napisat vas nazor? Budam vdacny.Dakujem.
Gŕŕŕc... Viac nie je čo k tomuto príspevku dodať.
neschopny
25.11.08,09:33
Co sa tyka verzii urcite tam budu nejake rozdiely, s tym samozrejme ratam. Chcel som ale pocut nazor ostatnych.
Co sa tyka bodnutia, bolelo to ako ked ta niekto udrie a nenapadlo ma, ze to co ma boli na chrbte a na ruke o.i. moze byt bodna rana....
neschopny
25.11.08,09:34
Gŕŕŕc... Viac nie je čo k tomuto príspevku dodať.

Prepac ale naozaj neviem co myslis slovom "Grrrc". Narazas na nieco konkretne. Povedz.
Braňo
25.11.08,09:37
Zrejme si mal dosť vysoké promile, keď si nerozlíšil tri bodnutia od jedného. Ťažko sa vyjadrovať.
Etela
25.11.08,09:40
No ja si myslím, že celkom to takto nebolo,pretože sám máš pochybnosti.Ak len tak bezdôvodne pichol - o to viac ste mali volať políciu, aj keď vy ste mali vypité. Možno z vašej strany tam bola nejaká provokácia, ale aj vydieranie - daj 3 litre, lebo voláme políciu. Doporučujem si nájsť dobrého právnika,pretože aj keď píšeš, že to pichnutie bolo bezdôvodné, aby sa to v konečnom dôsledku neobrátilo proti tebe. Podobné niečo sa stalo môjmu susedovi - ale ten mal kolíziu s iným autom, tiež nevolal políciu - dostal 10 litrov od toho, čo nehodu spôsobil a ten potom išiel na lekárske ošetrenie / že vraj mal otras mozgu/ a išiel ho udať, že ten môj sused pýtal od neho peniaze. A už druhý rok sa to ťahá na súde.
neschopny
25.11.08,09:44
Zrejme si mal dosť vysoké promile, keď si nerozlíšil tri bodnutia od jedného. Ťažko sa vyjadrovať.
Teda som necakal, ze este ja budem ten zly :) mne sa to stalo prvy krat, nechcem nikoho presvedcovat o svojej svatoziare ale pochybujem, ze moja necitelnost bola sposobena tymi par pivami-hovori sa, ze adrenalin sposobuje takyto stav necitelnosti. Nikomu to neprajem ale asi kto nezazije nevie...ja som tiez nevedel.
Chobot
25.11.08,09:46
mimotemy Iba jednu vec akosi neviem pochopit...naozaj necitis bolest? Ked na to, ze ta bodol 3x ti museli prist az nemocnici?


Zrejme si mal dosť vysoké promile, keď si nerozlíšil tri bodnutia od jedného. Ťažko sa vyjadrovať.

Ja len k tej bolesti - viem veľmi dobre pochopiť, že necítil, koľko má bodnutí. Pri takých úrazoch či zraneniach sa telo bráni šokom a necíti bolesť. Mňa raz zavalila stena a po vyhrabaní sa som si uvedomoval len tie zranenia, ktoré som videl - roztrhnutú kožu na ruke, ale pomliaždenú nohu som necítil. Až na druhý deň som ledva chodil. A ruka tiež nebolela, len som na ňu čumel jak bager na tvrdú hlinu.

K tomu odškodnému - nehovor, že to bol úplatok, povedz, že si bol v šoku a peniaze si prijal ako odškodné za zničené veci. Ale dôležité je, aký názor na vec bude mať prokurátor či vyšetrovateľ.
neschopny
25.11.08,09:50
No ja si myslím, že celkom to takto nebolo,pretože sám máš pochybnosti.Ak len tak bezdôvodne pichol - o to viac ste mali volať políciu, aj keď vy ste mali vypité. Možno z vašej strany tam bola nejaká provokácia, ale aj vydieranie - daj 3 litre, lebo voláme políciu. Doporučujem si nájsť dobrého právnika,pretože aj keď píšeš, že to pichnutie bolo bezdôvodné, aby sa to v konečnom dôsledku neobrátilo proti tebe. Podobné niečo sa stalo môjmu susedovi - ale ten mal kolíziu s iným autom, tiež nevolal políciu - dostal 10 litrov od toho, čo nehodu spôsobil a ten potom išiel na lekárske ošetrenie / že vraj mal otras mozgu/ a išiel ho udať, že ten môj sused pýtal od neho peniaze. A už druhý rok sa to ťahá na súde.
Jasne, ze mam pochybnosti. S odstupom casu viem, ze bola hlupost nevolat policiu ale ked som videl ako mi niekto takto ublizil konal som kratovo.....teraz ma to sice mrzi ale kocky su hodene....
Braňo
25.11.08,13:32
Teda som necakal, ze este ja budem ten zly :) mne sa to stalo prvy krat, nechcem nikoho presvedcovat o svojej svatoziare ale pochybujem, ze moja necitelnost bola sposobena tymi par pivami-hovori sa, ze adrenalin sposobuje takyto stav necitelnosti. Nikomu to neprajem ale asi kto nezazije nevie...ja som tiez nevedel.

Nepovedal som, že si ten vinný, alebo je vina na druhej strane. Z Tvojho vyjadrenia nie je jasné, na základe čoho došlo k bodnutiu (bezdôvodné bodnutie nepredpokladám).
hanelie
25.11.08,13:49
Nepovedal som, že si ten vinný, alebo je vina na druhej strane. Z Tvojho vyjadrenia nie je jasné, na základe čoho došlo k bodnutiu (bezdôvodné bodnutie nepredpokladám).

:confused:
čo to má spoločné so zadanou otázkou -
potrebuješ posudzovať vinu či nevinu zo svojho pohľadu?
neschopny
25.11.08,15:44
Nepovedal som, že si ten vinný, alebo je vina na druhej strane. Z Tvojho vyjadrenia nie je jasné, na základe čoho došlo k bodnutiu (bezdôvodné bodnutie nepredpokladám).
A problem je prave v tom, ze z mojho pohladu bolo bodnutie bezdovodne.....teda za predpokladu ak za provokaciu resp. dovod nepovazujes debatu o sposobe nakladania encianu. O tom bola cela diskusia. Vyzera to tragikomicky ale bolo to tak.
robin78
25.11.08,15:55
:confused:
čo to má spoločné so zadanou otázkou -
potrebuješ posudzovať vinu či nevinu zo svojho pohľadu?

Suhlasim, zbytocne tu diskutovat o nejakej vine alebo nevine a neriesi to temu. Myslim, ze bodnutie nozom je kazdopadne protipravne bez ohladu na to, ci dotycna osoba bola provokovana alebo nie.
arizona
25.11.08,16:45
Teraz je ťažko robiť rozhodcu dvom podguráženým skupinám...
Ale ublíženie na zdraví bodnou zbraňou je niečo iné,ako nejaké hádky či pár "do nosa"...
O možných následkoch ani nehovoriac.