novacik16
25.11.08,10:10
Dobrý deň
chcem sa spýtať. nakúpime materiál od českej spoločnosti - fa je bez DPH, ked prijímam fa dam kod 49 - robím v MRP, takže je to samozdanenie. DPH mam teda aj na vstupe aj na výstupe. Následne tento materiál predám slovenskej spoločnosti, ktorej vystavíme faktúru s DPH. Chcem sa opýtať či je to správne, pretože tým pádom mam 2x daňovú povinnosť? a či ide o trojstranný obchod?
Dakujem veľmi pekne
novacik16
25.11.08,09:22
Prosím odpíše mi niekto. Budem veľmi rada, ak si to už konečne ujasním
Anja111
25.11.08,09:22
Dobrý deň
chcem sa spýtať. nakúpime materiál od českej spoločnosti - fa je bez DPH, ked prijímam fa dam kod 49 - robím v MRP, takže je to samozdanenie. DPH mam teda aj na vstupe aj na výstupe. Následne tento materiál predám slovenskej spoločnosti, ktorej vystavíme faktúru s DPH. Chcem sa opýtať či je to správne, pretože tým pádom mam 2x daňovú povinnosť? a či ide o trojstranný obchod?
Dakujem veľmi pekne
Máš to správne a o trojstranný obchod nejde...
ivti
25.11.08,09:23
Daňovú povinnosť máte len 1x pri predaji materiálu slovenskej spoločnosti, ako ste uviedli pri samozdanení máte DPH aj na vstupe aj na výstupe, čiže pri samozdanení výsledná daň je nula.
KvetkaK
25.11.08,09:24
Keď sa robí samozdanenie, tak je to vlastne + na výstupe a - na vstupe, čiže výsledok je nulový a to že to potom predáte ďalej slovenskej firme, to už musíte zdaniť a odviesť 19% DPH.
novacik16
25.11.08,09:25
dakujem pýtam sa preto, lebo som to tak urobila a vyšla nam dosť obrovská daňová povinnosť a šéfovi sa to nepáči. Dakujem Vám veľmi pekne
KvetkaK
25.11.08,09:27
dakujem pýtam sa preto, lebo som to tak urobila a vyšla nam dosť obrovská daňová povinnosť a šéfovi sa to nepáči. Dakujem Vám veľmi pekne
No či sa mu to páči alebo nepáčí, nakúpil ako keby bez DPH a teraz tú DPH musí odviesť.