radondca
25.11.08,11:29
dobry den prajem vsetkym
Chcem sa spytat, ci niekto nevie poradit s opravou pakovej vodovodnej beterie, pretoze potrebujem vymenit vo vnutry "kartusu", lebo mi zacala kvapkat, ale na nestastie, je strhnuty 6-hran na tom malickom cervikovi a neviem ako ho teraz odtial dostat?
Nemate niekto s tym nejaku skusenost?
moc dakujem rado
Chobot
25.11.08,10:47
dobry den prajem vsetkym
Chcem sa spytat, ci niekto nevie poradit s opravou pakovej vodovodnej beterie, pretoze potrebujem vymenit vo vnutry "kartusu", lebo mi zacala kvapkat, ale na nestastie, je strhnuty 6-hran na tom malickom cervikovi a neviem ako ho teraz odtial dostat?
Nemate niekto s tym nejaku skusenost?
moc dakujem rado

Chce to šikovné ruky a odvŕtať toho červíka a následne prerezať závity alebo narezať nové, väčšie, ak sa vŕtaním poškodili.

Alebo je ešte aj možnosť - zohnať si opačný závitník, navŕtať do červíka dierku na veľkosť závitníka (musí byť menší ako červík) a opačným zašróbovaním ho vlastne povolíš. Aleto možno bude nákladnejšie ako celá nová batéria, taký neštandardný závitník môže stáť aj niekoľko stoviek korún.

A nezakladaj na jednu otázku dve témy, neurýchliš tým odpoveď.
radondca
25.11.08,10:54
dakujem, presne o tom viem, ale zavitniky nemam a ked to mam cele kupovat, tak si fakt bude lacnejsia cela bateria{1000,-sk) ako kopec roboty s neistym konco, ved ako mi povedali toho cervika predavaju, len s tym vrchom baterie nie samostatne a to je 200,-sk a aj nova kartusa, to fakt asi vyriesi nova bateria, a este jedna otazka, akurat som cital o nejakej predradnej sietke co ide pre bateriu?????????????
dik rado
Chobot
25.11.08,10:57
dakujem, presne o tom viem, ale zavitniky nemam a ked to mam cele kupovat, tak si fakt bude lacnejsia cela bateria{1000,-sk) ako kopec roboty s neistym konco, ved ako mi povedali toho cervika predavaju, len s tym vrchom baterie nie samostatne a to je 200,-sk a aj nova kartusa, to fakt asi vyriesi nova bateria,
dik rado


Červíka dostaneš aj samostatne, stojí cca 1-2 Sk. O červíka nejde, ale o jeho odstránenie, resp. uvoľnenie páky. Ak nemáš ani vŕtačku a tenké vrtáky, tak fakt je jednoduchšie kúpiť celú batériu - stoja už od 500 SK. Samotná kartuša stojí nejakých 300 a viac Sk (záleží od výrobcu).


a este jedna otazka, akurat som cital o nejakej predradnej sietke co ide pre bateriu?????????????
dik rado

TO sú také malé kruhové sitká, ktoré s dávajú do prívodnej hadice, aby prípadná hrdza a iná nečistota sa nezachytávala v batérii, ale v tom filtri. Tpotom ale treba raz za čas ten filter vyčistiť.
radondca
25.11.08,11:02
no takze uz len najst predajnu kde maju cervikov, vrtacku a male vrtaky mam takze asi len skusit , ael asi radcej rano v pracovny den nech mam dost casu kupit novu:))))))))
jaruj
25.11.08,11:17
Robil som uz dva krat tuto pracu a mozem povedat ze som zavrtal do cervika a pri spatnom chode sa mi vzdy vysrouboval spolu s vrtakom
radondca
25.11.08,11:26
takze som ziskal odvahu a asi to skusim navrtat a uvidim co ro spravi dalej, maximalne budemem bez vody:))))
jedna otazka od temy, kedze si asi dost skuseny, nekupil si uz niekedy lepiaci tmel od den bravenu, MAMUT????
Chobot
25.11.08,13:02
no takze uz len najst predajnu kde maju cervikov, vrtacku a male vrtaky mam takze asi len skusit , ael asi radcej rano v pracovny den nech mam dost casu kupit novu:))))))))

Majú ich v skoro v každom železiarstve, kde majú spojovacie materiály.
Chobot
25.11.08,13:03
takze som ziskal odvahu a asi to skusim navrtat a uvidim co ro spravi dalej, maximalne budemem bez vody:))))
jedna otazka od temy, kedze si asi dost skuseny, nekupil si uz niekedy lepiaci tmel od den bravenu, MAMUT????

Ten tmel nepoznám.
Zdeno64
16.11.09,19:50
Zdravím Vás,
možno Vám pomôže celkom pekný obrázkový postup na
webe:vodovodnibaterie.bloger.cz/Vodovodní-baterie/Oprava-pakove-vodovodni-baterie

Inak ešte jedna rada k tým "opačným závitníkom". V obchode si pýtajte vyťahováky zalomených skrutiek. Je to dobrá vec doma. Sada tých lacnejších hobby stojí okolo 10,- €.

Zdeno