gabikao
25.11.08,12:15
Neviete, ako to dopadlo s tym x-tym ohlasovanym zvysovanim platov v skolstve? Aj to uz odhlasovali? Alebo len zase kopec kecov a ked pride na vec, tak nic? Caka sa na schvalenie rozpoctu na bud.rok alebo co?
katica.vargova
25.11.08,19:25
Akokoľvek to dopadne, kým nebudem vidieť na papieri zvýšenie, tak neuverím. Stačí spomenúť mediálne roznesené vyplácanie 13 - steho platu cca pred dvoma rokmi. Ten plat nemám dodnes. :)
ZlaticaB
26.11.08,06:24
Na www. minedu. sk je zverejnená stupnica platových tarif pre ped. zamestn. platných od 1.1.2009
baumlova
26.11.08,11:42
Prehľadala som celú stránku minedu, ale tabuľky som nenašla, skús byť konkrétnejšia. Ďakujem
ZlaticaB
26.11.08,12:09
baumlova
27.11.08,05:15
Ďakujem, naozaj to tam bolo. Pekný deň
Ella11
27.11.08,05:32
Ďakujem aj mne to pomohlo. A tabuľka pre nepedagogických zamestnancov???
Ďakujem :)
Lilu1
27.11.08,05:59
Ella11
27.11.08,06:21
To som pozrela, tam sú len pedagogický..:)
Lilu1
27.11.08,06:24
To som pozrela, tam sú len pedagogický..:)
Pozri si príspevok číslo 4, ktorý písal Fronco. Priložil tam komplet platové tabuľky. Je to vo formáte ZIP.
Ella11
27.11.08,06:32
"našli moji rádcové" dakujem veľmi :)
Lilu1
27.11.08,06:36
"našli moji rádcové" dakujem veľmi :)
No to som rada že si našla...už som začínala pochybovať:confused:
gabikao
03.02.09,09:09
Len si trochu chcem pripomenut sladke reci z minuleho roka a zaroven poukazat na pravidelne masirovanie verejnosti na temu "zase im pridame", ten daleko buduci cas je tam namieste :cool:
takze par prikladov:

http://dnes.atlas.sk/slovensko/vlada-a-parlament/225003/mikolaj-ucitelom-sa-zvysia-platy-minimalne-o-8-percent

http://www.cas.sk/clanok/78626/fico-o-skolstve-ucitelov-caka-zvysovanie-platov.html

http://hnonline.sk/slovensko/c1-29048180-ucitelom-stat-zvysi-platy-o-viac-ako-tisicku-mesacne

:D:D:D:D:D:D:D:D
misoft
03.02.09,23:18
Žiaľ, toto je len pre pedagogických pracovníkov. A čo nepedagogickí pracovníci v školstve? Tí zas vyjdu naprázdno. :mad:
Na tých opäť naši páni tam hore zabudli - veď sú to len plebs.
gabikao
04.02.09,03:14
Misoft, mas pravdu, nepedagogickych nespomenuli, ale takcitak su to iba kecy, co pustaju do vzduchu. Ale mohli by sme ich sem prihadzovat, a potom pre porovnanie sem hodime tabulky o kolko to a kedy v skutocnosti zdvihli.
misoft
09.02.09,16:50
Jediné, čo tak zdvihnú, je množstvo povinností a práce za stále rovnakú mzdu.
gabriela2579
11.02.09,08:34
Žiaľ, toto je len pre pedagogických pracovníkov. A čo nepedagogickí pracovníci v školstve? Tí zas vyjdu naprázdno. :mad:
Na tých opäť naši páni tam hore zabudli - veď sú to len plebs.


Pre nepedagogických sú určené tabuľky v prílohe zákona 553/2003 v znení neskorších predpisov, konkrétne príloha č. 3, takže milé dámy, ak ste nedostali nový platový výmer, sťažujte sa u zamestnávateľa, lebo je jeho povinnosťou oznámiť vám písomne výšku a zloženie vášhu platu od 01.01.2009.
gadula
11.02.09,09:11
Kde by som našiel exaktne napísané, do akej doby musí zamestnávateľ dať pracovníkom platové výmery? Lebo - ak sa sťažujem, a predstavený mi povie, že "veď ešte nie je neskoro", ako mu s prázdnymi rukami odvetím že JE neskoro (alebo že by naozaj dnes, tj 11.2. predsa len NEbolo neskoro?.....) Zaiste si viete predstaviť, že je rozdiel medzi niekým kto "rýpe" - a kto sa dožaduje svojich práv. Ja o tej povinnosti viem iba "per huba". Starám sa v prvom rade o SVOJU prácu, a keď niečo neviem, TAK SA PÝTAM......
gabriela2579
11.02.09,09:28
Bohužiaľ, zákon píše iba o tom, že pracovníkovi patrí zvýšenie od 01.01.2009, ale nepíše, do akej doby musí zamestnávateľ vydať platové výmery.
Novelizácia zákona bola vonku už v mesiaci december, ja osobne som robila nové platové výmery medzi sviatkami a v 2 . januárový týždeň, keď nielen pedagógovia ale aj "nepedagógovia" nastúpili do zamestnania ich dostali všetci na podpis.
A mzdu za mesiac január máš už určite hotovú, výplatný list by si mal dostať do ruky, kde si môžeš pozrieť, či ti plat zvýšili.
BABYstar
11.02.09,16:41
Nám zvýšili platy ako je to v zákone,už sme dostali nové oznámenia o funkčnom plate.tak verím ,že je to aj na iných školách.
gadula
12.02.09,14:41
Vrelé díky gabriele... Lenže: VŠETKO JE INAK, alebo: NIČ NIE JE TAKÉ AKO SA (na prvý pohľad) ZDÁ. Z dôvodu nedostatku žiakov sa u nás k súkromnej odbornej škole /SSOŠ/ vytvorila od sept. 2008 ešte jedna, a to Hotelová akadémia /SHA/. Takže, máme síce 1 riaditeľa, 1 mzdárku...atď, ale DVOCH zamestnávateľov a väčšina z nás u nich pracuje na 2 znížené úväzky. Nuž a naša p. mzdárka to zjavne nezvláda - niet toho mesiaca, aby niekomu (mne 4 mesiace po sebe) nevyplatila mzdy s chybami. Iste, zákl. plat sme si tam prečítali. Ale: keď sme jej (aj hlavnému ekonómovi - majiteľovi školy) ukázali, že vo zverejnených tabuľkách sú iné sumy ako na našich "výplatných páskach". Odpoveď znela: "Nám dali na školení INÉ tabuľky a my vás vyplácame podľa nich". Aká náhoda, že sú ("IBA") o 2-3€ nižšie. Fakt je možné, že im "ktosi" dal INÉ tabuľky??? Veď - zvýšenie platu de facto máme!!! (len menšie...), takže, asi-určite, sa s majiteľom súkromnej! školy "nevyhádame", však?
KATA50
16.02.09,19:41
V zákone 553/2003 v znení neskorších predpisov sú presné tabuľky pre všetky kategórie zamestnancov v školstve. Žiadne iné nie sú. Všetky zákonom stanovené finančné nároky musíte mať preplatené! Inak je to zrelé na Inšpekorát práce a finančnú kontrolu.
gadula
23.02.09,14:22
To: Kataso
Tak teraz neviem. Čo sú "zákonné nároky"? Náš (opakujem SÚKROMNÝ) majiteľ školy NIE JE viazaný zák. 553, iba ustanoveniami ZP. Takže:Tarifný plat je nám riadne zúčtovaný. Aj podľa vyjadrenia školského právnika pre SÚKROMNÉ školy nie je výsledok Vyššej kolektívnej zmluvy záväzný (v žiadnom!! ohľade), stačí ak dodržiava ustanovenia ZP. Takže máme dve možnosti. Buď byť radi, že v platovom dekréte máme všetci v priemere len o 8€ menej, a byť ticho, ALEBO: odísť na "štátnu" školu.... AK sa mýlim, rád to svojim spolupracovníkom vysvetlím. Ďakujem.
gadula
23.02.09,14:24
Veeeľmi sa ospravedlňujem za nesprávne uvedený NICK: KATA50- prepáč, prosím.
KATA50
23.02.09,21:25
Gadula - v pohode, nič sa nestalo. Nemám prehľad o zákonoch a vyhláškach pre súkromnú školu. Mala som pocit, že všetci ped. zamestnanci sú platení z rovnakých tabuliek. Rozdiely by mohli byť v osobnom príplatku, odmene a pod. A ako máte potom príplatok za triednictvo, riadiaci príplatok, príplatok za 2. kvalifikačnú skúšku ???
alaya1
24.02.09,06:40
Chcela by som sa opytat. Pri uprave platu od 1.1.2009 je ucitelka PN - dlhodobo, je triednou ucitelkou, ktoru v jej nepritomnosti zastupuje ina ucitelka- prijata na zastup, v oznameni o vyske funkcneho platuod 1.1.2009, nema ta ucitelka napisanu sumu za triednictvo- ta co je na PN, je to spravne?Ak nie, aka vyhlaska sa da pouzit?
KATA50
24.02.09,13:00
Myslím,že zastupované triednictvo, ako aj iné zastupované hodiny sa do " mzdového dekrétu" nepíšu. Dôležité je aby riad. školy dal písomný príkaz PAM,( a na vedomie zastupujúcej učiteľke ) aby bol príplatok za triednictvo vyplácaný počas PN učiteľky, zastupujúcej učiteľke. To stačí na preplácanie.
alaya1
24.02.09,15:50
Asi som to zle napisala, tak este raz.
Ucitelka je na dlhodobej PN. Pocas jej PN jej bol doruceny novy platovy dekret, platny od 1.1.2009, na podpis domov, na tom dekrete je v polozke triednictvo 0euro.
Tato ucitelka uci na 1.st. takze je za nu zastupovanie za triednictvo a aj ostatne predmety inou ucitelkou prijatou na zastup.
Preto sa pytam, ci ta ucitelka, ktora je na dlhodobej PN nema mat v dektere v polozle triednictvo nejaku sumu, ved ked je PN, aj tak jej skola nic nevyplaca. V dekrete nie je uvedene, ze sa zmeni, myslim suma za triednictvo, po nastupe do zamestnania po skonceni PN. Dufam, som to napisala jasnejsie.
KATA50
24.02.09,20:45
Tak toto je iná káva... Triednictvo prideľuje riaditeľ školy na začiatku šk. roka a ak nedôjde ku vážnemu zlyhaniu učiteľa alebo porušeniu pracovného poriadku, tak má byť dokončené do konca šk. roka. A potom sa obnoví, alebo zmení - v septembri. Aj keď je kolegyňa na dlhodobej PN má mať triednictvo v novom "mzdovom dekréte" potvrdené aj naďalej. Zastupovanie triednictva je potom potvrdené tak, ako som už rozpísala skôr. Veď rozmýšľajme spolu: To jej nenapíšeme do nového "mzdového dekrétu" ani úväzok v %, za to že je PN ??? Ak sa ale predsa riaditeľ školy rozhodol v priebehu šk. roka meniť triednictvo, bolo by minimálne slušné to kolegyni oznámiť, a aj to s ňou prejednať. Si myslím...
alaya1
25.02.09,06:32
Ved mi tam nemame ziaden uvazok napisany v %.Len zakladny plat, zvysenie, osobne, triednictvo atd.- priplatky, takze, ak som to pochopila, ak bola ucitelke pridelena na 1.st.trieda v septembri, tak samo je to aj tirednictvo. Ona v tom case bola uz PN, prijali na zastup inu ucitelku. V novom platovom dekrete ma mat to triednictvo napisane- financna suma? Tak potom, by som poprosila vyhlasku, alebo nieco, s cim sa da u " super" vedenia apelovat.
KATA50
25.02.09,19:14
Citujem zo zákona 553/2003...(5) Zamestnávateľ je povinný písomne oznámiť zamestnancovi výšku a zloženie funkčného platu pri uzatvorení pracovnej zmluvy, pri zmene druhu práce alebo
pri úprave funkčného platu.
Funkčný plat pozostáva z tarifného platu a zo všetkých uznaných príplatkov, ktoré zamestnanec dostáva( §4 ods.1 písm a-n. ) Teda má mať v novom platovom dekréte ( napr pri zvýšení tarifného platu od 1.1.2009 ) napísané v akej výške a aké príplatky poberá. Ak učiteľ učí na čiastočný úväzok má tam mať aj na koľko % mu ten tarifný plat vychádza. Žiadne zahmlievanie !
Ak nie je napísané % , potom je to na 100%.
alaya1
26.02.09,06:52
Si mila, dakujem. Vieme argumentovat.
Vraj to triednictvo sa dopise, ked ucitelka po PN nastupi do prace.
KATA50
26.02.09,15:03
Vďačne, tak si to ustrážte a nech sa rýchlo vaša kolegyňa uzdraví.
gadula
13.03.09,12:58
Neskoro - ale predsa.... odpovedám: všetky! zložky platu máme prehľadne rozpísané v dekréte. Len sme dlhšie čakali, kým ho dostaneme. No, ako súkromná škola, nedostávame zvýšenie o 7%, ako píšem na inom mieste.