Katka66
25.11.08,18:38
Dobrý deň. Chcem vydávať regionálny inzertný týždenník. V starších príspevkoch som našla info o registrácii na KÚ, ale KÚ ako taký už dnes neexistuje a na živnostenskom úrade mi nevedia nič poradiť. Otázka: Potrebujem okrem ŽL nejaké iné povolenie či registráciu. Ďakujem.
jana32
30.05.09,15:38
Dobrý deň, ak by to bolo možné, ja by som sa rada k tejto otázke pridala, keďže kamarát by rád vydal knihu a má aj sponzorov, ktorí by to urhadili, potrebuje len vydavateľstvo ktoré by to celé " zastrešilo ". Rada by som pomôcť, ale neviem ako, ja síce vydávanie kníh v živnostenskom liste mám, ale predpokladám, že to nestačí. Poradil by mi niekto ako postupovať? Ďakujem
jana32
30.05.09,15:43
Dobrý deň rada by som sa pridala k tejto otázke, kamarát chce vydať knihy, sponzorov má, len to potrebuje " zastrešiť " vydavateľstvom, ja živnostenský list mám, čo všetko však bude treba aby sme knihy mohli vydať? Poradíte prosím?
dragan.michal
30.05.09,15:54
aby ste vašu tlač legalizovali, zašlite do Slovenskej národnej knižnice, J. C. Hronského, 036 52 Martin, žiadosť o pridelenie ISBN s vaším menom, názvom knihy, poradím vydania. Pripíšte: "Vydávam nákladom vlastným". O pár dní vám bude číslo na knihu pridelené. Žiadosť je lepšie podať elektronicky cez www.snk.sk.

Povinný údaj na zadnej obálke: ISBN

Vaše povinnosti sú dve:
- Do desiatich dní po vydaní knihy poslať povinné výtlačky do určených knižníc na svoje náklady. Pri náklade nad 500 ks je to 10 kníh, do 500 ks 4 knihy. Zoznam knižníc je na stránke SNK.
- Ak knihy predáte, do 31. marca nasledujúceho roku musíte odviesť z tohto príjmu daň. Ak však Váš celkový príjem za kalendárny rok neprekročí 10.000 Sk, dane neplatíte (napr. študenti). Veci si však radšej prekonzultujte s ľuďmi, čo robia okolo daní.