tinaKa
25.11.08,19:10
Ahojte Poradaci,
mam otazku ohladom dochadzky a zaciatku Pn. Bol k nam doruceny zaciatok PNky, avsak datum na nej sa krizuje s datumom odrobenej zmeny. Cize zamestnanec mal v jeden den aj odrobenu zmenu a zaroven ho lekar vypisal na PN. Teraz co s tym, predpokladam nasledovne:
A. Bud lekara poziadat o zmenu datumu, co vsak potrva niekolko dni, kym sa k nemu PN dostane a zaroven sa posle k nam- pokial sa niekde nezapatrosi a okrem toho nie kazdy lekar je ochotny menit datumy, alebo


B. Nahrat PN od uvedeneho datumu na tlacive a zaroven prelozit odrobene hodiny zamestnanca na iny den, avsak bez toho, aby sa mu tieto hodiny ratali ako nadcas. Mame vsak novy dochadzkovy system, funguje len od tohto mesiaca a neviem, ci tie prelozene hodiny nebude brat ako nadcas aj s priplatkom, nech ich dam hocikde. Pracuje sa v RONe, ma s tymto programom niekto skusenost?

Stretli ste sa s takym pripadom, ako to vyriesit co najjednoduchsie?

Okrem toho, vsimla som si, ze system nerozdeluje PN na prvych 10dni a PN od 11teho dna. Vraj sa to v systeme nastavit neda, ze to ine firmy v dochadzke nerozdeluju. Ako evidujete Pnky v dochadzke vy? Na mzdovej uctarni toto rozdelenie maju, ale oni pracuju v inom programe, ja mam na strarosti len dochadzku…:o
Dakujem.
Jara
26.11.08,11:39
Takýto prípad som neriešila, ale na PN na časti žiadosť o nemocenské sa uvádza kedy naposledy pracoval a dátum vyplatenia náhrady príjmu. Keď stihol odpracovať smenu tak by som ho evidovala na PN až na druhý deň a počítala to ako prvý. Dochádzku má predsa tento prvý deň aj odpracovanú smenu. Zrejme bol u lekára po skončení práce. Na dochádzku evidujem celý čas že má chorobu, nie že či poberá náhradu príjmu alebo nemocenské. Je chorý. V programe mzdy dávam za 10 dní náhradu, tak to aj evidujem, že chorobu prepláca zamestnávateľ a od 11 dňa evidujem, že chorobu neprepláca zamestnávateľ.