Bastian
25.11.08,21:08
Tak ako som to napísal do názvu témy - Slováci budú do konca týždňa pravdepodobne okradnutí o 2.000.000.000 SK.

Akčný hrdina vykrikoval, že vtedajšia vláda nemala dovoliť, aby sa na Slovensku mohol udiať podvod „BMG“. Pritom každý kto tam vkladal peniaze, mohol tušiť, že ide o trocha divný obchod... predsa oproti konkurencii ponúkali viacnásobne vyššie zúročenie.


Nakoniec to dopadlo tak ako to dopadlo... Ľudia, ktorí sa pokúsili prísť bezprácne k peniazom, prišli aj o svoje ušetrené. Je dobré, že nikomu štát nevrátil ani korunu. Veď keď ide niekto napríklad do kasína s vidinou rýchlo zarobených peňazí a nakoniec prehrá, tak je to jeho rozhodnutie.


Toto čo sa ale teraz deje je koho rozhodnutie? Pritom okradnutý bude každý jeden občan! V tomto prípade by sa vláda mala jednoznačne ozvať a zastaviť ten obrovský podvod.


Každý by sa mal zamyslieť nad tým, ako sa mohlo niečo takéto udiať v tichosti? Ako to je možné? ... akčný hrdina vraj o ničom nevie... pritom ide o 2.000.000.000 SK.


Na hocijaké iné kroky by mal dosť odvahy... budem zvedavý, či bude mať dosť odvahy na stopnutie tohto podvodu. A tiež som zvedavý na to, kto a ako bude za to svinstvo potrestaný. Keď toto neprebudí ľudí, tak potom Dobrú noc Slovensko!


P.S. Nechápem babičky, ktoré chcú svojim vnúčatkám len to najlepšie a pritom im volia takýchto... ktorí sa postarajú keď tak iba o parádnu hostinu, ktorú ale budú musieť zaplatiť práve oni (milované vnúčatká). Stačí sa pozrieť na našich susedov, kde sú už jasne vidieť výsledky (akože) červenej politiky.

Tak ešte raz dobrú noc
bobino38
26.11.08,07:49
..najhoršie je na tom to, že obyčajný človek sa nikdy nedozvie pravdu, pretože každý tvrdí niečo iné...tak ako u všetkých ďalších "veľkých" prípadoch, pri ktorých ostala spravodlnosť niekde inde...viď Duckého zmenky, Lexa, vláčiky, Malinová atď atď. Všetko sa len vyšetruje a vyšetruje a vyšetruje a motajú sa stále dookola a dookola a obyčajný človek len čumí ako puk.
durisovad
26.11.08,08:23
Vsetko vyssie napisane je pravda, ale obycajnemu cloveku nezostava nic ine, len sa nerozculovat nad veciami a udalostami, ktore nemoze ovplyvnit. Inak by sa asi musel poskodit na svojom zdravi.
Bastian
26.11.08,10:22
Ako vidím, pozdrav „dobrú noc“ bol na mieste... ľudia sú otupení a radšej nič nechcú vidieť - vedieť. Neuvedomujú si, že práve tento stav vyhovuje klamárom a podvodníkom.

Nedávno bol štátny sviatok – každý sa tešil, že bol deň voľna... Napriek tomu, že som bol vtedy len chalanisko, pamätám sa na to, čo sa vtedy udialo. Bohužiaľ to ale tak vyzerá, že niektorí veľmi rýchlo zabúdajú... A je veľa takých, čo frflali vtedy a frflú aj teraz. Aj som tu pridal anketu (aký máte názor na 17. november), len bola bohužiaľ zamknutá. Teraz ako tak počúvam reči ľudí, tak som sklamaný. Na toto tu bola vyštrnganá „demokracia“? Aby sme si sami dávali klapky pred oči a aby sme sa hrali na slepých? Uvedomte si, čo týmto robíte. Otvárate tým dvere klamárom a podvodníkom. Nie je nič lepšie pre nich, ako keď si ľudia sami začnú zatvárať oči a radšej nebudú chcieť o ničom vedieť. Inde vo svete by ľudia vyšli do ulíc, keby sa takéto niečo prevalilo. A my Slováci... necháme sa ťahať za nos. Stačí nám, keď tu niekto vulgárne vykrikuje a sľubuje nedosiahnuteľné...

Tým nedosiahnuteľným mám na mysli dokonalý systém - fantastický socializmus. Ľudia sú tvory riadiace sa veľmi jednoduchými pravidlami. Radi vlastníme veci, vážime si ich len keď sú „naše“, našou najsilnejšou motiváciou je dosiahnutie lepšej kvality života (jedlo, bývanie, zariadenia...) atď. A preto si myslím, že pre ľudí je ako „šitý na mieru“ kapitalizmus. Len ho treba tak upraviť, aby bol aj „súcitný“... Viem, že veľa sa ozve že sa to nedá... ale poznám ľudí – firmy, ktoré sa vedia tak správať.

Len sa pozrite na správanie našich elitných červeno kravatových kapitalistov. Ich správanie by malo byť do očí. Za ČSSR bojovali za komunizmus a dnes sú z nich podnikatelia s miliardami na účtoch. Nie je to čudné, že za pár rokov zmenili názor tak radikálne? Z najväčších komunistov sa stali najväčší podnikatelia s desiatkami firiem a s miliardami v rukách? Čudujem sa všetkým, ktorý chcú, aby mali práve takýto prevliekači kabátov v rukách našu krajinu.

Prosím zamyslite sa nad slovami, ktoré tu vyslovujete, že obyčajnému človeku nezostáva nič iné, len sa zmieriť...
Chobot
26.11.08,10:30
Ako vidím, pozdrav „dobrú noc“ bol na mieste... ľudia sú otupení a radšej nič nechcú vidieť - vedieť. Neuvedomujú si, že práve tento stav vyhovuje klamárom a podvodníkom.

Nedávno bol štátny sviatok – každý sa tešil, že bol deň voľna... Napriek tomu, že som bol vtedy len chalanisko, pamätám sa na to, čo sa vtedy udialo. Bohužiaľ to ale tak vyzerá, že niektorí veľmi rýchlo zabúdajú... A je veľa takých, čo frflali vtedy a frflú aj teraz. Aj som tu pridal anketu (aký máte názor na 17. november), len bola bohužiaľ zamknutá. Teraz ako tak počúvam reči ľudí, tak som sklamaný. Na toto tu bola vyštrnganá „demokracia“? Aby sme si sami dávali klapky pred oči a aby sme sa hrali na slepých? Uvedomte si, čo týmto robíte. Otvárate tým dvere klamárom a podvodníkom. Nie je nič lepšie pre nich, ako keď si ľudia sami začnú zatvárať oči a radšej nebudú chcieť o ničom vedieť. Inde vo svete by ľudia vyšli do ulíc, keby sa takéto niečo prevalilo. A my Slováci... necháme sa ťahať za nos. Stačí nám, keď tu niekto vulgárne vykrikuje a sľubuje nedosiahnuteľné...

Tým nedosiahnuteľným mám na mysli dokonalý systém - fantastický socializmus. Ľudia sú tvory riadiace sa veľmi jednoduchými pravidlami. Radi vlastníme veci, vážime si ich len keď sú „naše“, našou najsilnejšou motiváciou je dosiahnutie lepšej kvality života (jedlo, bývanie, zariadenia...) atď. A preto si myslím, že pre ľudí je ako „šitý na mieru“ kapitalizmus. Len ho treba tak upraviť, aby bol aj „súcitný“... Viem, že veľa sa ozve že sa to nedá... ale poznám ľudí – firmy, ktoré sa vedia tak správať.

Len sa pozrite na správanie našich elitných červeno kravatových kapitalistov. Ich správanie by malo byť do očí. Za ČSSR bojovali za komunizmus a dnes sú z nich podnikatelia s miliardami na účtoch. Nie je to čudné, že za pár rokov zmenili názor tak radikálne? Z najväčších komunistov sa stali najväčší podnikatelia s desiatkami firiem a s miliardami v rukách? Čudujem sa všetkým, ktorý chcú, aby mali práve takýto prevliekači kabátov v rukách našu krajinu.

Prosím zamyslite sa nad slovami, ktoré tu vyslovujete, že obyčajnému človeku nezostáva nič iné, len sa zmieriť...

A čo chceš urobiť - nabiť delá na vyhliadkovej lodi Martin a spustiť novú revolúciu?:D:D
bobino38
26.11.08,10:31
...veru ja s tým nie som zmierený, len akosi je to nad moje sily, pretože za 19 rokov sa pri moci vystriedalo už dosť ľudí na to, aby tu niečo zmenili a aj tak vykrikovali, že to zmenia, ale nič z toho..je to furt ten istý kolobeh...nie som skeptik ani pesimista, a ani nie som spokojný so stavom aký je tu v tejto republike...no myslím, že to čo vidíš ty budeš vidieť vždy...republika a spoločnosť v nej sa vyvíja a mení stále, nejde všetko zmeniť tak rýchlo ako si to ty predstavuješ.
bepo
26.11.08,10:41
Treba ešte vysvetliť dve veci:
1- ako je možné že Tipos prehral na všetkých súdnych inštanciách
2- prečo by mimoriadne dovolanie malo mať výsledok výhru Tiposu a nie potvrdenie rozsudku NS?
Včul môžte písať k veci a nie len tak drístať.
Bastian
26.11.08,10:44
A čo chceš urobiť - nabiť delá na vyhliadkovej lodi Martin a spustiť novú revolúciu?:D:D
No minimálne nebudem hovoriť, že sa s tým treba zmieriť. Kým páni politici vidia, že sa ľudia nechajú klamať a okrádať, tak sa nič nezmení... až vtedy sa niečo začne diať, keď sa ľudia ozvú (praavdaže to musí byť viac ľudí).

Bohužial veľa ľudí sa radšej tvári, že sa nič nedeje. Ale tak ako som písal, práve to je živná pôda pre podvodníkov. Sa Slovensku ľudia sami vytvárajú takúto spravodlivosť... To nie je o tých zhora... vôbec to nie je o tom, že my obyčajní ľudia nič nezmôžeme... sami si môžeme za to, čo sa deje.
Bastian
26.11.08,11:03
Treba ešte vysvetliť dve veci:
1- ako je možné že Tipos prehral na všetkých súdnych inštanciách
2- prečo by mimoriadne dovolanie malo mať výsledok výhru Tiposu a nie potvrdenie rozsudku NS?
Včul môžte písať k veci a nie len tak drístať.

1. Štát prehral súd aj čo sa týka Duckého zmeniek... a až generálna prokuratúra rozhodla o tom, že to bol podobný podvod ako tento.

2. viď 1.;)

Nie je to divné, že pionier ktorý neváha ani sekundu už len pri podozrení nejakej krivdy voči štátu koná... teraz mlčí a o ničom nevie?

V čom spočívalo to know-how Športky? V tom fúkacom bubne z ktorého sa ťahali čísla? Za to má Slovensko zaplatiť 2.000.000.000 SK nastrčenému českému podnikateľovi (ktorý sa čírou náhodou kamaráti s majiteľmi J&T)? Pritom už dávno bývalý riaditeľ Tiposu upozorňoval pána Počiatka, nech si dáva pozor, že si na tú pohľadávku brúsia zuby "naši finančný žraloci"... A čuduj sa svete ako elegantne to v tichosti vyriešil...
Olice
26.11.08,11:11
Neviem, či ste včera pozerali tému dňa na TA3, ktorá sa týka tejto témy:

http://www.ta3.com/sk/relacie/5_tema-dna/5764_pociatkovi-i-miklosovi-ide-v-kauze-tipos-o-krk
Bastian
26.11.08,11:27
A čo chceš urobiť - nabiť delá na vyhliadkovej lodi Martin a spustiť novú revolúciu?:D:D


Treba ešte vysvetliť dve veci:
1- ako je možné že Tipos prehral na všetkých súdnych inštanciách
2- prečo by mimoriadne dovolanie malo mať výsledok výhru Tiposu a nie potvrdenie rozsudku NS?
Včul môžte písať k veci a nie len tak drístať.

Chobot napriek tomu že si Ťa vážim za Tvoje rady, nedá mi na niečo nepoukázať. Ja som tu už bol napomínaný za moje príspevky. Alebo skôr za pár slov, ktoré som sem napísal (tetušky, kotkodákanie). Skús sa pozrieť na svoj príspevok (aj Ty Bepo)... To je v poriadku?;)
Chobot
26.11.08,12:38
Chobot napriek tomu že si Ťa vážim za Tvoje rady, nedá mi na niečo nepoukázať. Ja som tu už bol napomínaný za moje príspevky. Alebo skôr za pár slov, ktoré som sem napísal (tetušky, kotkodákanie). Skús sa pozrieť na svoj príspevok (aj Ty Bepo)... To je v poriadku?;)

Ja som sa ťa len žartovne spýtal, či chceš začať novú revolúciu, nič urážlivé (ako povedať žene že kotkodáka) v tom nevidím. Takže neviem, o čo ti zase ide. či zase chceš vytvoriť konflikt aj kde nie je?
Bastian
26.11.08,13:05
Ja som sa ťa len žartovne spýtal, či chceš začať novú revolúciu, nič urážlivé (ako povedať žene že kotkodáka) v tom nevidím. Takže neviem, o čo ti zase ide. či zase chceš vytvoriť konflikt aj kde nie je?

Väčšinou sa snažím nevšímať si určité veci. Ani toto mi nevadí, môžeš byť kľudný. Len som chcel na niečo poukázať...

Ja som žiadnej poraďáčke nepovedal, že kotkodáka. To kotkodákanie som spomenul len v spojitosti s tým, že kto tu na porade vytvára zdanie väčšiny... (vtedy som spomenul to kotkodákanie) či tie nahlas kotkodákajúce tetušky. Povedal som to narovinu - nezabalil som to do nejakého žartíku... ale dá sa to aj tak.

"Len žartovne" sa dá povedať dosť veľa... má to tú výhodu, že sa potom človek môže ohradiť tým, že to myslel len ako žart. Stačí pricapiť pár smejkov a už to je na 100%.

Keďže si si neodpustil poznámku, že či mi ide zase o vytvorenie konfliktu, tak poviem aj niečo, čo by som inak nepovedal. Práve takáto faloš mi tu trocha vadí. Tieto Tvoje slová, len potvrdzujú, že si to nemyslel len tak žartovne...
durisovad
26.11.08,13:23
Mily Bastian, ked sme my strngali klucmi, vtedy uz boli iste dohodnuti americky a rusky prezident, ze rezim sa zmeni. Bez tejto dohody by sme asi dopadli ako svojho casu Madari. A co sa tyka zmeny terajsieho systemu, asi by nepomohlo vyjst do ulic, na to by si musel byt silny predseda vlady s razantnym postupom. Ale myslim, ze keby si aj takym bol, dlho by si nevydrzal a bolo by ta skoda. Vela ludi Tebou popisovana causa hneva, ale nemaju silu, aby nieco na veci zvratili. Sme proste narod slusnych ludi, a hovori sa, ze ak mudrejsi ustupi, lumpi sa maju dobre.
Bastian
26.11.08,13:54
Mily Bastian, ked sme my strngali klucmi, vtedy uz boli iste dohodnuti americky a rusky prezident, ze rezim sa zmeni. Bez tejto dohody by sme asi dopadli ako svojho casu Madari. A co sa tyka zmeny terajsieho systemu, asi by nepomohlo vyjst do ulic, na to by si musel byt silny predseda vlady s razantnym postupom. Ale myslim, ze keby si aj takym bol, dlho by si nevydrzal a bolo by ta skoda. Vela ludi Tebou popisovana causa hneva, ale nemaju silu, aby nieco na veci zvratili. Sme proste narod slusnych ludi, a hovori sa, ze ak mudrejsi ustupi, lumpi sa maju dobre.

To sú iba rôzne špekulácie - či by to tak bolo, čo by bolo ak by to tak nebolo...

Nehovorím, že keď pôjdeme do ulíc, tak sa všetko vyrieši... ale jednozančne by prospelo tomuto štátu, keby tu ľudia vedeli dať jasne najavo, s čím nesúhlasia. Ale keď si politici vypočujú a prečítajú, že si ľudia sami zatvárajú navzájom oči, tak zmena nehrozí. Naopak, to im dodá len odvahu púšťať sa do ešte väčších nehorázností a podvodov.

Na vyjadrenie jednoznačného stanoviska, že "toto teda nie moji milí" netreba viac síl, ako k vyjadreniu apatického stanoviska, že "sa treba s tým zmieriť".

V poslednej vete píšeš, že sme národ slušných ľudí... Keď ale počúvam ľudí naokolo, ako si opakujú vulgárne urážlivé reči (jedného opilca) a keď vidím ako sa im to páči, tak nemám ten pocit...
Slovensko je národ, ktorý si vie otvoriť ústa iba v krčme... príp. aj mimo krčmy ale v podnapitom stave...:)
Martasch
26.11.08,14:11
To sú iba rôzne špekulácie - či by to tak bolo, čo by bolo ak by to tak nebolo...

Nehovorím, že keď pôjdeme do ulíc, tak sa všetko vyrieši... ale jednozančne by prospelo tomuto štátu, keby tu ľudia vedeli dať jasne najavo, s čím nesúhlasia. Ale keď si politici vypočujú a prečítajú, že si ľudia sami zatvárajú navzájom oči, tak zmena nehrozí. Naopak, to im dodá len odvahu púšťať sa do ešte väčších nehorázností a podvodov.

Na vyjadrenie jednoznačného stanoviska, že "toto teda nie moji milí" netreba viac síl, ako k vyjadreniu apatického stanoviska, že "sa treba s tým zmieriť".



Myslím, že ťažko sa dá vyjadriť občanovi nesúhlas s vykonateľným rozhodnutím súdu. Ako si predstavuješ vyjadrenie jednoznačného stanoviska, že "toto teda nie moji milí"?
Iši
26.11.08,14:23
..najhoršie je na tom to, že obyčajný človek sa nikdy nedozvie pravdu, pretože každý tvrdí niečo iné...tak ako u všetkých ďalších "veľkých" prípadoch, pri ktorých ostala spravodlnosť niekde inde...viď Duckého zmenky, Lexa, vláčiky, Malinová atď atď. Všetko sa len vyšetruje a vyšetruje a vyšetruje a motajú sa stále dookola a dookola a obyčajný človek len čumí ako puk.
Lexa dokázal, že všetko proti nemu bolo len vymyslené. Pravda nie je zaujímavá?
evuša
26.11.08,14:28
Načo ísť do ulíc a protestovať? To je úplne zbytočné. Mne to pripadá, že zopár krikľúňov sa zíde na ulici aby zmenili systém. Systém sa síce nezmení, ale krikľúni aspoň prestanú kričať, lebo majú pocit, že sa niečo zmenilo. Myslím, že sami vidíte, že aj 20 rokov po nežnej nám vládnu tí istí - viď zloženie celého parlamentu. A ako sa tam dostali? No jednoducho sme si ich tam my všetci, čo ideme voliť, zvolili a to dobrovoľne, s dobrým pocitom, že sme demokraticky využili svoje právo voliť. Čo by sa ale stalo, keby sa národ Slovenský zobudil a jednoducho nešiel voliť. Veď keď tam nechceme mať tých nenažrancov, čo chcú byť najbohatší na svete z driny obyčajných ľudí, tak jednoducho nevoľme. Ja zásadne ignorujem svoje právo slobodne voliť len preto, že na celej kandidátke všetkých politických strán nie je nikto, koho by som chcela mať vo vláde. A nezabúdajte - voľby nie sú o tom, aby sme sa mali lepšie my, obyčajní ľudia. Voľby sú o tom, aby sa mali dobre tí, ktorých zvolíme. Takže, využívajte s radosťou svoje slobodné a demokratické právo a voľte toho, koho chcete aby sa mal dobre. Prídu ďalšie kauzy a ďalšie miliardy, ktoré síce zaplatíme my, ale čo vy viete, ktoľko z tých miliard dostanú práve tí, ktorých ste zvolili.
Iši
26.11.08,14:32
Ako vidím, pozdrav „dobrú noc“ bol na mieste... ľudia sú otupení a radšej nič nechcú vidieť - vedieť. Neuvedomujú si, že práve tento stav vyhovuje klamárom a podvodníkom.

Nedávno bol štátny sviatok – každý sa tešil, že bol deň voľna... Napriek tomu, že som bol vtedy len chalanisko, pamätám sa na to, čo sa vtedy udialo. Bohužiaľ to ale tak vyzerá, že niektorí veľmi rýchlo zabúdajú... A je veľa takých, čo frflali vtedy a frflú aj teraz. Aj som tu pridal anketu (aký máte názor na 17. november), len bola bohužiaľ zamknutá. Teraz ako tak počúvam reči ľudí, tak som sklamaný. Na toto tu bola vyštrnganá „demokracia“? Aby sme si sami dávali klapky pred oči a aby sme sa hrali na slepých? Uvedomte si, čo týmto robíte. Otvárate tým dvere klamárom a podvodníkom. Nie je nič lepšie pre nich, ako keď si ľudia sami začnú zatvárať oči a radšej nebudú chcieť o ničom vedieť. Inde vo svete by ľudia vyšli do ulíc, keby sa takéto niečo prevalilo. A my Slováci... necháme sa ťahať za nos. Stačí nám, keď tu niekto vulgárne vykrikuje a sľubuje nedosiahnuteľné...

Tým nedosiahnuteľným mám na mysli dokonalý systém - fantastický socializmus. Ľudia sú tvory riadiace sa veľmi jednoduchými pravidlami. Radi vlastníme veci, vážime si ich len keď sú „naše“, našou najsilnejšou motiváciou je dosiahnutie lepšej kvality života (jedlo, bývanie, zariadenia...) atď. A preto si myslím, že pre ľudí je ako „šitý na mieru“ kapitalizmus. Len ho treba tak upraviť, aby bol aj „súcitný“... Viem, že veľa sa ozve že sa to nedá... ale poznám ľudí – firmy, ktoré sa vedia tak správať.

Len sa pozrite na správanie našich elitných červeno kravatových kapitalistov. Ich správanie by malo byť do očí. Za ČSSR bojovali za komunizmus a dnes sú z nich podnikatelia s miliardami na účtoch. Nie je to čudné, že za pár rokov zmenili názor tak radikálne? Z najväčších komunistov sa stali najväčší podnikatelia s desiatkami firiem a s miliardami v rukách? Čudujem sa všetkým, ktorý chcú, aby mali práve takýto prevliekači kabátov v rukách našu krajinu.

Prosím zamyslite sa nad slovami, ktoré tu vyslovujete, že obyčajnému človeku nezostáva nič iné, len sa zmieriť...
Dobre sa osudzuje jednanie iíných, keď sa máš dobre, ale skús po 33 rokoch poctivo odpracovaných vyžiť s veľkým optimizmom s
dôchodkom 7.500, Sk v dnešnej drahote. Sú ľudia, ktorí majú ešte menej, ale sa aj zamysli, či si naozaj tak otupený, že nevidíš klamstvá a táraniny predstaviteľov predchádzajúcdej vlády. To oni tak nenormálne otvorili nožnice, keď sú nezaslúžené rozdiely bez zásluh. Práve tí, ktorí verne slúžili minulému režimu sú aJ teraz na tom najlepšie. A tí, ktorí sa snažia tú neprávosť napraviť sú Tvoji nepriatelia? Aspo)n sa nevyjadruj tak bohorovne, že len Ty máš pravdu. Ja viac reagovať nebudem
Ingrid Ondruskova
26.11.08,14:33
...no čo už...
ALDA
26.11.08,14:36
To sú iba rôzne špekulácie - či by to tak bolo, čo by bolo ak by to tak nebolo...

Nehovorím, že keď pôjdeme do ulíc, tak sa všetko vyrieši... ale jednozančne by prospelo tomuto štátu, keby tu ľudia vedeli dať jasne najavo, s čím nesúhlasia. Ale keď si politici vypočujú a prečítajú, že si ľudia sami zatvárajú navzájom oči, tak zmena nehrozí. Naopak, to im dodá len odvahu púšťať sa do ešte väčších nehorázností a podvodov.

Na vyjadrenie jednoznačného stanoviska, že "toto teda nie moji milí" netreba viac síl, ako k vyjadreniu apatického stanoviska, že "sa treba s tým zmieriť".

V poslednej vete píšeš, že sme národ slušných ľudí... Keď ale počúvam ľudí naokolo, ako si opakujú vulgárne urážlivé reči (jedného opilca) a keď vidím ako sa im to páči, tak nemám ten pocit...
Slovensko je národ, ktorý si vie otvoriť ústa iba v krčme... príp. aj mimo krčmy ale v podnapitom stave...:)

Bastian, pre Teba som odišla z Porady, pretože si sa ma dotkol odpoveďami na moje príspevky v téme o ktorej ani netušíš /pretože nečítaš dôkladne všetky príspevky/ako ma zasiahla telesne aj duševne. Nereagovala som, pretože ako som už písala sa ma to výsostne dotklo. Viem, že moja odpoveď by mi nepomohla tak, ako teraz poukazuješ na náš národ Slovenský. Hudieš si iba to svoje.
Vidieť, že si z krajiny zázrakov /ako máš v profile uvedené/ a nevidíš, čo sa deje. Chceš mi povedať, že tie 3 týždne, čo pred ministerstvom živ. prostr. stáli dlhé hodiny ľudia z Pezinka, ale aj veľa iných boli ich stovky, ktorí demonštrovali proti skládke a aj známe osobnosti, že boli v podnapitom stave a boli v krčme?:eek: A kde si bol Ty? Ako vidíš, vieme si otvoriť ústa aj na patričných miestach nie iba v krčmách . A nebola to iba táto akcia. Bepo má pravdu, mudrovať vie každý, ale činy...
evina
26.11.08,14:48
Väčšinou sa snažím nevšímať si určité veci. Ani toto mi nevadí, môžeš byť kľudný. Len som chcel na niečo poukázať...

Ja som žiadnej poraďáčke nepovedal, že kotkodáka. To kotkodákanie som spomenul len v spojitosti s tým, že kto tu na porade vytvára zdanie väčšiny... (vtedy som spomenul to kotkodákanie) či tie nahlas kotkodákajúce tetušky. Povedal som to narovinu - nezabalil som to do nejakého žartíku... ale dá sa to aj tak.

"Len žartovne" sa dá povedať dosť veľa... má to tú výhodu, že sa potom človek môže ohradiť tým, že to myslel len ako žart. Stačí pricapiť pár smejkov a už to je na 100%.

Keďže si si neodpustil poznámku, že či mi ide zase o vytvorenie konfliktu, tak poviem aj niečo, čo by som inak nepovedal. Práve takáto faloš mi tu trocha vadí. Tieto Tvoje slová, len potvrdzujú, že si to nemyslel len tak žartovne...

Krásny príklad ako napísané môže byť pochopené rozdielne.
Musím napísať, že vyjadrenie Chobota mi prišlo vtipné /a vôbec nie hanlivé a aj na tu Auróru som si spomenula/ a aj som sa tu nahlas zasmiala. Zrejme som ho pochopila tak presne ako aj Chobot vysvetľuje, že to myslel.

A prepáč, pre objektívnosť - to kotkodákanie si písal adresne a dotklo sa vtedy aj tých, ktoré si do adresára nezahrnul. Lebo konkrétne alebo všeobecne všetko jedno, ale žiadna tetuška na svete nekotkodáka....:rolleyes:

P.s. A každý sa môže pričiniť o zmenu na svojom poste a v rámci svojich možností a veľa ľudí to aj robí....
Bastian
26.11.08,15:17
Bastian, pre Teba som odišla z Porady, pretože si sa ma dotkol odpoveďami na moje príspevky v téme o ktorej ani netušíš /pretože nečítaš dôkladne všetky príspevky/ako ma zasiahla telesne aj duševne. Nereagovala som, pretože ako som už písala sa ma to výsostne dotklo. Viem, že moja odpoveď by mi nepomohla tak, ako teraz poukazuješ na náš národ Slovenský. Hudieš si iba to svoje.
Vidieť, že si z krajiny zázrakov /ako máš v profile uvedené/ a nevidíš, čo sa deje. Chceš mi povedať, že tie 3 týždne, čo pred ministerstvom živ. prostr. stáli dlhé hodiny ľudia z Pezinka, ale aj veľa iných boli ich stovky, ktorí demonštrovali proti skládke a aj známe osobnosti, že boli v podnapitom stave a boli v krčme?:eek: A kde si bol Ty? Ako vidíš, vieme si otvoriť ústa aj na patričných miestach nie iba v krčmách . A nebola to iba táto akcia. Bepo má pravdu, mudrovať vie každý, ale činy...

Tak to mi je veľmi ľúto. Napíš čím som Ťa tak ranil. Mimochodom mne už tiež kadekto kadečo napísal... Ale vieš ako sa hovorí...

Pravdaže si hudiem svoje. Koho iného by som mal? Tvoje?

Za to, že si vyšla do ulíc za správnu vec máš u mňa 1 červený bod:). Takých, čo si vedia otvoriť ústa za správnu vec si vysoko cením. Tak prosím Ťa nepíš, že si o tých ľuďoch myslím niečo iné. Myslím si to o tých, čo len doma vo fotelke alebo v krčme vedia byť hrdinovia.

A kde si bola Ty, keď som potreboval pomôcť v záhrade?
ALDA
26.11.08,15:34
Tak to mi je veľmi ľúto. Napíš čím som Ťa tak ranil. Mimochodom mne už tiež kadekto kadečo napísal... Ale vieš ako sa hovorí...

Pravdaže si hudiem svoje. Koho iného by som mal? Tvoje?

Za to, že si vyšla do ulíc za správnu vec máš u mňa 1 červený bod:). Takých, čo si vedia otvoriť ústa za správnu vec si vysoko cením. Tak prosím Ťa nepíš, že si o tých ľuďoch myslím niečo iné. Myslím si to o tých, čo len doma vo fotelke alebo v krčme vedia byť hrdinovia.

A kde si bola Ty, keď som potreboval pomôcť v záhrade?

No pred úradmi a potom na chalupe hrabala lístie.
...bola som v hájičku, žala som trávičku tralala...
No prepáč, ale Ty si nenapísal, že česť výnimkám!!!
A veru keby si počúval aj iných a aj mňa, nehúdol by si si len iba to svoje!
Za moje skutky body nemusím. A čím si ma ranil si nebudem pripomínať. Riadne čítaj /teda počúvaj/ aj ostatných.
Bastian
26.11.08,15:50
Krásny príklad ako napísané môže byť pochopené rozdielne.
Musím napísať, že vyjadrenie Chobota mi prišlo vtipné /a vôbec nie hanlivé a aj na tu Auróru som si spomenula/ a aj som sa tu nahlas zasmiala. Zrejme som ho pochopila tak presne ako aj Chobot vysvetľuje, že to myslel.

Krásny príklad ako napísané môže byť pochopené rozdielne.
Ja som žiadny zoznam nikde nepísal. To jedna veľmi iniciatívna šikovnica sa toho chopila a vytvorila ho sama.


A prepáč, pre objektívnosť - to kotkodákanie si písal adresne a dotklo sa vtedy aj tých, ktoré si do adresára nezahrnul. Lebo konkrétne alebo všeobecne všetko jedno, ale žiadna tetuška na svete nekotkodáka....:rolleyes:
Dal som si tú námahu a vyhľadal som si to. Napísal som to takto: "Kto tu tvorí tú väčšinu - tých pár hlasno kotkodákajúcich tetušiek?"
Inak ja som to potom odtiaľ vymazal. Aj som to tam vysvetlil, že som si uvedomil, že to nie tetušky ale sliepky kotkodákajú. Čudujem sa ale tomu, prečo aj to nebolo chápané ako milý žartík.
evina
26.11.08,16:01
Krásny príklad ako napísané môže byť pochopené rozdielne.
Ja som žiadny zoznam nikde nepísal. To jedna veľmi iniciatívna šikovnica sa toho chopila a vytvorila ho sama.


Dal som si tú námahu a vyhľadal som si to. Napísal som to takto: "Kto tu tvorí tú väčšinu - tých pár hlasno kotkodákajúcich tetušiek?"
Inak ja som to potom odtiaľ vymazal. Aj som to tam vysvetlil, že som si uvedomil, že to nie tetušky ale sliepky kotkodákajú. Čudujem sa ale tomu, prečo aj to nebolo chápané ako milý žartík.

Bastián mne len ukazuješ ako ťažko vieš ustúpiť, resp. prijať názor iného a nevieš prijať niektoré veci trocha s nadhľadom,vzletne a metaforicky :). /možno je to vekom, neviem koľko máš, ale ja keď som mala tak do 35 tiež som bola "horúcou bojovkyňou" za pravdu:), ale nikdy som sa nesnažila uraziť, najmä nie starších. Zoznam som vytvorila ja, samozrejme netvárim sa, že nie, ale aj vtedy aj teraz som Ti chcela len napísať, že keď napíšeš čo si napísal tak to predsa len na niektoré myslíš a nepatrí sa to napísať ani na jednu. Preto som Ti pripojila ten zoznam, že ktoré to máme vztiahnuť na seba a vymazaniu celého som Ťa tiež vyzvala ja spolu s Richardom nepriamo i priamo. To je asi celé- chcela som len povedať, že nie vždy len tá Tvoja pravda je pravdou ...
Bastian
26.11.08,16:10
Myslím, že ťažko sa dá vyjadriť občanovi nesúhlas s vykonateľným rozhodnutím súdu. Ako si predstavuješ vyjadrenie jednoznačného stanoviska, že "toto teda nie moji milí"?

Veľmi smutné, že prichádzajú reakcie typu žartovných, urážajúcich... Teba Martash trápi iba to? Mal som na mysli vyjadrenie nesúhlasu a neakceptovania týchto špinavostí... Vidíš niekto mal odvahu a obul sa do toho. Len je smutné, že niekomu to je úplne jedno... Alebo to berú iba ako vhodnú tému na žartovanie.

Ľudia robia okrem iného to, čo cítia že môžu. Na Slovensku ľudia sami dávajú zelenú takémuto správaniu. Svojim spôsobom hovoria, že je to normálne. Ako je možné to, že sú štáty, kde to normálne nie je? Ako je možné, že sa niekde dodržiavajú aspoň aké-také pravidlá? Ako je možné, že na Slovensku si niektorí môžu dovoliť hocičo a ľudia len stiahnu chrbát a povedia si iba „no čo už s tým nič nenarobíme“?Lebo vedia, že ľuďom to vadí iba troška.

Všetko to je možné iba preto, lebo to väčšina ľudí schvaľuje. Meviem či to máme ešte v sebe hlboko zakorenené z čias totality, alebo si fakt myslíme, že sme iba ovečky? Keby aspoň každý nahlas vyslovoval namiesto tých rečí, že „sa s tým treba zmieriť“ svoje pohoršenie, že je to neakceptovateľné... tak by bola aj atmosféra trocha iná. Žiaľ nie je to tak. Je to dokonca úplne zvrátené, ľuďom sa páčia svinstvá...

Keď "tí hore" počujú iba reči typu: „Treba sa s tým zmieriť. My obyčajný ľudia sa musíme iba ticho prizerať tomuto...atď.“. Tak sa potom nečudujme, že sa dejú takéto veci.
Cila
26.11.08,16:19
Bastian, Tvoje názory sú mi sympatické, môžeš byť asi rovesníkom môjho syna, ktorého mám strašne rada . Má podobné názory a reakcie ako Ty. Možno preto kotkodákajúce tetušky viem naozaj tolerovať ako vtip. Som síce tetuška , ale čevenú garnitúra som v živote nevolila a ani nebudem voliť.
Dúfam,že politika bude raz iná, keď Vaša generácia bude sedieť v parlamente, neskazená od praktík minulosti. Neviem či ja a ostatné tetušky sa toho dožijeme , ale určite by sme si to želali nielen pre seba , ale hlavne pre Vás mladších. Rozmýšľala som nad tým, či mám vôbec toto napísať , nakoľko som maďarskej národnosti a náš najväčší SLOVAK nás označil za drohoradých občanov tohto štátu. Tak možno ma do toho nič.
Cila
Bastian
26.11.08,16:24
Bastián mne len ukazuješ ako ťažko vieš ustúpiť, resp. prijať názor iného a nevieš prijať niektoré veci trocha s nadhľadom,vzletne a metaforicky :). /možno je to vekom, neviem koľko máš, ale ja keď som mala tak do 35 tiež som bola "horúcou bojovkyňou" zapravdu:), ale nikdy som sa nesnažila uraziť, najmä nie staršíchú. Zoznam som vytvorila ja, samozrejme netvárim sa, že nie, ale aj vtedy aj teraz som Ti chcela len napísať, že keď napíšeš čo si napísal tak to predsa len na niektoré myslíš a nepatrí sa to napísať ani na jednu. Preto som Ti pripojila ten zoznam, že ktoré to máme vztiahnuť na seba a vymazaniu celého som Ťa tiež vyzvala ja spolu s Richardom nepriamo i priamo. To je asi celé- chcela som len povedať, že nie vždy len tá Tvoja pravda je pravdou ...

Ak som to správne pochopil, tak niekto môže vtipkovať, posielať druhého do riti, mať slová druhého iba za drísty... ale iní nie.

Aj moja žienka sa čudovala, ako sa mohli tie moje slová niekoho dotknúť.
Keď to ona čítala, tak sa len usmiala a povedala: "Ako sa mohla nejaká baba za to uraziť - veď iba tej sa to mohlo dotknúť, kto má svoje príspevky iba za kotkodákanie."

A keď už píšeš o múdrejších starších... tak by som skôr čakal od nich, že slová ako tie moje zoberú s nadhľadom...
Petra Nová
26.11.08,16:28
Dal som si tú námahu a vyhľadal som si to. Napísal som to takto: "Kto tu tvorí tú väčšinu - tých pár hlasno kotkodákajúcich tetušiek?"
Inak ja som to potom odtiaľ vymazal. Aj som to tam vysvetlil, že som si uvedomil, že to nie tetušky ale sliepky kotkodákajú. Čudujem sa ale tomu, prečo aj to nebolo chápané ako milý žartík.
Bastian, súhlasím, že nie každý vie pochopiť Tvoj zmysel pre humor. Ja ho osobne chápem, pomaly každé Tvoje slovo, príspevok, tému považujem za malý žartík. Takže aj tie kotkodákajúce tetušky, sliepočky,hrdinov, aj tie výzvy na odboj proti okradnutiu. A predpokladám, že vtipkovať budeš ešte dlho . Držím Ti palce, aby si touto témou dal našej moci jasne najavo, čo si o nej myslíš, a aby ona zmenila svoje postoje. A len sa do nej obuj a ukáž jej to ! Vôbec mi pritom nevadí, že táto téma je žartovná a nie výsostne politická, lebo rozvíjanie politickej témy na Porade by bolo v rozpore s Etiketou.
Johanka
26.11.08,16:35
Hmm, chodievam si na Poradu oddýchnuť, vlastne chodievala som. V poslednej dobe pri čítaní niektorých tém musím riadne zarozmýšľať o čo autorovi ide ...
Priznávam, že už dávno som nečítala titulnú stranu Porady - bývalo tam stručne napísané o čom Porada je. Asi som nepostrehla zmenu :rolleyes:.
A tuším som mimotemy, tak sa ospravedlňujem, že tu robím mrník.
Martasch
26.11.08,17:30
Hmm, chodievam si na Poradu oddýchnuť, vlastne chodievala som. V poslednej dobe pri čítaní niektorých tém musím riadne zarozmýšľať o čo autorovi ide ...
Priznávam, že už dávno som nečítala titulnú stranu Porady - bývalo tam stručne napísané o čom Porada je. Asi som nepostrehla zmenu :rolleyes:.
A tuším som mimotemy, tak sa ospravedlňujem, že tu robím mrník.

Ja mám v ostatnom čase, že okrem výsostne odborných tém, je vo väčšine tém všetko - kto kedy komu čo povedal, komu sa krivdilo. Súhlasím, že treba si aj takéto veci povedať, ale než človek prelúska toľko strán príslušnej témy trvá to dlho a k téme je tam len pár príspevkov.
A keďže som teraz aj ja mimotemy, končím.
evina
26.11.08,17:40
Ak som to správne pochopil, tak niekto môže vtipkovať, posielať druhého do riti, mať slová druhého iba za drísty... ale iní nie.

Aj moja žienka sa čudovala, ako sa mohli tie moje slová niekoho dotknúť.
Keď to ona čítala, tak sa len usmiala a povedala: "Ako sa mohla nejaká baba za to uraziť - veď iba tej sa to mohlo dotknúť, kto má svoje príspevky iba za kotkodákanie."

A keď už píšeš o múdrejších starších... tak by som skôr čakal od nich, že slová ako tie moje zoberú s nadhľadom...

Tak ber s nadhľadom aj Ty slová iných:rolleyes::rolleyes:

To hrubo vytlačené si samozrejme pochopil veľmi, veľmi zle....

P.s. Skús to povedať Tvojej manželke tak o 25 rokov a uvidíš ako sa bude prelamovať od smiechu...:)
marjankaj
26.11.08,17:47
Počiatek hovoril, že TIPOS prispieva ročne do štátneho rozpočtu sumou 1 000 000 000.- Sk. Ak máš o tej sume presnejšie informácie, mohol by si ju uviesť na pravú mieru?
bepo
26.11.08,17:55
Ak sa niekto predstaví- ja som Bastian, v reále právnik XY zastupujúci buď štát alebo protistranu v tejto kauze a je to takto a takto tak poviem OK, o niečom vie a hovorí k veci, ak povie ja som Bastian a v novinách som počul že Tipos je o tom a tom tak poviem OK, na drísty by tu nemalo byť miesto a nemám čas. Ani som nečítal všetky príspevky, SORRY.
pepsikova
26.11.08,19:32
Plodná diskusia..ako u tých dvoch na seba hádzajúcich vinu za 2 miliardy peniažkov,čo si po skončení programu podali ruky a s úsmevom sa rozišli..
Viac ma zaujalo toto:

P.S. Nechápem babičky, ktoré chcú svojim vnúčatkám len to najlepšie a pritom im volia takýchto... ktorí sa postarajú keď tak iba o parádnu hostinu, ktorú ale budú musieť zaplatiť práve oni (milované vnúčatká).

..a že kde boli deduškovia?..asi sedeli v krčme pri poldecáku a volili- múdre slová...
..a kohože si ty volil v minulom období?..a vedel si aké svinstvá porobia tí volení?..ani sa ti nesníva,čo sa všetko robí,či už potichúčky alebo nahlas..koľko slovákov volilo protest,či už osobný alebo hromadný a koľkým sa pravda podarila?..to nevieš?..choď na námestie a vykrikuj ako Jano,teba zavrú,možno aj ubijú,jeho nie..nemáš privilégiá a tým pádom môžeš tak akurát - vieš čo..len nič,prosím teba neváľaj na babičky..
tetrisss
26.11.08,19:46
Bastian, citala som tvoj prispevok hned ako si ho napisal, ale respektujuc predtym debatu, ze politicke temy nie, tak hoci ma svrbeli prstiky, zdrzala som sa, ale uplne musim suhlasit s Bepom, ze zrejme ani ty nemas relevantne tajne informacie o tom, ako to vlastne je a pokial sud dospel k nazoru, ze je to tak ako je, tak ja, ako clovek, ktory sa nemoze dopracovat k inym informaciam, tomu musim uverit. Samozrejme, ze ani mne sa to z podstaty nepaci, ale tato vec nie je len tejto vlady a neustale utocenie jednostranne na dnesnu vladu je mne prinajmensom smiesne. Ja som tzv.drobny zivnostnik :D, ktoreho kazda vlada pouziva raz ako darebaka a zlodeja a potom mi akoze pomaha, no este neviem v com a uz 16 rokov je to stale to iste. Vlada je vzdy o tom, ako pomoct sam sebe a na tych druhych sa vykaslem, ale v podstate hadam nechces povedat, ze Miklosovo dedicstvo bolo az take uzasne, ze drzi tri roky a stale Fico iba sa vezie na jeho chvoste, to hadam uz nikto neveri. No a este k tym kotkodakajucim tetuskam, troska som to aj ja zvyraznila, ale mne to prislo /ako aj tvojej zene/ smiesne, lebo ja stale tvrdim, ze ked mi niekto nada do sliepok je to najvacsia urazka a viem o com hovorim, nakolko mam sliepok plny dvor, sprostejsieho tvora niet, keby tie vajcia neboli take dobre, tak ich nechcem ani vidiet.:D
Olice
26.11.08,20:06
No a este k tym kotkodakajucim tetuskam, troska som to aj ja zvyraznila, ale mne to prislo /ako aj tvojej zene/ smiesne, lebo ja stale tvrdim, ze ked mi niekto nada do sliepok je to najvacsia urazka a viem o com hovorim, nakolko mam sliepok plny dvor, sprostejsieho tvora niet, keby tie vajcia neboli take dobre, tak ich nechcem ani vidiet.:D
mimotemy
Keď spomínaš tie sliepky, tak ma napadla taká historka, ktorú rozprával Petr Novotný. Bol v Amerike alebo v Kanade, neviem presne a tam mali nejakú sliepku - atrakciu, ktorá hrávala s ľuďmi nejakú hru, asi ako piškvorky alebo niečo podobné, ťukali tuším na sklo. No a táto milá sliepočka pána Novotného porazila, jednoducho nad ním vyhrala. A odvtedy zmenil názor, že sliepka je najhlúpejšie stvorenie:D. Ale to som poriadne odbočila od témy, pardón;).
tetrisss
26.11.08,20:09
Jezis, pana Novotneho mam velmi rada, no ale takto...no neviem.:o:):D
Stanislav 1975
26.11.08,20:17
Bastian, citala som tvoj prispevok hned ako si ho napisal, ale respektujuc predtym debatu, ze politicke temy nie, tak hoci ma svrbeli prstiky, zdrzala som sa, ale uplne musim suhlasit s Bepom, ze zrejme ani ty nemas relevantne tajne informacie o tom, ako to vlastne je a pokial sud dospel k nazoru, ze je to tak ako je, tak ja, ako clovek, ktory sa nemoze dopracovat k inym informaciam, tomu musim uverit. Samozrejme, ze ani mne sa to z podstaty nepaci, ale tato vec nie je len tejto vlady a neustale utocenie jednostranne na dnesnu vladu je mne prinajmensom smiesne. Ja som tzv.drobny zivnostnik :D, ktoreho kazda vlada pouziva raz ako darebaka a zlodeja a potom mi akoze pomaha, no este neviem v com a uz 16 rokov je to stale to iste. Vlada je vzdy o tom, ako pomoct sam sebe a na tych druhych sa vykaslem, ale v podstate hadam nechces povedat, ze Miklosovo dedicstvo bolo az take uzasne, ze drzi tri roky a stale Fico iba sa vezie na jeho chvoste, to hadam uz nikto neveri. No a este k tym kotkodakajucim tetuskam, troska som to aj ja zvyraznila, ale mne to prislo /ako aj tvojej zene/ smiesne, lebo ja stale tvrdim, ze ked mi niekto nada do sliepok je to najvacsia urazka a viem o com hovorim, nakolko mam sliepok plny dvor, sprostejsieho tvora niet, keby tie vajcia neboli take dobre, tak ich nechcem ani vidiet.:D
škoda, že sa nedá v tejto teme pridať bod...
Stanislav 1975
26.11.08,20:22
Tak ako som to napísal do názvu témy - Slováci budú do konca týždňa pravdepodobne okradnutí o 2.000.000.000 SK.

Akčný hrdina vykrikoval, že vtedajšia vláda nemala dovoliť, aby sa na Slovensku mohol udiať podvod „BMG“. Pritom každý kto tam vkladal peniaze, mohol tušiť, že ide o trocha divný obchod... predsa oproti konkurencii ponúkali viacnásobne vyššie zúročenie.


Nakoniec to dopadlo tak ako to dopadlo... Ľudia, ktorí sa pokúsili prísť bezprácne k peniazom, prišli aj o svoje ušetrené. Je dobré, že nikomu štát nevrátil ani korunu. Veď keď ide niekto napríklad do kasína s vidinou rýchlo zarobených peňazí a nakoniec prehrá, tak je to jeho rozhodnutie.


Toto čo sa ale teraz deje je koho rozhodnutie? Pritom okradnutý bude každý jeden občan! V tomto prípade by sa vláda mala jednoznačne ozvať a zastaviť ten obrovský podvod.


Každý by sa mal zamyslieť nad tým, ako sa mohlo niečo takéto udiať v tichosti? Ako to je možné? ... akčný hrdina vraj o ničom nevie... pritom ide o 2.000.000.000 SK.


Na hocijaké iné kroky by mal dosť odvahy... budem zvedavý, či bude mať dosť odvahy na stopnutie tohto podvodu. A tiež som zvedavý na to, kto a ako bude za to svinstvo potrestaný. Keď toto neprebudí ľudí, tak potom Dobrú noc Slovensko!


P.S. Nechápem babičky, ktoré chcú svojim vnúčatkám len to najlepšie a pritom im volia takýchto... ktorí sa postarajú keď tak iba o parádnu hostinu, ktorú ale budú musieť zaplatiť práve oni (milované vnúčatká). Stačí sa pozrieť na našich susedov, kde sú už jasne vidieť výsledky (akože) červenej politiky.

Tak ešte raz dobrú noc

Bastian-ja poznám vačší tunel- SPP a.s.- to ti nevadí, že bolo ukradnuté?
bobino38
27.11.08,04:59
...ako som spomínal, je plno káuz a prípadov, čo sa spravodlivosti človek nedovolá a pravdu nikdy nedozvie, môžme sa len tešiť, že máme zatial čo do huby, Slovensko je malé a keby aj prišla nejaká zmena, po ktorej túži Bastian, tak nič sa nezmení, lebo každý každého na Slovensku pozná a ruka ruku myje.
Danila
27.11.08,05:15
...ako som spomínal, je plno káuz a prípadov, čo sa spravodlivosti človek nedovolá a pravdu nikdy nedozvie, môžme sa len tešiť, že máme zatial čo do huby, Slovensko je malé a keby aj prišla nejaká zmena, po ktorej túži Bastian, tak nič sa nezmení, lebo každý každého na Slovensku pozná a ruka ruku myje.A o tom to je. Bastian zadal tému. Jednu z mnohých, ako nás spoločne okrádajú. A my sa môžeme len prizerať a byť spokojní, že veď aj tak sa nikdy nič nedozvieme, že ruka ruku myje. Fajn. Takže si postoňme, pobrblime na Bastiana a živod ide ďalej. A čo tak silná verejná mienka? Veď je to portál, ktorí navštevuje veľa ľudí. Nie je preto potrebné komentovať, usmerňovať, čo kto povedal, a ako to povedal.Ale dovoliť mu vyjadriť názor k danej téme. A prijať, alebo neprijať. Môj je ten, že s Bastianom súhlasím. Aj keď sme vzájomne viac v stave ohrozenia,:) ako poťahovania medového motúza popod nos.;) A je úplne jedno, koľko káuz by sme ešte mohli rozoberať. Vlastne každý deň by ich bolo požehnane.
bobino38
27.11.08,06:11
...no ja neviem, ale keby ste boli pri moci určite asi uprednostnite najprv rodinu , priateľov , kamarátov, a a asi niekde na konci obyčajných ľudí, či nie?:-))
milagros208
27.11.08,06:34
Bohužiaľ tých káuz, pri ktorých sa niektorí vyvolení pekne nabalia a ľudia to zaplatia je veľa. To čo vyjde napovrch, je len kvapkou v mori. A my naozaj nevieme ako to vlastne je, pretože tie útržky v médiách na posúdenie situácie ozaj nestačí. Mňa však zaráža, že akosi nikto nie je zodpovedný. Vždy som si myslela, že výška mzdy, či platu je závislý aj od miery zodpovednosti. Bohužiaľ to však neplatí. Ak urobí nejakú "chybu" niekto z tých hore vyvolených, tak prinajhoršom zaplatí odchodom zo svojho teplého miestečka. A možno sa mu ujde lepší, aj keď menej "viditeľný flek".
Neviem za čo tí ľudia berú peniaze, majú ešte aj poruke kopec tzv. odborníkov a pritom robia také "kiksy". Napr. tie zmluvy, ktoré uzatvára štát. Tiež som niekde čítala o nejakej kauze. Niekto podpísal zmluvu, niekomu kto prišiel po ňom sa táto zmluva videla nevýhodná a teraz tá druhá zmluvná strana žiada odškodné za to, že nebola splnená? To akože sa tie zmluvy nedajú vypovedať? Kto tieto zmluvy robí, keď sú také nevýhodné pre štát a nie je tam možnosť výpovede? Niekedy ozaj ostáva až rozum stáť. Vidno, že to nejde z vlastného, ale cudzieho vrecka.
Bastian
27.11.08,08:26
...Niekedy ozaj ostáva až rozum stáť. Vidno, že to nejde z vlastného, ale cudzieho vrecka.

O tom to celé je. Iba vtedy keď niekto niečo vlastní si to cení naozaj a dá si na to sakramentský pozor, aby peniaze niekde záhadne neunikali. Ja osobne som za privatizáciu. Pozrite sa na to, ako funguje to, čo je v rukách "štátu". To čo "nikto" nevlastní, je len diera kde miznú peniaze. Keď nie okato, tak cez predražené podplatené zákazky.

Súkromník tak nastaví všetko, aby vykazoval zisk. To je normálne zdravé myslenie. Rovnako ako zamestnanec ide do práce, aby zarobil (nie prerobil). Keď súkromník vidí, že niečo funguje zle, tak hľadá riešenie, aby to napravil. Keď je zamestnanec nespokojný, tiež hľadá riešenie alebo dá výpoveď. Choré je to, keď vláda rieši nezdravé fungovanie len novými zdrojmi na prefinancovanie čiernych dier.

V jednej nemenovanej štátnej inštitúcii bol zamestnanec natoľko úprimný, že mi na moju otázku "Kam sa dodávajú tie plné kamióny nábytku... čo sa tu zariaďuje toľko nových kancelárií?" odpovedal s úsmevom na tvári: "No viete, všetci tu máme veľa známych ktorým treba vytvoriť nové pracovné miesta". Tak vznikajú na ministerstvách rôzne čudné úseky a oddelenia, na ktorých sa robí len 0,5 úkona v tom lepšom prípade. V tom horšom je na jeden úkon vytvorený celý team, ktorý pracuje s výkonom porovnateľným jedného bežného podnikateľa. Ale keby z toho aspoň vzchádzala kvalita, no často by sedliak vedel vymyslieť funkčnejšie a jasnejšie zákony.
Danila
27.11.08,12:16
Bohužiaľ tých káuz, pri ktorých sa niektorí vyvolení pekne nabalia a ľudia to zaplatia je veľa. To čo vyjde napovrch, je len kvapkou v mori. A my naozaj nevieme ako to vlastne je, pretože tie útržky v médiách na posúdenie situácie ozaj nestačí. Mňa však zaráža, že akosi nikto nie je zodpovedný. Vždy som si myslela, že výška mzdy, či platu je závislý aj od miery zodpovednosti. Bohužiaľ to však neplatí. Ak urobí nejakú "chybu" niekto z tých hore vyvolených, tak prinajhoršom zaplatí odchodom zo svojho teplého miestečka. A možno sa mu ujde lepší, aj keď menej "viditeľný flek".
Neviem za čo tí ľudia berú peniaze, majú ešte aj poruke kopec tzv. odborníkov a pritom robia také "kiksy". Napr. tie zmluvy, ktoré uzatvára štát. Tiež som niekde čítala o nejakej kauze. Niekto podpísal zmluvu, niekomu kto prišiel po ňom sa táto zmluva videla nevýhodná a teraz tá druhá zmluvná strana žiada odškodné za to, že nebola splnená? To akože sa tie zmluvy nedajú vypovedať? Kto tieto zmluvy robí, keď sú také nevýhodné pre štát a nie je tam možnosť výpovede? Niekedy ozaj ostáva až rozum stáť. Vidno, že to nejde z vlastného, ale cudzieho vrecka.Rovno do Bruselu.:):):)

P.S. To nie je politikum, prosím, to je miesto určenia.:);)
tetrisss
27.11.08,18:17
O tom to celé je. Iba vtedy keď niekto niečo vlastní si to cení naozaj a dá si na to sakramentský pozor, aby peniaze niekde záhadne neunikali. Ja osobne som za privatizáciu. Pozrite sa na to, ako funguje to, čo je v rukách "štátu". To čo "nikto" nevlastní, je len diera kde miznú peniaze. Keď nie okato, tak cez predražené podplatené zákazky.

Súkromník tak nastaví všetko, aby vykazoval zisk. To je normálne zdravé myslenie. Rovnako ako zamestnanec ide do práce, aby zarobil (nie prerobil). Keď súkromník vidí, že niečo funguje zle, tak hľadá riešenie, aby to napravil. Keď je zamestnanec nespokojný, tiež hľadá riešenie alebo dá výpoveď. Choré je to, keď vláda rieši nezdravé fungovanie len novými zdrojmi na prefinancovanie čiernych dier.

V jednej nemenovanej štátnej inštitúcii bol zamestnanec natoľko úprimný, že mi na moju otázku "Kam sa dodávajú tie plné kamióny nábytku... čo sa tu zariaďuje toľko nových kancelárií?" odpovedal s úsmevom na tvári: "No viete, všetci tu máme veľa známych ktorým treba vytvoriť nové pracovné miesta". Tak vznikajú na ministerstvách rôzne čudné úseky a oddelenia, na ktorých sa robí len 0,5 úkona v tom lepšom prípade. V tom horšom je na jeden úkon vytvorený celý team, ktorý pracuje s výkonom porovnateľným jedného bežného podnikateľa. Ale keby z toho aspoň vzchádzala kvalita, no často by sedliak vedel vymyslieť funkčnejšie a jasnejšie zákony.
Bastian ty mas vo vela veciach pravdu, ale vadi mi iba to, ze obvinujes tuto konkretnu vladu a pritom takyto stav je trvaly, kauzy a kauzicky su tu stale. Ja, ked si pomyslim napriklad na malu privatizaciu, tak este aj dnes ma pochyti zlost, to bol taky podvod, ako davno nie, len tie holanske drazby, ved to boldo neba volajuci podvod a kuponova privatizacia, no hroza, rozklad druzstiev, predaj statnych zlatych nosnic, atd....................................... Takze vramci zachovania objektivity musime sa pytat, ci potom ta uzasna demokracia a s tym spojene aj to tebou tak zvelebovane sukromne vlastnictvo je az take uzasne, ci naozaj to nie je cesta do blba. Ja, keby som bola niektorym tym megapodnikatelom tak asi budem na tvojej strane, ale pokial zamestnanci takto spokojneho cloveka maju pri riadnej praci spolu prijem do rodiny 16-20.000,-sk cisteho, z toho 7.000,- ich stoji byt a to su frajeri, pretoze ho maju este zo socializmu a tym padom nemusia splacat hypoteku, maju dvoch studentov, ktori ich pri najvacsej skromnosti stoja 10.000,-spolu, tak moj pohlad na to uzasne sukromne vlastnictvo sa diamentralne zmeni, ze?
tetrisss
27.11.08,18:20
škoda, že sa nedá v tejto teme pridať bod...

Dakujem.:---
durisovad
27.11.08,18:23
A co terajsia financna kriza, ktoru zachranuju staty a sanuju sukromne podniky?
tetrisss
27.11.08,18:30
No aj to je dokaz, ze dnesny stav je taky divny, nakoniec v tomto procese fakticky dojde k zostatneniu, i ked sa to bude volat urcite inak, ale kazdopadne stat ziska do svojho majetku cast institucii a podnikov, ktorym pomozu financne, ale zase, kto je to vlastne stat, kto bude mat z toho uzitok?
durisovad
27.11.08,18:37
Uzitok vzdy mali a aj budu mat sikovni a dravi jednotlivci, v ziadnom rezime este nikdy nemala uzitok vacsina. Aj keby neviem ako proti tomu protestovala.
tetrisss
27.11.08,18:50
Nuz, na druhej strane ani ta vacsina neprotestuje, co mne celkom nie je jasne, preco.:confused:
durisovad
27.11.08,19:14
No a co by tym ziskala? Skoda casu a energie.
Stanislav 1975
27.11.08,19:21
Moj názor je takýto- čo sa týka Tiposu, tak nemám žiadny názor, lebo do toho nevidím a fakt NEVIEM, či tam bolo porušené nejaké právo sportky, alebo nie- nie som ani sudca, ani prokurátor ani obhajca-ale asi keď tam už bolo pár súdov,tak asi rozhodli ako rozhodli-ja neviem!!!
Ale čo ma trápi viac- je ukradnutie SPP, Slovnaftu, elektrární a pod.- doslova nám to ukradli a plynári nás chcú ešte zodrať z kože??? Miliardové zisky a oni chcú zvyšovať ceny pre domácnosti?Páni manageri, sa nehanbia???Ja viem, že ma teraz "zožeriete"- ale Huga Cháveza na nich- zobrať a vykopnúť ich.
Stanislav 1975
27.11.08,19:23
A ten pán I.M. bude ešte vravieť niečo o morálke?:cool:
Stanislav 1975
27.11.08,19:27
Bastian ty mas vo vela veciach pravdu, ale vadi mi iba to, ze obvinujes tuto konkretnu vladu a pritom takyto stav je trvaly, kauzy a kauzicky su tu stale. Ja, ked si pomyslim napriklad na malu privatizaciu, tak este aj dnes ma pochyti zlost, to bol taky podvod, ako davno nie, len tie holanske drazby, ved to boldo neba volajuci podvod a kuponova privatizacia, no hroza, rozklad druzstiev, predaj statnych zlatych nosnic, atd....................................... Takze vramci zachovania objektivity musime sa pytat, ci potom ta uzasna demokracia a s tym spojene aj to tebou tak zvelebovane sukromne vlastnictvo je az take uzasne, ci naozaj to nie je cesta do blba. Ja, keby som bola niektorym tym megapodnikatelom tak asi budem na tvojej strane, ale pokial zamestnanci takto spokojneho cloveka maju pri riadnej praci spolu prijem do rodiny 16-20.000,-sk cisteho, z toho 7.000,- ich stoji byt a to su frajeri, pretoze ho maju este zo socializmu a tym padom nemusia splacat hypoteku, maju dvoch studentov, ktori ich pri najvacsej skromnosti stoja 10.000,-spolu, tak moj pohlad na to uzasne sukromne vlastnictvo sa diamentralne zmeni, ze?
Tetriss, no comment- výstižné,pravdivé-proste moje myšlienky píšeš...;)
misomiso
27.11.08,19:43
Treba ešte vysvetliť dve veci:
1- ako je možné že Tipos prehral na všetkých súdnych inštanciách
2- prečo by mimoriadne dovolanie malo mať výsledok výhru Tiposu a nie potvrdenie rozsudku NS?
Včul môžte písať k veci a nie len tak drístať.

Ano, treba priznat, ze my celkom nevidime do tych sudnych sporov, to iste sa tykalo aj napr. Duckeho zmeniek, a bezny clovek nema sancu dozvediet sa pravdu v podstate nikdy.

Jedno je ale iste - ze sa jedna casto asi o dost vynostne podnikanie. Tu na Porade je kopa takych tem, s cim zacat podnikat. Je vseobecne zname, ze ak chcete zbohatnut napr. v USA, najlepsie je postupovat nasledovne:

1. Spojte sa s uspesnym pravnikom.
2. Posmynikte sa na babanovej supke v Mc Donald,s.
3. Zabezpecte dostatocnu medializaciu pripadu.

Recept na vynosne u nas podnikanie je trocha odlisny - teda znie:

1. Zazalujte statnu instituciu o nejaku nahradu skody.
2. Zabezpecte, aby ste so svojou poziadavkou uspeli na sude.
3. Zabezpecte, aby minister financii nekonal.
4. Zabezpecte, aby sa pripad nemedializoval pred vyplatenim penazi.

Za uspech rucim. Spominanemu ceskemu podnikatelovi mozno tentoraz sklapnu zuby naprazdno, pretoze podcenil bod 4. Pre uspesnu realizaciu takehoto business planu je nutne osetrit vsetky 4 body.
bobino38
28.11.08,04:39
..téma je už pre zmenu irelevantná:-)...štát mení zákon:-)) super hlavička ten Fico...no som zvedavý ako to dopadne, hotové Kocúrkovo:-)
bepo
28.11.08,05:43
Jedno je ale iste - ze sa jedna casto asi o dost vynostne podnikanie. Tu na Porade je kopa takych tem, s cim zacat podnikat. Je vseobecne zname, ze ak chcete zbohatnut napr. v USA, najlepsie je postupovat nasledovne:

1. Spojte sa s uspesnym pravnikom.
2. Posmynikte sa na babanovej supke v Mc Donald,s.
3. Zabezpecte dostatocnu medializaciu pripadu.
Ak je to také jednoduché tak tam choď, urob to a potom napíš či okrem ofačovanej nohy, dlhu za ošetrenie a jednej skúsenosti máš aj niečo navyše. Ak by to bolo také jednoduché tak by v USA nemali krízu a Porsche by tam nemal 50% prepad predaja ale by nestíhal vyrábať.
misomiso
28.11.08,07:18
super hlavička ten Fico

to by platilo, ak by to zacal riesit iniciativne sam od seba a nie az na natlak vsetkych medii a opozicie.
Danila
29.11.08,03:01
Bastian ty mas vo vela veciach pravdu, ale vadi mi iba to, ze obvinujes tuto konkretnu vladu a pritom takyto stav je trvaly, kauzy a kauzicky su tu stale. Ja, ked si pomyslim napriklad na malu privatizaciu, tak este aj dnes ma pochyti zlost, to bol taky podvod, ako davno nie, len tie holanske drazby, ved to boldo neba volajuci podvod a kuponova privatizacia, no hroza, rozklad druzstiev, predaj statnych zlatych nosnic, atd....................................... Takze vramci zachovania objektivity musime sa pytat, ci potom ta uzasna demokracia a s tym spojene aj to tebou tak zvelebovane sukromne vlastnictvo je az take uzasne, ci naozaj to nie je cesta do blba. Ja, keby som bola niektorym tym megapodnikatelom tak asi budem na tvojej strane, ale pokial zamestnanci takto spokojneho cloveka maju pri riadnej praci spolu prijem do rodiny 16-20.000,-sk cisteho, z toho 7.000,- ich stoji byt a to su frajeri, pretoze ho maju este zo socializmu a tym padom nemusia splacat hypoteku, maju dvoch studentov, ktori ich pri najvacsej skromnosti stoja 10.000,-spolu, tak moj pohlad na to uzasne sukromne vlastnictvo sa diamentralne zmeni, ze?Ja s Tebou v podstate súhlasím. Až na jeden výnimočný a dôležitý detail. Neporovnala si plat robotníka u súkromného podnikateľa - ten ho platí zo svojho, a plat robotníka v štátnej firme, keď ho neplatia zo svojho. Videla si niekedy účtovníctvo štátnej firmy? Ja áno. Sranda cez slzy. Aj o tom je rozdiel medzi štátnym a súkromným. Ale to by bolo na dlhú debatu.:);)
Danila
29.11.08,03:56
Obaja ho platia z toho,čo zarobia na spoločnom ""kapitalistickom"" trhu.
Ja som videl kúsok aj vo veľkej súkromnej a podobné to bolo milá Danielka.
Ty tiež nemôžeš spať? Veď aj ja aj vo veľkej súkromnej, hm, aj zahraničným inevstorom vytunelovanej, aj u malého živnostníka, aj u čohochceš. Ja s Tebou môžem len súhlasiť. A vieš, že sa mi páči, čo si napísal? Už som tu dávno nič zmysluplné nečítala. A ešte ma mrzí, že v tejto téme sa nemôže oceňovať. Tu by som si konečne naplnila sen mojej oslavy tretieho výročia na Porade. A dala by som aj zadávateľovi témy bodík. Ja tie taľafatkové, kde sa často veľmi rýchlo nick zazelená nemusím. :);)
Danila
29.11.08,06:12
Ja už som.Ale nedostatočne.;):)
tetrisss
29.11.08,10:08
Ja s Tebou v podstate súhlasím. Až na jeden výnimočný a dôležitý detail. Neporovnala si plat robotníka u súkromného podnikateľa - ten ho platí zo svojho, a plat robotníka v štátnej firme, keď ho neplatia zo svojho. Videla si niekedy účtovníctvo štátnej firmy? Ja áno. Sranda cez slzy. Aj o tom je rozdiel medzi štátnym a súkromným. Ale to by bolo na dlhú debatu.:);)

No celkom tomu nerozumiem, aky rozdiel mas na mysli, pretoze poznam uctovnicku v statnej sprave a aj u sukromnika a u sukromnika by som asi v tomto pripade nerobila rada, ale toto vsetko asi nesuvisi s tym, co je tema, alebo mi dnes nezapaluje. Je to mozne, lebo aj nasledne debaty mi pripominaju kodovany hovor agenta 007.:---
Stanislav 1975
29.11.08,10:20
No celkom tomu nerozumiem, aky rozdiel mas na mysli, pretoze poznam uctovnicku v statnej sprave a aj u sukromnika a u sukromnika by som asi v tomto pripade nerobila rada, ale toto vsetko asi nesuvisi s tym, co je tema, alebo mi dnes nezapaluje. Je to mozne, lebo aj nasledne debaty mi pripominaju kodovany hovor agenta 007.:---
Nič si z toho nerob,ja som to tiež moc nepochopil- ale možno aj preto, že je tlaková níž...
Stanislav 1975
29.11.08,10:26
Ja s Tebou v podstate súhlasím. Až na jeden výnimočný a dôležitý detail. Neporovnala si plat robotníka u súkromného podnikateľa - ten ho platí zo svojho, a plat robotníka v štátnej firme, keď ho neplatia zo svojho. Videla si niekedy účtovníctvo štátnej firmy? Ja áno. Sranda cez slzy. Aj o tom je rozdiel medzi štátnym a súkromným. Ale to by bolo na dlhú debatu.:);)
Neviem, ale ja som si doteraz myslel, že plat robotníka v súkromnej firme býva vačšinou vačši( teda vyšší) ako v štátnej sfére- to znamená, že ten čo dáva" zo svojho", dáva viac ako ten, čo nedáva zo svojho a malo by to byť opačne, nie?
Danila
29.11.08,11:52
No celkom tomu nerozumiem, aky rozdiel mas na mysli, pretoze poznam uctovnicku v statnej sprave a aj u sukromnika a u sukromnika by som asi v tomto pripade nerobila rada, ale toto vsetko asi nesuvisi s tym, co je tema, alebo mi dnes nezapaluje. Je to mozne, lebo aj nasledne debaty mi pripominaju kodovany hovor agenta 007.:---Aj moja vnučka mi vyplazuje jazyk, no je podstatne mladšia, a robí to vraj z lásky.;):)

P.S. je mi ľúto, nezapaľuje... a už nebudem vysvetľovať. Ocitla som sa tu náhodou. Zaujala ma téma a zopár príspevkov. :);) Dúfam, že ďalším náhodám už odolám.:)
Danila
29.11.08,12:38
Neviem, ale ja som si doteraz myslel, že plat robotníka v súkromnej firme býva vačšinou vačši( teda vyšší) ako v štátnej sfére- to znamená, že ten čo dáva" zo svojho", dáva viac ako ten, čo nedáva zo svojho a malo by to byť opačne, nie?Bez komentára. Robila som, čo som mohla, ale vidím, že sa ešte budem dlho učiť. Nemchápem. Nevadí.;):D
betka
29.11.08,13:02
Ja s Tebou v podstate súhlasím. Až na jeden výnimočný a dôležitý detail. Neporovnala si plat robotníka u súkromného podnikateľa - ten ho platí zo svojho, a plat robotníka v štátnej firme, keď ho neplatia zo svojho. Videla si niekedy účtovníctvo štátnej firmy? Ja áno. Sranda cez slzy. Aj o tom je rozdiel medzi štátnym a súkromným. Ale to by bolo na dlhú debatu.:);)

Súhlas.
Čo by ste v štátnom robili 4 dni, u súkromníka to trvá jeden deň.
Mávame možnosti porovnať štátne a súkromné. V štátnom si šetria robotu, a strašne sa pretrhnú a v súkromnom.........??

mimotemy...
Kamarát robil v štátnom. Pýtala som sa ho, koľko má asi tak práce mesačne, čo ja viem, odpovedal: Keby som sa tak chytil a začal makať, tak by som to urobil za 8, možno 10 hod. Takto to robím mesiac.:D
tetrisss
29.11.08,14:37
Neviem, co k tomu dodat, nakoniec sme prisli k tomu, ze u sukromnika sa ludia narobia a v statnych instituciach nie, no je to trochu pravda, si myslim,neviem, ja som sama sebe panou a teda sam seba oklamat sa neda, takze robim od...do, ale na druhej strane je ich praca aj dostatocne ohodnotena? Nevravim uz vobec o tom, kolko dostane akoze a kolko v skutocnosti, ale mam dojem, ze toto je uz ina tema...
Cila
29.11.08,14:39
Bastian ty mas vo vela veciach pravdu, ale vadi mi iba to, ze obvinujes tuto konkretnu vladu a pritom takyto stav je trvaly, kauzy a kauzicky su tu stale. Ja, ked si pomyslim napriklad na malu privatizaciu, tak este aj dnes ma pochyti zlost, to bol taky podvod, ako davno nie, len tie holanske drazby, ved to boldo neba volajuci podvod a kuponova privatizacia, no hroza, rozklad druzstiev, predaj statnych zlatych nosnic, atd....................................... Takze vramci zachovania objektivity musime sa pytat, ci potom ta uzasna demokracia a s tym spojene aj to tebou tak zvelebovane sukromne vlastnictvo je az take uzasne, ci naozaj to nie je cesta do blba. Ja, keby som bola niektorym tym megapodnikatelom tak asi budem na tvojej strane, ale pokial zamestnanci takto spokojneho cloveka maju pri riadnej praci spolu prijem do rodiny 16-20.000,-sk cisteho, z toho 7.000,- ich stoji byt a to su frajeri, pretoze ho maju este zo socializmu a tym padom nemusia splacat hypoteku, maju dvoch studentov, ktori ich pri najvacsej skromnosti stoja 10.000,-spolu, tak moj pohlad na to uzasne sukromne vlastnictvo sa diamentralne zmeni, ze?

Nesúhlasím s Tebou,že domokracia je možno cesta do blba. Chápem, že mnoho ľudí je sklamaných a že sa dnes obyčajným ľudom žije veľmi ťažko, musíme pracovať stále viac, aby sme si udržali životnú úroveň. Nemyslím, že je to chyba demokracie. Lepšie ešte zatiaľ nikto nevymyslel. Predsa robotník vo vyspelých štátoch tiež nemusí
živoriť. Verím, že sa to raz stane aj u nás. Práve preto si myslím, že má Bastian pravdu, netreba stále čušať a prikyvovať, už sme to robili 40 rokov a už ma to fakt nebaví.
Socializmus by bol podľa toho lepší? Kde by sme dnes boli. To nebolo choré
čo bolo vtedy? Päťročné plány sa plnili na papieri na 120%, vyrábalo sa to čo sa nedalo predať, chodil do práce každý aj keď nemal čo robiť, brigády socialistickej práce-načo?, sľub pionierov ? povinné návštevy divadla , lebo prišli herci z Bulharska, bolo jedno, že to nikoho nezaujímalo. Povinné spartakiády, prvomájové pochody kde sme išli ako ovce. Nikde som členkou strany nebola , hnusilo sa mi to už vtedy. Zakazovanie viery, volenie jednej strany a iné somariny čo ma teraz ani nenapadnú. Plat riaditeľa bol menší ako robotníka bola tiež poriadna blbosť.
Mňa doma učili, treba si vážiť každého človeka, mám byť slušná a mám tolerovať názory iných a nesmie sa kradnúť-podľa môjho otca to bol nehorázny čin. Vtedy kradol skoro každý a tí sa mali dobre, veď nikomu to nikde zo spoločného nechýbalo. Otec bol úradník s mizerným platom, robotníci
zarábali oveľa viac ako on čo za ich prácu zodpovedal. Žili sme vtedy veľmi
skromne. Nebola to doba podľa mňa , ktorú by som mala oplakávať.
Moje spomienky na tú dobu sú takéto a nikdy by som to nechcela späť. Ak má niekto iný názor tolerujem to , ale s tým nesúhlasím.
Cila
tetrisss
29.11.08,14:52
Ja mam celkom ine spomienky na socializmus, mozno preto, ze som vyrastala vo velkom meste a tak udavania za vieru a taketo veci mi boli uplne cudzie, v zivote som nevidela na vlastne oci nikoho perzekuovaneho STB, nemali sme sa nijako uzasne, ale mali sme kde byvat, co jest, kto sa ako tak ucil, mohol aj studovat. Ked som dokoncila s manzelom vysoku skolu, dostali sme byt i zamestnanie a slusne ma platili, dokonca sme si, ako prevazna vacsina normalnych ludi v mojom okoli postavili aj dom, dostali sme nan kopu pozicky. Musim ale dodat, ze mozno mam stastie, ale ani teraz sa moja rodina nema zle, ale o vacsine mojich znamych to nemozem povedat. Jasne, ze za socializmu bolo vela veci chybnych a predovsetkym ekonomika, ale pre cloveka, ktory neskrizil cestu nikomu z vtedajsich mocnych to bola pokojna, spolocenska doba, na rozdiel od dnesneho blaznenia sa za peniazmi.
Eulalia
30.11.08,05:32
Tá debata fakt skĺzla trochu iným smerom. Aj keď, podľa mňa, jedno vyplýva z druhého. Porovnávať socializmus a dnešný "akožekapitalizmus" a tzv. demokraciu u nás je dosť ťažké. Socializmus sme budovali 40 rokov a nevybudovali sme ho. S ekonomikou to išlo dolu vodou. Nemôžeme čakať, že za tých necelých 20 rokov od nežnej revolúcie sa u nás kapitalizmus udomácni tak, ako v štátoch, ktoré nemali vývoj násilne pretrhnutý socializmom. Vždy, keď niečo začne vrieť (ako napr. hovädzia polievka;)), vypláva na povrch najprv špinavá pena a až pod ňou je niečo čistejšie. Stačí sa pozrieť na všetky špičky vládnucich strán, čo sme tu od revolúcie mali. Veď sú to všetko ľudia, ktorí vyrastali v socializme, kapitalizmus videli len počas návštev, prípadne stáží a štúdií v zahraničí. Aj to len niektorí. Preto môj názor je, že čo najviac dnešných mladých ľudí by malo ísť do sveta "na skusy". Nech si pár rokov požijú v zahraničí, vo vyspelých štátoch, kde už demokracia a kapitalizmus sú niekde inde ako u nás. A až keď sa táto generácia u nás presadí, potom - možno - budeme aj my trochu ďalej.
Noviny vždy tvorili a ukazovali verejnú mienku. Ak sa dnešná vláda bojí novinárov, asi vie veľmi dobre prečo. Ale novinárov a verejnej mienky sa boja všetky vlády. A aj vo vyspelých štátoch sú noviny a iné média v rukách ľudí, ktorí majú moc. Našťastie, vždy sú proti sebe minimálne dve skupiny vlastníkov, ktorí proti sebe bojujú aj novinami. A tak majú ľudia možnosť dozvedieť sa o niektorých špinavostiach z oboch táborov.
A to, čo tu povedal Bastian - bojíme sa prejaviť svoju nespokojnosť s vládou, máme pocit, že aj tak sa nič neudeje, že sa nič nezmení, to je tiež podľa mňa pozostatok čias minulých. Pozostatok toho, že ten, čo prejavil iný názor ako vládnuci, bol za to postihnutý.
Takže dúfam, že aspoň naše deti a vnúčatá si vybudujú trochu lepší svet. To, čo je dnes u nás, ešte nemá s kapitalizmom a demokraciou veľa spoločného.
Eulalia
30.11.08,09:54
Evka.

2a,/3, prešlo 19 rokov a NEBOLO PREČISTENÉ súdnictvo = čo by sme zrazu nechceli - SPRAVODLIVOSŤ ?????

A vari každý z nás nechce tú spravodlivosť? Len každý má o nej tú svoju predstavu. Zatiaľ. Aspoň dúfam, že sa to tiež zmení.
Stanislav 1975
30.11.08,09:58
A vari každý z nás nechce tú spravodlivosť? Len každý má o nej tú svoju predstavu. Zatiaľ. Aspoň dúfam, že sa to tiež zmení.
Spravodlivosť síce existuje, ale je ( bohužiaľ) SLEPÁ, a vyzerá to, že ešte aj dlho bude...:mad::mee:
Ľubomír
30.11.08,10:17
Bastian, myslím, že tak ako si sa predstavil v profile - že z krajiny zázrakov, tak premňa vyznieva aj celý tento príspevok- či otázka, či rozsudok, či chceš zmeniť svet?! No neviem. Ale to hádam vieš, že za skoro 20 rokov po revlúcii je tu vlak s 20-timi vagónmi. To si myslíš, že každý ten vagón po každej vláde ostal prázdny. Si naivný. Nie babičky, či deduškovia to zariadili. Veď raz vyhrali Vaši a raz Naši. Kždý zanechal tú svoju tú lepšiu politiku. Áaaaaaaa, je to jedno, mladí su preč. Tak komu chceš chystať budúcnosť? Len tak na okraj.
betka
30.11.08,10:43
Betka.

Hádam sa kvoli tomu nebudeš cez weekend mračiť - stačí to počasie.
Veď ja som v podstate sympaťák, jak bulo.:D
No možno ani nie tak pre niektorých sympaťák, ako na niektorých.

mimotemy, prosím sľúb, že budeš slušný, :) Možno raz bude tento nick obľúbeným OK?:)
tetrisss
30.11.08,10:49
mimotemy, prosím sľúb, že budeš slušný, :) Možno raz bude tento nick obľúbeným OK?:)
Vsak to slubil aj v nazve:)
Danila
30.11.08,15:34
KA-Mil, ??????? Ty si všade:mad:Ale treba uznať, chová sa slušne.;)
Eulalia
30.11.08,15:51
Ale vieš ako sa musím premáhať,aby som nenapísal CENZOROVI ?? Veľmi !
Tréning v sebadisciplíne posilňuje ducha, nevzdávaj to a premáhaj sa aj naďalej;)
Danila
30.11.08,15:53
Ale vieš ako sa musím premáhať,aby som nenapísal CENZOROVI ?? Veľmi !Nevadí. Ja občas tiež sa musím premáhať:):D. Ale pokorne vydrž. Ako sa do hory volá, tak sa z nej ozýva. Možno.;)
Petra Nová
30.11.08,16:02
Ale vieš ako sa musím premáhať,aby som nenapísal CENZOROVI ?? Veľmi !
Milan, žasnem nad tou premenou Porady. Asi sa ľady pohli. Nad Tvojou premenou ani nie, napriek novým tvarom .
Už je cenzor znovu na pretrase ? Ja len dúfam, že bez vyhrážok a tých písmen v konskej veľkosti.
P.S. A načo sú Ti hneď dva nicky?
cactus
30.11.08,16:39
ako sa to dá?

okradnutý bolo a už je okradnutí

Fajn, že je to už opravené...http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Petra Nová
02.12.08,12:01
Kočky.

Vždy ma niektorá z vás oblbne : Buď slušný - /akoby som nebol/.

Ja by som aj s tým súhlasil.

Aj som to až na výnimku 5 týždňov dodržiaval./a prišiel som asi o 10 nickov/

Ale vždy ma niekto vyprovokuje :

príde nejaký DEBIL a už nemám nicka, ktorý nemal žiadny príspevok.

Dávam si vnútorný zavazok, že do 2.12. do 2,12 hod vydržím.

Ka Mil
mimotemy Som mimo témy, plne si to uvedomujem, pretože toto je reakcia na citovaný príspevok člena - nečlena, ktorý je tiež mimo témy. Som si plne vedomá, že týmto svojim príspevkom poruším väčšinu pravidiel Etikety. A vôbec si to nevyčítam.
Ak som v inej téme , dnes už zmazanej, napísala , že mi rozum zostáva stáť, ak sa človek o druhom vyjadruje ako o h....e, rovnako mi zostáva rozum stáť, ak sa z toho h...a zrazu stane “robin hood“. Zľudovený rebel, ukrivdený, ktorý si potrebuje verejne ofúkať svoje boľačky. No, pozrimeže, aký je on slušný, dokonca až päť týždňov. Strašne sa zdržiaval, kým zas neprišiel nejaký DEBIL a nevyprovokoval ho. No a dokonca si dal vnútorný záväzok, že ešte vydrží. Presne do dnešného dňa, do 2.12 hodiny.
Chýba hádam len slávo-brána, slávnostný-song alebo slávnostný-chorál. Možno by stačil aj kúsok makovej štrúdle. Ako ocenenie zato, že ON - SLUŠŇÁK na pohľadanie, sa tak dlho premáhal.
Len dúfam, aby mi rozum nezastal načisto. A počkám ešte tých pár minút do 2.12 hod., aby som sa dozvedela, aké požiadavky má vrchnosť splniť, aby náš "robin hood" zostal aj naďalej slušný.
Petra Nová
04.12.08,10:02
Milan Karas, ka-mil,
keď čítam Tvoje vycifrované príspevky tu, aj v iných témach, mám vrúcne prianie. Ak sa raz dožijem 56-tich rokov, veľmi si prajem, aby ten, tam hore, okrem tých nedostatkov, ktoré mi nadelil, ako osobitný darček mi nepridal Tvoju schopnosť písať. Myslím tým, písať takýmto spôsobom a takéto veci. A ešte si prajem, aby ma mocne ochraňoval pred falošnosťou ľudí.
Milan, viac nebudem reagovať na Teba, a ak tu budeš môcť ďalej vypisovať, tak si vypisuj, čo len chceš, a ako vieš.
Súhlasy, ktoré si mi nadelil, vymaž sám. Budem Ti vďačná. Ak tak neurobíš, budú pre mňa nepríjemnou spomienkou na Teba.

P.S. No a Milan, ten Tvoj boj za verejnoprávnosť Porady je skutočne podarený !!!