MGD
25.11.08,22:27
Prosim Vas o radu...
Kupili sme byt, v ktorom mal majitel liatinove kachle, v ktorych podla jeho slov kuril, ale ako sme neskor zistili mal ich napojenen na vetraciu sachtu.Samozrejme nas nenapadlo si pytat on neho reviznu spravu na komin co sme spravili chybu.No a kedze sme byt kupili aj kvoli tejto moznosti a teraz po obhliadke kominarom sme zistili neprijemnu skutocnost tak sme sa pokusili to riesit inak.Nasli sme firmu ktora nam je ochotna postavit do tej sachty (byt je na poslednych dvoch poschodiach) nerezovy komin a to bez nahlasenia bytovemu druzstvu a na urad ZP ako zdroj maleho znecistenia, bez projektu kedze pan majitel tvrdil ze postavili vela kominov a investori to vobec neriesia hlasenia po uradoch a tiez nam vedia dat samozrejme reviznu spravu a certifikaty na komin.No problem je v tom ze chce za to nekrestanske peniaze. A nasli sme aj alternativnu firmu ktora je schopna ten komin postavit za tretinovu cenu lenze potrebuje to mat koser cize s nahlasenimm na bytove druzstvo, urad ZP povolenim.No a urad Zp zas potrebuje projekt.Takze chcela by som sa VAs spytat ci ma niekto s touto problematikou skusenosti alebo mi vie poskytnut kontakt na cloveka ,ktory projektuje kominy(kurenara, krbara?).Alebo pripadne firmu ktora sa touto problematikou zaobera.a tiez VAm dakuejm za Vase osobne skusenosti.
arizona
26.11.08,03:17
220870
26.11.08,19:34
Všetko je ok dokedy sa nič zlé nestane.Potom môže byť horšie ako zle.
Kartina
27.11.08,07:48
Momentalne riesim podobnu situaciu vo svojom byte. Som na najvyssom poschodi v bytovke, kam si chcem zaviest krbove kachle. Komin tam zatial spraveny vobec nie je, ale nasla som si jedneho cloveka, ktory vie spravit komin a ktory mi tam prebura stenu a strechu. Zistovala som si to na urade a jedine, co potrebuju je ziadost o povoleni drobneho znecistovania, pridu potom komin skontrolovat, moj spravca nepotrebuje nic, potom si zavolam kominara, ktory spravi reviznu spravu, resp. potvrdi, ze je to vsetko ok. Projekt nikto odo mna nevyzadoval. Nevidim problem v tom, ze by sa to nahlasilo na urad ZP...
dolfort
27.11.08,14:48
Radšej maj papierovo všetko OK. S komínmi neni sranda. Kamarát vyhorel lebo mal krepo nainštalovanú komínovú vložku.
Keď budeš mať problém, tak ti nepomôže naháňať toho čo ti to spraví bez papierov. Poisťovňa ťa pošle do prdele, lebo komín pre ňu vlastne ani neexistuje.
legolas
30.11.08,09:00
Ale veď to predsa nejde, predstav si, že všetci čo tam bývate budú chcieť tiež napojenie sa na tú vetraciu šachtu. Podľa mňa je to za jedno nebezpečné a ďalej konštrukčne nedoriešené. Ak sa niečo stane tak vieš aké to bude mať následky.