Monika78
26.11.08,07:00
Dobrý deň,
chcela by som si overiť môj postup vypočítania mzdy jednej našej zamestnankyne. Uznali je čiastočne inv. na 45%. Ešte nemá rozhodnutie zo SP ale po dnešnom telefonáte s prac.SP mi bolo povedané že na jej žiadosť jej potvrdenie vydajú o tom že má zníženú prac.schopnosť kvôli nižším odvodom. Na základe posudku od pos. lekára ju chceme preradiť a skrátiť prac.čas na 4 hod.čiže na polovicu.
Tu na porade som sa dočítala že má znížené odvody do Zdrav.poisťovne aj do SP. Ale ja mám v tabuľke zo zákona znížené len zdravotné poistenie, čiže vychádza jej odvodové zaťaženie na 11,4%. Neplatí aj IP alebo ako to je.
A ešte jeden dotaz ohľadom dane. Hrubá mzda jej vychádza na základe 1/2 úväzku na 5812 Sk. Bude platiť daň? myslím si že nie lebo nedosiahla ni sumu nezd.minima. Prosím poraďte mi.
Stina
26.11.08,06:13
Zamestnancovi, ktorý má priznaný invalidný dôchodok s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť najviac o 70 % zamestnávateľ odvádza :
ZP znížené t.j. 2 %
SP : NP 1,4 %
DP 4 %
IP 3 %
PvN 1 %

Ohľadom dane, ak si uplatní nezdaniteľnú čiastku - daň platiť nebude.
Monika78
26.11.08,06:32
ďakujem pekne. aj som to takto vypočítala, len ma pomýlila diskusia iných poraďákov a tam sa spomínilo IP že sa neplatí. Nezdaniteľnú čiastku si uplatňuje čiže aj to som vypočítala dobre.