zuzach
26.11.08,08:33
teraz mi hovorili na sociálke, že potrebujú splnomocnenie, že môžem robiť firme účtovníctvo, počuli ste už o tom? ja teda ešte nie, máte nejaké také splnomocnenie k dispozícii?
Stina
26.11.08,07:41
V súvislosti s čím Ti to povedali. Nie je to pre elektronické zasielanie výkazov ?
ZDENIELA
26.11.08,07:43
Alebo na zastupovanie v jednaniach so sociálnou poisťovňou?
veronikasad
26.11.08,07:45
teraz mi hovorili na sociálke, že potrebujú splnomocnenie, že môžem robiť firme účtovníctvo, počuli ste už o tom? ja teda ešte nie, máte nejaké také splnomocnenie k dispozícii?
Ano, chceli to aj odomňa, najmä u živnostníkov, ktorí majú prevádzku v inom meste ako trvalý pobyt. Registráciu zamestnávateľa aj RLFO som robila v pobočke sídla prevádzky, nakoľko tu sa spracováva aj účtovníctvo.

Stačí len na firemnom liste napísať : Dolupodpísaný XY, splnomocňujem týmto p. XY, IČO ... k spracovaniu miezd a personálnej agendy za firmu ...
zuzach
26.11.08,07:50
prihlasujem úplne novú firmu, a kedže tam prihlasujem hned 40 ludí, potrebujem samozrejme aj elektronické zasielanie, ím skôr tým lepšie, nech sa nemusím papierikovať..
veronikasad
26.11.08,07:53
prihlasujem úplne novú firmu, a kedže tam prihlasujem hned 40 ludí, potrebujem samozrejme aj elektronické zasielanie, ím skôr tým lepšie, nech sa nemusím papierikovať..
Tak nech ti majitel firmy napíše splnomocnenie, ktoré odovzdáš na sociálke.
mysimis
26.11.08,07:53
Na elktronické zasielanie výkazov je potrebné splnomocnenie od firmy.