kabul
26.11.08,09:22
Ahojte,
mam nestabilne pripojenie na web - proste ide si ako sa mu zachce trva to uz asi 2mesiace. S providerom som podpisal zmluvu ze sa zaväzujem na 2 roky. No kvoli nestabilite chcem z toho vycuvať. Pokuta za predčasnu vypoved je 5000tis.
Ako mam providerovy dokazať že mam nestabilny prijem a preto chcem zmluvu zrušiť?

dik
bobino38
26.11.08,08:35
...no ak si skalopevne presvedčený, že chyba nie je na tvojej strane, tak sa to dokázať dá všelijako, ukázať mu to...nech si to prešetrí po tvojej sťažnosti a výpoveďou, z tvojej strany je možne si aj zaznamenávať ako ti rýchlo ide a predložiť mu to aj keď je to technicky naročnejšie. Ako ho máš nestabilný? vypadáva? nestabilná rýchlosť? nenačitáva stránky?
japec
26.11.08,09:21
Obvykle najskor musis sluzbu reklamovat a az po uznanej reklamacii a opakujucej sa nekvalite sluzby mozes odstupit od zmluvy. Prestuduj si Vseobecne podmienky sluzby sprostredkovania pristupu na internet tvojho poskytovatela.

Tu torturu som zazil, pri aDSL pripojeni som mal namiesto 1.5Mbit/s rychlosti 20-50kbps a moj ISP to odovodnoval agregaciou, mojim "asi" zavirenym PC, chybou medzi mojim modemom a ich routerom v sieti 3. strany ...
Ja som napokon po odskusani troch aDSL modemov a k nim standartne dodavanych splitterov rychlost normalizoval az po pouziti "kvalitnejsieho" splittera, kt. je sucast prepetovej 8zasuvky APC Performance SurgeArrest.

Ake mas pripojenie - aDSL, WiFi, mobil internet, ... ?
Skus aspon priblizne zistit kde medzi web serverom a tvojim prehliadacom je ta brzda. Necakaj, ze zavadu ti zlokalizuje oddelenie sluzieb zakaznikom :(
kabul
26.11.08,09:29
ked si dam otestovať rychlost:
Rýchlosť Vašeho pripojenia je 7451.3 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 931.4 KB/sec (Kilobytov za sekundu).

problem je ked nacitava stranky ide to strasne pomaly pritom pri tejto rychlosti by to tak nemalo byť. Skusal som formatovat disk a vsetko nanovo instalovať no nepomaha to.
Pravdu povediac je to take divne že problem je len s nacitanim stranok aj por preinstalovani

Inac kazdy na tohto providera nadava no ja som bol doteraz aj celkom spokojny no teraz platit za taketo divne pripojenie?

No a ako si to mam technicky zaznamenavat je na to nejaky program? poradte...
kabul
26.11.08,09:35
mam opticku siet
japec
26.11.08,09:57
mam opticku siet
Pri aDSL by som vedel co to poradit, ale kedze ku nam na kraj sveta optika este nedorazila, som zial mimo. Mozno tato tema suvisi s http://www.porada.sk/t88987-fibernet.html, skus to tam ozivit

Tiez skus test na www.speedtest.net kde ti po zmerani naskoci obrazovka s rychlostami a najma s hodnotou PING. Potom si v sekcii Share Your Results skopiruj link na obrazok vysledku testu napr. http://www.speedtest.net/result/362461615.png Budes mat jeden z podkladov k reklamacii.
Halli
26.11.08,10:07
ked si dam otestovať rychlost:
Rýchlosť Vašeho pripojenia je 7451.3 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 931.4 KB/sec (Kilobytov za sekundu).

problem je ked nacitava stranky ide to strasne pomaly pritom pri tejto rychlosti by to tak nemalo byť. Skusal som formatovat disk a vsetko nanovo instalovať no nepomaha to.
Pravdu povediac je to take divne že problem je len s nacitanim stranok aj por preinstalovani

Inac kazdy na tohto providera nadava no ja som bol doteraz aj celkom spokojny no teraz platit za taketo divne pripojenie?

No a ako si to mam technicky zaznamenavat je na to nejaky program? poradte...

Obrazovku s rýchlosťou si odfoť , alebo si to uchovaš aj cez program Analog, ten ti to odfotí. Ja som to tak robila so Slovanetom a mám všetky podklady na ich mizerný net, ktorý som vypovedala pred rokom...keď urobil to , že znižil rýchlosť tak, že som nemohla ani stranku otvorit.
Charon
26.11.08,11:43
Ja som pred časom písal do porady, že mám podobný problém (žiadna reakcia :) ) Nakoniec som išiel postupne ... chyba bola v nastavení wifi zariadenia, ktoré spájalo môj PC s routerom. Keďže manuály v podstate nie sú tak podrobné, tak som postupne povoľoval jednotlivé nastavenia a zrazu sa to rozbehlo (Skratky pri jednotlivých nastaveniach sú nehacknuteľné :) )
Teda skús sa pohrať s nastavením. Ak Ti sieť sťahuje (napr. súbory) plnou rýchlosťou, tak chyba je u Teba v nastavení Tvojho compu...
Fero11
26.11.08,18:37
Ano pises, ze Rýchlosť Vašeho pripojenia je 7451.3 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 931.4 KB/sec (Kilobytov za sekundu). taku nema hocikto. Skusil by som si na tvojom mieste stahnut nejaky linuxik s FTP serveru (tie su umiestnene na rychlich serveroch).
Inak tieto merace rychlosti su na prd, kazdy ukazuje nieco ine....
S tymy fotkamy (screenshotmy) asi nepochodis, pretoze ak mas router a za nim ostatnych klientov, tak rychlost, ti ukaze len na tvojom PC...
A to ti vsetky stranky otvara tak pomaly, alebo len nejake ??
Provider by ti mal poskytovat len rychlost a mal by mat otvorene vsetky porty, ak to tak je, tak chyba je u teba...
kabul
27.11.08,07:29
no ono to je take, že teraz ide net v pohode o 5minut ma vypadok a bud mi stranku nacitava aj 1min, alebo ju ani nenačita. A potom o 20 minut to ide v pohode........potom o 2hodiny pripojenie ide ale ako slimačik.
Proste ako píšem nestabilne pripojenie.
No a teraz ako im dokazať..."oni uz su vycvičeny lebo vela ludi im odchadza po ukonceni viazanosti" čo v mojom pripade je o 1,5 roka
A kedze net použivam ku praci ...... rad by som z toho vycuval
Fero11
27.11.08,08:16
Mas optiku az domu, alebo doma mas uz LAN (RJ45), nemas nahodou router, nebodaj wifi a nejakych ciernych (nechcenych) klientov ??
kabul
27.11.08,09:59
do koncove pripojenie je cez metalicke kable, s nikým nemám sieť, ziaden router ani wi-fi, O ciernych neviem :confused:
Fero11
27.11.08,11:38
Tak by som to reklamoval, ale predtym ako by to prisiel kontrolovat technik, tak by som si dal do poriadku PC, aby nemudroval, ze nejde ti to preto, lebo mas toto a pod...
Charon
27.11.08,11:58
Napadlo ma ešte ako to vyskúšať. Skús nabootovať comp z CD vercie Linuxu a skús sa napojiť s ním. Ak Ti to bude robiť je to v hardware, ak nie tak je to vo Windowse...
dolfort
27.11.08,14:20
Napadlo ma ešte ako to vyskúšať. Skús nabootovať comp z CD vercie Linuxu a skús sa napojiť s ním. Ak Ti to bude robiť je to v hardware, ak nie tak je to vo Windowse...

Prípadne ešte vyskúšať iné kompiki na tom pripojení, najprv tvoj vlastný a iný samostatne + potom aj oba súčasne, cez router. Vyfiltruješ či je chyba v kompe alebo za ním.

Ak pripojenie ide naprd na oboch kompoch, tak na to už ani technik nemôže nič povedať. Treba testovať testovať testovať. A schovávať printscreeny z online meračov.

Stiahni si aj NetMeter http://www.metal-machine.de/readerror/
a pomocou Fraps http://www.fraps.com/ urob záznam.
Na printscreeny použi QuickScreenCapture http://www.etrusoft.com/

Viazanosť je zradná vec. Alternatívni operátori už robia bez viazanosti a rýchlosti 10-20 mbit normálna vec. Ja som pred dvoma mesiacmi vymenil providera tak že som zavolal nových chalanov nech si prídu namontovať svoju anténu a starým (s ktorými som mal rovnaký problém ako ty) napísal saionara čauko goodbye.
Fero11
27.11.08,14:42
Tiez ma napadlo vyskusat iny PC, ale provider ma predpokladam zabezpecenie na uroni MAC, takze naklonovat MAC na inom PC a skusaj.... Na inom PC by som nahodil cisto win XP, antivir a firewall a testoval, alebo fakt by stacilo nejake male live CD s linuxom
kabul
28.11.08,12:39
Dnes rano mi začal blbnuť pocitač - naskočila modra obrazovka.... že je problem s novym HW a potom sa v kuse zobrazovali hlasky typu že system zistil malware, zaznamenal atak na pc, ked som tie hlasky odklikol zacalo nacitavať nejaku stranku antispywareknight.biz...
A musim povedať "najlepsi nod" ma strasne sklamal.... absolutne ho nenašiel...
až som použil spybot a ten vyzera to tak vyriešil.
Zatial to vyzera ze aj pripojenie na net je dobre s dobrou odozvou.
3x som si zaklepal na drevo aby to tak vydrzalo :D
ropy
28.11.08,13:14
Ahojte, mám podobný problém, mám net od oranžového operátora
a pred podpísaní zmluvy mi sľubovali že to šlape veľmi dobre, ja
som si ho zobrala a od júna som sa ani nepripojila - u nás je slabý signál i na telefón, takmer sa nedovoláte ak je telefon v dome. Z ulice ako tak ale nie je normálne aby som si dala kabát rukavice a išla na ulicú s PC urobiť úhrady a podobne.
Neuznali mi reklamáciu a tak platím 399,-Sk mesačne na 2 roky len tak niekomu k dobru.A ešte na margo celého, účtujem doma,kurzy a podobné veci si chodím pozerať k iným.Že vraj rok 2008.....
Viem mi niekto poradiť.Ďakujem
dolfort
28.11.08,14:25
Dnes rano mi začal blbnuť pocitač - naskočila modra obrazovka.... že je problem s novym HW a potom sa v kuse zobrazovali hlasky typu že system zistil malware, zaznamenal atak na pc, ked som tie hlasky odklikol zacalo nacitavať nejaku stranku antispywareknight.biz...
A musim povedať "najlepsi nod" ma strasne sklamal.... absolutne ho nenašiel...
až som použil spybot a ten vyzera to tak vyriešil.
Zatial to vyzera ze aj pripojenie na net je dobre s dobrou odozvou.
3x som si zaklepal na drevo aby to tak vydrzalo :D

Nebude to tým že NOD32 je antivírusový program? Nemôžeš liečiť úplne všetko penicilínom.
Na poriadnu ochranu PC potrebuješ nejakú kombináciu nástrojov: antivirak + firewall + antispyware (tých môže byť aj viacero, ale iba jeden s aktívnou ochranou).
dolfort
28.11.08,14:27
Ahojte, mám podobný problém, mám net od oranžového operátora
a pred podpísaní zmluvy mi sľubovali že to šlape veľmi dobre, ja
som si ho zobrala a od júna som sa ani nepripojila - u nás je slabý signál i na telefón, takmer sa nedovoláte ak je telefon v dome. Z ulice ako tak ale nie je normálne aby som si dala kabát rukavice a išla na ulicú s PC urobiť úhrady a podobne.
Neuznali mi reklamáciu a tak platím 399,-Sk mesačne na 2 roky len tak niekomu k dobru.A ešte na margo celého, účtujem doma,kurzy a podobné veci si chodím pozerať k iným.Že vraj rok 2008.....
Viem mi niekto poradiť.Ďakujem

Skúšala si externú anténu na mieste kde je najlepší príjem signálu; možno aj na streche?
kabul
28.11.08,15:00
Nebude to tým že NOD32 je antivírusový program? Nemôžeš liečiť úplne všetko penicilínom.
Na poriadnu ochranu PC potrebuješ nejakú kombináciu nástrojov: antivirak + firewall + antispyware (tých môže byť aj viacero, ale iba jeden s aktívnou ochranou).

zrejme som mal napisať eset smart security system kde je av + firewal + antispyware........
ropy
11.12.08,11:25
Ešte som to neskúšala, podľa teba by som mala dať modem cez predlžovák na vyššie miesto.Tá dlžka toho kábla by nevadila?Napríklad 6-8 metrov.