accad
24.05.05,13:51
K 30.4.2005 podávame daňové priznanie od 1.5.2005 prechádzame na nový hospodársky rok.
Na stránke www.enoviny.sk/print.phtml/?cid=7330 (http://www.enoviny.sk/print.phtml/?cid=7330) je príspevok k uplatneniu ročných odpisov pri zmene zdaňovacieho obdobia z kalendárneho roka na hospodársky rok.
Kedže nám vychádza daňová strata tak uvažujeme nad prerušením odpisov podľa § 22 ods.9. V danom článku sa píše, že daňovník má právo podľa § 22 ods.11 uplatniť za toto zdaňovacie obdobie daňové odpisy vo výške ročných odpisov. Kedže nie vždy sú takéto príspevky hodnoverné, chcem sa opýtať, či má niekto s takýmto niečím skúsenosť, prípadne, či súhlasite s názorom v danom príspevku.
S pozdravom Edita
Zuzana210
25.05.05,05:01
Na jednom školení sa tiež niečo také hovorilo. Uplatníš si celoročný odpis, lebo v zákone sa píše o "zdaňovacom období" aj keď to tvoje je len pár mesiacov.
Katkad
30.07.07,12:20
Prosim poradte, kde by som sa mohla dozvediet akym koeficientom mam vyratat odpis, ak robim uctovnictvo za hospodarsky rok - napr. od 04/2007 do 03/2008 a k 1. 1. 2008 sa zmeni zo zakona koeficient?
KEJKA
30.07.07,17:31
to máš na mysli koeficient k DPH?
Katkad
31.07.07,11:01
nie, koeficient na dan z prijmu, ktory je v paragrafe 27