Starbo
26.11.08,09:30
Zdravím Vás poraďaci...som tu relatívne nový, tak hneď využijem túto možnosť. Chcem sa spýtať či tu má niekto osobné skúsenosti s vybavením pôžičky pre mamičku na MD od 100 000,- vyššie, mesačný príjem by bez problémov pokryl splátky, lebo je nadpriemerný, ale zdokladovať vie iba materskú dovolenku. Má niekto s podobným prípadom skúsenosti?Odporučte prosím nejaké varianty...za každú odozvu budem vďačný...
Chobot
26.11.08,08:50
Zdravím Vás poraďaci...som tu relatívne nový, tak hneď využijem túto možnosť. Chcem sa spýtať či tu má niekto osobné skúsenosti s vybavením pôžičky pre mamičku na MD od 100 000,- vyššie, mesačný príjem by bez problémov pokryl splátky, lebo je nadpriemerný, ale zdokladovať vie iba materskú dovolenku. Má niekto s podobným prípadom skúsenosti?Odporučte prosím nejaké varianty...za každú odozvu budem vďačný...

Prosím ťa, vysvetli mi, ako môže mať žena na MD príjem (a ešte k tomu nadpriemerný). Veď pokiaľ má príjem, tak nemá nárok na MD!:eek: A pokiaľ to je nelegálny príjem, tak bod 14 Etikety porady hovorí:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
Starbo
26.11.08,10:13
Dobre beriem späť,ospravedlňujem sa za zlú formuláciu otázky. Takže existuje nejaká pôžička pre mamičku na MD, samozrejme legálnou cestou.
Chobot
26.11.08,10:22
Dobre beriem späť,ospravedlňujem sa za zlú formuláciu otázky. Takže existuje nejaká pôžička pre mamičku na MD, samozrejme legálnou cestou.

Nie, neber to zle, len som chcel presne pochopiť súvislosti a nechcel som, aby to zabehlo do nelegálnych sfér (falšovanie potvrdenia o príjme). Preto som chcel vedieť, aký má príjem - z čoho? Nevie to nijako vydokladovať? (napr. daňovým priznaním?)

Ak nie, tak v zlom období sa rozhodla pre pôžičku - všetky banky sprísňujú podmienky schválenia úveru. Bez zdokladovania príjmu by dali úver asi len nebankovky - ale to by som jej nedoporučil. Jedine poštová banka nechce potvrdenie, ale to je úver len do 100.000 Sk.
Starbo
26.11.08,10:41
Jasné rozumiem, ďakujem, že si ma upozornil, lebo som si neuvedomil tú svoju formuláciu, určite som ani ja nemyslel na protizákonné riešenia a falšovanie. No ten príjem bohužial nijako nebude vedieť zdokľadovať. No nebankovy veľmi ani ja nechcem riešiť. V poštovej banke dajme tomu na tých 100 tisíc sú aké podmienky?
Chobot
26.11.08,10:51
Jasné rozumiem, ďakujem, že si ma upozornil, lebo som si neuvedomil tú svoju formuláciu, určite som ani ja nemyslel na protizákonné riešenia a falšovanie. No ten príjem bohužial nijako nebude vedieť zdokľadovať. No nebankovy veľmi ani ja nechcem riešiť. V poštovej banke dajme tomu na tých 100 tisíc sú aké podmienky?

Tu sú uvedené:

http://www.pabk.sk/remark/servlet/remarkS?pageID=27
Starbo
26.11.08,12:54
díky moc, ale aj tak som trúba,ma mohlo napadnúť, že na stránke to budú mať...ešte by som sa chcel opýtať aký by si mal názor na toto?je tam v niečom háčik?
nemôžem sem vložiť link, mám ešte málo príspevkov, tak ako by to mohlo byť s flexipôžičkou s finančným ručením od VÚB?
Chobot
26.11.08,14:19
díky moc, ale aj tak som trúba,ma mohlo napadnúť, že na stránke to budú mať...ešte by som sa chcel opýtať aký by si mal názor na toto?je tam v niečom háčik?
nemôžem sem vložiť link, mám ešte málo príspevkov, tak ako by to mohlo byť s flexipôžičkou s finančným ručením od VÚB?

Toto som raz mal od tej banky, vtedy sa to ešte nevolalo Flexi. Bol to spotrebiteľský úver, kde ako ručenie bol iný vklad v banke. Bral som sumu pod 100.000 a ručil som synovou vkladnou knižkou. Ale aj tam som musel preukazovať príjem, zabezpečenie bola len sekundárna záležitosť, prvotnou starosťou risk manažéra banky bola schopnosť splácania pôžičky z príjmu dlžníka.

Neviem, či sa odvtedy niečo zmenilo - skús si zavolať do banky, či aj k tomu treba potvrdenie o príjme. Ja by som povedal, že asi bude treba.