dagyna
26.11.08,11:22
Potrebovala by som poradiť ako môžem odstrániť obojstrannú lepiacu pásku z plastového okna bez poškodenia povrchu. Mala som prilepené ozdobné záclonky na okne celé leto a tým teplom nemôžem teraz to lepidlo dostať z okna. Poraďte mi čím rozpustím lepidlo aby som nepoškodila plast? Ďakujem.:(
Chobot
26.11.08,10:37
Potrebovala by som poradiť ako môžem odstrániť obojstrannú lepiacu pásku z plastového okna bez poškodenia povrchu. Mala som prilepené ozdobné záclonky na okne celé leto a tým teplom nemôžem teraz to lepidlo dostať z okna. Poraďte mi čím rozpustím lepidlo aby som nepoškodila plast? Ďakujem.:(

Začať technickým benzínom, ak nepomôže, použiť acetón.
Lotarka
26.11.08,10:55
V každom prípade by som či už jedno alebo druhé skúsila niekde na maličkom (neviditeľnom) mieste, či to neporuší ten plast. Ja doma vždy začínam liehom - naposledy som dávala pomocou sušiča- veľmi opatrne a liehu dole, ale zo skla fóliu, čo sme mali malého šarkana v detskej.
niio
15.09.09,21:45
ide to nadherne dole Biolitom....ano tym pripravkom na hubenie hmyzu. Staci nastriekat, pockat par sekund a pretriet handrickou-uplne ako z teleshopingu :D:D
220870
16.09.09,04:09
Začať technickým benzínom, ak nepomôže, použiť acetón.
V žiadnom prípade.Acetón rozpúšťa plast okien.
kargo
16.09.09,04:48
Syntetické riedidlo dobre odstraňuje zbytky lep. pások a rôzne škvrny a šmuhy z umelých hmôt. Potom ho treba omyť saponátom,
kucko
16.09.09,10:40
mám odskúšané -obyčajný jedlý olej- na hadričku nalejeme a potierame miesto pokial lepidlo neodstránime.Týmto spôsobom odstránim akékoľvek lepidlo.
Ella11
18.09.09,17:01
Dobrý deň. Poraďte mi prosím ako mám odstrániť papierovú lepiacu pásku z rámov okien. Chlapi čo mi zatepľovali ich nedali dole a teraz keď ich chcem dať dole, tak ostáva po nich lepidlo aj z pásky na rámoch. Škrabať to nechcem, aby som nezničil rámy. Mám plastové okná v hnedej farbe. Takisto aj keď nie veľa ostalo na oknách a na parapetách lepidlo, keď sieťkovali tak im asi napadalo. To viete páni majstri... Ďakujem za rady
Melnick
18.09.09,17:09
Tieto pásky sa z okien údajne zle odstraňujú v prípade, že okná boli dlho uskladňované na slnku. Robím účto firme, ktorá sa zaoberá montovaním plastových okien. V prípade jedného klienta reklamovali túto chybu u výrobcu a ten poslal dvoch pracovníkov so saponátom a okná drhli :) a aj vydrhli.:) Išlo však o biele okná. Ale môžem sa klienta opýtať, či náhodou......... ???????? :)
Ak Ti medzitým nikto neporadí, ozvem sa Ti, ak sa niečo dozviem.:)
220870
18.09.09,17:09
arizona
18.09.09,17:37
Ella11
18.09.09,19:11
Ďakujem za typy. Práve že tie okná sú na severnej strane, kde svieti slnko ráno cca 2 hod. Ale skúsim niečo z tých typov. Keď ich mechanicky dávam dole, ostávajú tam útržky papierovej pásky a lepidla. A čo s tým sieťkovacím - fasádnym lepidlom na oknách a parapetách? Ak to budem škrabať tak dorasujem okno! Ďakujem.
Bagovka
19.09.09,12:12
Ja mám podobný problém. Možno o niečo horší. Tiež sme nechali takúto pásku na okennom ráme ale nie plastového, ale DREVENÉHO okna. Slnko ju krásne rozožralo a teraz nevieme čo s ňou. Čítala som že by to mohlo ísť jedlým olejom. Ale keď nie????:eek: Poradte prosím. Vopred ďakujem
R_R
20.09.09,03:48
skús izoprophil alkohol- čisti a neleptá plast
Ella11
20.09.09,08:40
Prosím ťa a kde sa to dá zohnať?
Ella11
20.09.09,08:41
A nerozleptá to plastový rám okna? Predsa je to dosť agresívne. Ďakujem
Ella11
20.09.09,08:42
Mal som na mysli ten acetón, nie olej.
atka4
20.09.09,08:52
ide to nadherne dole Biolitom....ano tym pripravkom na hubenie hmyzu. Staci nastriekat, pockat par sekund a pretriet handrickou-uplne ako z teleshopingu :D:D

O tomto som počula teraz nedávno od jednej kočky, ktorá pracovala ešte pred 3 týždňami vo fime zaoberajúcej sa predajom pre drogérie....nie kozmetikou.
Nemám skúsenosť, ale zaujalo ma to.
220870
20.09.09,08:55
Mal som na mysli ten acetón, nie olej.
Nerozleptá,možno pri dlhšom pôsobení.Ale určite naruší štruktúru plastu.Prenikne do jeho útrob.Čo sa môže po pár rokoch prejaviť na zmene jeho chemických vlastností ( môže zožltnúť).Preto všetci výrobcovia plastov ,vrátane plastových okien upozorňujú na vysoké riziko poškodenia plastu a nedoporučujú ZAKAZUJÚ používať na čistenie plastov syntetické riedidlá.Výrobcovia plastových okien vám neuznajú záruku.Varovanie pred použitím syntetických riedidiel a pod. prípravkov sa náchdza na internetových stránkach a záručných podmienkach ,väčšiny výrobcov plastových okien.
Takže smelo do toho.
220870
20.09.09,09:00
Ja mám podobný problém. Možno o niečo horší. Tiež sme nechali takúto pásku na okennom ráme ale nie plastového, ale DREVENÉHO okna. Slnko ju krásne rozožralo a teraz nevieme čo s ňou. Čítala som že by to mohlo ísť jedlým olejom. Ale keď nie????:eek: Poradte prosím. Vopred ďakujem
Na drevenných oknách sme čistili chémiou od spol.HG- odstraňovač samolepiek, lepiacich pások.Dostať v Baumaxoch, a vybraných predajniach farby laky. vygoglite Hagesan .Pozor je to veľmi agresívna chémia,dodržte návod.
ascari
21.09.09,13:03
Lepace pásky idú dobre dolu toluenom. Ja som si lepil na dvere molitanové tesnenie ale keďže bolo hrubé tak som ho chcel dať okamžite dole ale už nešlo. Skúšal som aceton ale bohužiaľ. Nakoniec mi vo farby-laky poradili toluen a tým to išlo perfektne. Ešte dodám že dvere boli bezpečnostné s kovovým rámom a tesnenie bolo lepené na ten kov.
emental
05.09.10,11:19
Ja chcem odstranit kobercovu obojstrannu lepiacu pasku - bol nou po okrajoch prilepeny koberec k parketam (aky to uz len somar mohol toto spravit na inak dobre parkety!!!) v byte co som kupil. Parkety chcem zrenovovat - ale miesta kde je ta paska by sa asi nedali brusit, je dost pevna, nejde mechanicky dole.
Skusal som HG Odstranovac nalepsie, mala flaska za cca 6 EUR - nepomaha. Resp. pomaha, ale dost pracne. Odstranenie 5cm pasiku mi dalo zabrat. Po celom obvode by som minul tak 5 baleni toho pripravku... Nie je teda na to moc ucinny. Potreboval by som nieco ucinnejsie, nieco co viacej lepta.
Viem, ze drevo sa tomu prilis tiez nepotesi, ale co mam robit...
pepsikova
05.09.10,11:38
..vyskúšaj odlakovač na nechty, alebo acetónové riedidlo...ale niekedy sa dá aj len tak prstom "zošúľať"...
acho
05.09.10,17:42
odporucam pripravok Tercit od vyrobcu Banchem. Osobne odskusane a fungoval ako na "chemoprenove" lepidla po odstraneni lepenych kobercov, tak aj na okenne ramy po odlepeni pasky, ktoru lepili robotnici pri zateplovani panelaku.