ivetkavrb
26.11.08,12:22
Dobrý deň, prosím o radu pri účtovaní skladu v MRP účtovanie spôsobom A. Prosím kto má skúsenosti s prepočítavaním skladových cien a MJ? Potrebujem pomôcť s výdajom do mínusu. Vopred ďakujem
ivetkavrb
26.11.08,15:19
Prosím, kto mi pomôže:(:(
Ingrid Ondruskova
26.11.08,15:51
A s čím konkrétne máš problém?
ivetkavrb
26.11.08,18:10
Ide mi hlavne o sklad v MRP, pretože účtujem PU spôsobom A a predaj tovaru uskutočnujeme cez fiškálny modul napojený na sklad. Nezrovnalosti mi tam robí výdaj do mínusu, pretože na predajni niekedy skôr predajú to čo ešte nie je na sklade, pretože si to želá zákazník a keď dohrávajú príjemky na tento tovar , nedajú pozor a príjemky sú nahrate neskôr ako výdaj a potom mi nesedí :
Poč.stav + príjemky - výdajky sa nerovnajú inventúre. Oni mi tvrdia, že je to veľmi pracné sledovať tieto výdaje do mínusu. Taktiež neviem ako účtovať cez kasu služby - doprava. Vytvoriť si sklad. kartu na cez ňu to účtovať, ale potom neviem či si mám vytvoriť len fiktívnu príjemku na sklade aby sa to mohlo odpisovať alebo ako?????????
Ingrid Ondruskova
28.11.08,06:09
Máme v práci podobnú situáciu-tovar najskôr fyzicky aj účtovne predáme /ideme na sklade do mínusu/ a až potom sa dohrávajú príjemky /napr.dodávateľ neskoro dodá fa/ a nerobí nám to žiadny problém, sedí nám aj inventúra na sklade, robíš aspoň raz týždenne operáciu:
SKLAD...KARTY...FUNKCIE......PREPOČET POČTU MJ V SKLAD.KARTÁCH PODĽA POHYBOV V SKLADE
ivetkavrb
28.11.08,07:22
Nerobím to ja ale moje kolegyne na predajniach, a vravela som im, že aby pri každej zmene zmene alebo aspoň preventívne dávali prepočet. A keď nahrávate príjemky tak prepisujete dátum na skorší ako bol výdaj????? Pretože ja keď dám kontrolu výdaja do mínusu tak je tam pekne dlhý zoznam položiek do mínusu. A keď to všetko opravím potom mi sklad sadne. Zatiaľ veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Ingrid Ondruskova
28.11.08,14:15
Nerobím to ja ale moje kolegyne ... A keď nahrávate príjemky tak prepisujete dátum na skorší ako bol výdaj?????NIE Pretože ja keď dám kontrolu výdaja do mínusu tak je tam pekne dlhý zoznam položiek do mínusu. A keď to všetko opravím potom mi sklad sadne. Zatiaľ veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Pokiaľ je dodržaný postup a napriek tomu sú mínusové položky...podľa môjho názoru sa jedná už len o ľudský faktor. My máme asi 1000-položkový sklad a
pred inventúrou napriek opatreniam nám "vytŕčajú" mínusové položky /niekedy aj 20% sortimentu/, to zn. že pri výdaji jednoducho došlo k sortimentnej zámene.