Metodik
26.11.08,14:01
Ahojte, zaujíma ma Váš názor na danú problematiku.

Výrobná spoločnosť v prvom roku má zostavenú kalkuláciu na daný výrobok. Inej firme predá tento výrobok ani nie na úrovni materiálových nákladov a táto spoločnosť na základe takto zníženej ceny si danú vec uplatní ako reklamný predmet a rozdáva ho na jednaniach.
Firmy nie sú ekonomicky a personálne spriaznené. Vnímate ako riziko túto transakciu ?
Tweety
26.11.08,13:03
Ahojte, zaujíma ma Váš názor na danú problematiku.

Výrobná spoločnosť v prvom roku má zostavenú kalkuláciu na daný výrobok. Inej firme predá tento výrobok ani nie na úrovni materiálových nákladov a táto spoločnosť na základe takto zníženej ceny si danú vec uplatní ako reklamný predmet a rozdáva ho na jednaniach.
Firmy nie sú ekonomicky a personálne spriaznené. Vnímate ako riziko túto transakciu ?
Ako stratovú, určite.
Metodik
26.11.08,13:07
Ja tiež , ale prečo podľa teba ?
Tweety
26.11.08,13:08
Ja tiež , ale prečo podľa teba ?
Z tejto transakcie nebude žiaden zisk, iba strata. Náklad vyšší než výnos.
Metodik
26.11.08,13:13
Ano ,ale to ešte nevidím ako dôvod na riziko. Ja skôr vidím riziko v tom že je vytvorený obchodný vzťah len na účel zníženia základu dane alebo zvýšenia daňovej straty.
Tweety
26.11.08,13:17
Ano ,ale to ešte nevidím ako dôvod na riziko. Ja skôr vidím riziko v tom že je vytvorený obchodný vzťah len na účel zníženia základu dane alebo zvýšenia daňovej straty.
No riziko v tomto áno, ale ak je taká transkakcia len jedna, a iné sú ziskové, pre výrobnú firmu to nemusí byť až také riziko.
Metodik
26.11.08,13:25
Nie v tomto prípade ide o pomerne slušnú sumu. Keby táto spoločnosť dodala tovar síce so stratou ale druhá spoločnosť by ho normálne predala, nevidela by som až taký problém. Problém vnímam v tom že aj v jednej aj v druhej spoločnosti vzniká N vyšší ako výnos a v druhej iba náklad, pretože ho použije ako reklamný predmet. Pritom neexistujú marketingové zmluvy o šírení rečklamy, zmluvy o poskytnutí zľavy alebo skonta atď.