tsatsiki
26.11.08,14:53
dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, resp. kontrolu..
Z daňového uradu vyzvali klienta na predlozenie prehľadov o zrazenych preddavkov z rokov 2000-2003 a rovnako i hlaseni. Nakolko jeho uctovnicka viedla uctovnictvo velmi svojsky, nie su v nom vedene ziadne mzdy. Jedine co mam v rukach su vypisy z banky, kde su uhrady dane na danovy urad a vyjadrenie podnikatela, ze mal len dohodara. Chcela by som sa uistit v dvoch veciach. Bola vtedajsia dan z prijmov dohodarov 10 percent? Zrazkova dan sa teraz uvadza v mesiaci, v ktorom sa zrazi. Bolo tomu tak aj v rokoch 2000-2003. Alebo sa v kolonke za jul, uvadza zrazene a odvedene v auguste? dakujem za pomoc.
Tweety
26.11.08,14:03
dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, resp. kontrolu..
Z daňového uradu vyzvali klienta na predlozenie prehľadov o zrazenych preddavkov z rokov 2000-2003 a rovnako i hlaseni. Nakolko jeho uctovnicka viedla uctovnictvo velmi svojsky, nie su v nom vedene ziadne mzdy. Jedine co mam v rukach su vypisy z banky, kde su uhrady dane na danovy urad a vyjadrenie podnikatela, ze mal len dohodara. Chcela by som sa uistit v dvoch veciach. Bola vtedajsia dan z prijmov dohodarov 10 percent? Zrazkova dan sa teraz uvadza v mesiaci, v ktorom sa zrazi. Bolo tomu tak aj v rokoch 2000-2003. Alebo sa v kolonke za jul, uvadza zrazene a odvedene v auguste? dakujem za pomoc.
Áno, do výšky 4000.-/mesiac bola 10% a uvádzala sa zvlášť- ako 10%. V mesiaci, za ktorý bola zrazená.
tsatsiki
26.11.08,14:14
dakujem za rychlu odpoved. t. j., ze ak prva platba bola 25.8.2000 napisem ju do 8. mesiaca? snad tak. este raz dakujem
evuša
26.11.08,14:40
Myslím si, že 25. 8. bola platba zrazená na 7. mesiac. Už si to nepamätám, opravte ma prosím niekto, ak sa mýlim, ale zdá sa mi, že podľa vtedy platného zákona o dani z príjmov sa daň odvádzala do 15 dní odo dňa zrazenia. Takže ak výplata mzdy za 7 mesiac bola 10.8, do 25. 8. bol zamestnávať povinný odviesť na DÚ zrazenú daň.