mackova
24.05.05,20:45
Caute poradaci, co hovorite na to, ze moj kamarat chce si zobrat auto na leasing ako sukromna osoba a zaroven to auto chce vyuzivat na pracovne cesty, on najazdi asi 45 000 km rocne, kde si chce uplatnovat 6,2 Sk a PHM.
Myslite, ze je to spravne?
Mohol by mat leasing na firmu a zaroven si uplatnovat 6,2 Sk, mne to pripada
nelogicke, obidva sposoby.
Co vy na to?
Dik.
Manual
24.05.05,18:55
Caute poradaci, co hovorite na to, ze moj kamarat chce si zobrat auto na leasing ako sukromna osoba a zaroven to auto chce vyuzivat na pracovne cesty, on najazdi asi 45 000 km rocne, kde si chce uplatnovat 6,2 Sk a PHM.
Myslite, ze je to spravne?
Mohol by mat leasing na firmu a zaroven si uplatnovat 6,2 Sk, mne to pripada
nelogicke, obidva sposoby.
Co vy na to?
Dik.No pokial má auto na lízing firma, tak tam do nákladov len PHM nie kilometrovné.
Ale keby ho mal na lízing ako občan a používal by ho na firemné účely, tam by sa to snáď aj dalo /je to súkromné auto, ktoré ešte nevlastní/ je to na hrane. Ale ja osobne by som si tam kilometrovné dal. Môj názor.
Pekný večer...
babenko1
24.05.05,19:00
No ak si ho berie ako súkromná osoba a chce ho využívať na podnikanie, môže, nikde to nie je zakázané.
Len si odporuješ, čo sa vlastne pýtaš. V tej dalšej vete hovoríš, že si chce aj lízing dávať, aj 6,20 Sk, tak ktorá časť otázky je tá správna??
jeso
24.05.05,19:04
ak kúpi auto na firmu-dáva si do nákladov PHM nie kilometrovné!!!!
ak ho kúpi ako občan -bude si uplatnovať kilometrovné !!!
evae
25.05.05,08:16
ja to chapem takto, kupi auto na leasing ako sukromna osoba (auto je jeho) ak najazdi 45000 rocne, to je krat 6,2 asi 279000 co je pekna suma. teraz neviem, ma popri tom aj narok na nahradu PHM? no a moze si spravit svoje cesty, nemusi si robit knihu jazd na vsetko a vymyslat, kde bol v piatok popoludni a skym na sluzobke, pretoze isiel so zenou na nakupy do kosic :) prosto prizna len firemne cesty a je to v pohode. nie?