Composite
26.11.08,20:38
Zdravím, rozmýšlam nad kúpou el. zubnej kefky.
či rotačnú, sonickú, alebo oscilačnú.
Len pri niektorých je cena nových kartáčikov polovičná zariadeniu.

Preto by som sa rád opýtal majiteľov, ako dlho im vydrží kartáčik na rôznych typoch el. zubných kefiek a značiek.

t.j. napr. pri rotačných, sonických, resp. oscilačných, ...
Značky Oral B, Philips, Panasonic,...

A chcel by som sa ešte opýtať, aký druh el. kefky máte a značku a ako ste spokojný?

A či má niekto aj ústnu sprchu a iba ju využíva na čistenie zubov.

Dík za pomoc
Chobot
27.11.08,07:47
Zdravím, rozmýšlam nad kúpou el. zubnej kefky.
či rotačnú, sonickú, alebo oscilačnú.
Len pri niektorých je cena nových kartáčikov polovičná zariadeniu.

Preto by som sa rád opýtal majiteľov, ako dlho im vydrží kartáčik na rôznych typoch el. zubných kefiek a značiek.

t.j. napr. pri rotačných, sonických, resp. oscilačných, ...
Značky Oral B, Philips, Panasonic,...

A chcel by som sa ešte opýtať, aký druh el. kefky máte a značku a ako ste spokojný?

A či má niekto aj ústnu sprchu a iba ju využíva na čistenie zubov.

Dík za pomoc

Máme OralB rotačnú už niekoľko rokov. Výroca síce uvádza, že životnosť kefky je cca 3 mesiace (na kefke sú aj modré štetinky, vraj keď koniec tých štetiniek vybledne, treba ju meniť), ale z praxe si myslím, že je to zbytočné a je to len predajný ťah predajcu, aby si ľudia kupovali 4 kefyk do roka. tá kefka kľudne vydrží aj por roka až rok. Treba ich kupovať do zásoby, keď sú v akcii.

Ja som s ňou spokojný. Zatiaľ neuvažujeme kúpu novej (oscilacnej alebo s výplachom) - podľa mňa to je zbytočne predražený luxus. Ale kto má na to, nech si to kúpi, netvrím, že je to zlé, len pre mňa zbytočne drahé.
Bionda
27.11.08,08:06
Naša rodina vyskúšala už tiež kade-čo, najviac a najväčší účinok a efekt nám priniesli normálne kefky ( aj tu je veľké množstvo a výber ) nakoniec ( a to má dcéra predné 1-ky na 80% fotokompozit a nie vlastný zub!!! Takže starostlivosť je na vysokej úrovni) jednoznačne Curaprox CS5460 - ultra soft. Naozaj vynikajúca kefka, už ani o inej neuvažuje u nás nikto.
Composite
27.11.08,13:46
Chobot:
Dík, to si ma potešil, tiež nechce nič drahé oral B do tisícky, ale kefka stojí do 500 sk, ale tých 5 mesiacov keby to vydržalo, tak to je v pohode ;)
Alebo philips má tiež veľky dobré kefky za prijateľnú cenu.
Ja skusím tu oscilačnú čo to povie ;)

Bionda:
Treba vyskúšať, keby človek neskúšal a neriskoval, tak nie sme tam kde sme ;), resp. keby viac skúšal a riskoval sme ďalej :D
Používam drahé a kvalitné zubné kefky, ale proste chcem prejsť ďalej ;)
robin78
27.11.08,14:05
Ja som pouzival rotacnu OralB. Zubar mi tvrdil, ze s klasickou kefkou sa daju zuby rovnako dobre vycistit ako s elektrickou. Taktiez mi povedal, ze ked uz el. kefku, tak kupit len sonicku.
robin78
27.11.08,14:09
este by som doplnil, co sa tyka cien tych kartacikov (OralB), tak za najlepsie ceny som ich videl v zahranici, 10ks cca. 24-30€, takze ked ma clovek priamo moznost, alebo znameho, treba sa predzasobit ;-)
Bionda
27.11.08,15:14
Chobot:
Dík, to si ma potešil, tiež nechce nič drahé oral B do tisícky, ale kefka stojí do 500 sk, ale tých 5 mesiacov keby to vydržalo, tak to je v pohode ;)
Alebo philips má tiež veľky dobré kefky za prijateľnú cenu.
Ja skusím tu oscilačnú čo to povie ;)

Bionda:
Treba vyskúšať, keby človek neskúšal a neriskoval, tak nie sme tam kde sme ;), resp. keby viac skúšal a riskoval sme ďalej :D
Používam drahé a kvalitné zubné kefky, ale proste chcem prejsť ďalej ;)
:) my sme práveže ten oral B elektrickú mali, teraz už sa jej nikto nechytí :D, -každý mal vlastnú farbu. Teraz sa len "smutne " na nás pozerajú :D:D ale skúsili sme.
petmar
28.11.08,09:57
Už by som nikdy nekúpil rotačnú kefku s vlastným zdrojom,nabíjačkou, stojančekom a tď. Zavadzia to, potrebuje zásuvku..a ešte to považujem za životu nebezpečné v kúpeľni, kde nie je núdza o vlhko a mokro.no a už dve sa nám pokazili veľmi rýchlo.
Teraz máme na batérie , sú lacnejšie aj spratnejšie, batérie vydržia dostatočne dlho.
Composite
30.11.08,11:12
Tak vybral som oscilačno - pulzačnú bola za dobrú cenu, tak treba pomaly začať s niečim jednoduchším, sonické čo by stáli za to boli 2-3 krát drahšie

výdrž 12 dní (2x2 minuty/deň), takže tých 7 dní to vydrží.

robin78: Jo skusim sa popozerať v nemecku po kefkách čo to povie ;)

Bionda: Treba skusiť ;)
petmar
30.11.08,15:16
Už len maličkosť - nie sú to kartáčiky, ale kefky,
na Slovensku sa nekartáčikuje ale kefuje...
:D
Composite
30.11.08,15:28
no, ale kefičky, znie blbo a kefka to je to veľké neohrabané :D, a do elektrických sa nabíjajú kartáčiky, aleob kefičky znie blbo :D

A kefovanie až po kartačikovaní zubkov :D
robin78
01.12.08,06:42
robin78: Jo skusim sa popozerať v nemecku po kefkách čo to povie ;)

Ked mas moznost, tak skus Saturn, tam som ich videl najlacnejsie. ;)
pasuliatko
01.12.08,09:19
ja uprednostňujem normálnu zubnu kefku mali sme aj elektrickú ale nebolo to podla mna dobre. mne to nevyhovovalo
Bionda
01.12.08,13:37
Koľko ľudí, toľko chutí... :) každému z nás vyhovuje čosi iné.... tým sa líšime.... :) jeden na elektriku, druhí na manuál.... možno niektorí žiadnu :) hlavne je , aby sme si zuby čo najdlhšie uchránili- a vyhli sa tak protéze:)