eva.dd
27.11.08,00:15
Ako sa prosim vas postupuje ked predavam byt kupcovy co ma vraj 100percentnu hypoteku.O 48 hod mame s kupcom podpisovat kupno predajnu zmluvu.Je nam to nejak divne.Ide o to ze kupec ktory ma uver vraj uz schaleny chce od nas podpis kupno predajnej zmluvy, preco to neche od nas banka?Ved banka bude mat nas byt a na nom bude ta plomba. Kedy uvidime vlastne peniaze z banky ,az ked to cele prejde cez kataster? a hlavne AKE SU RIZIKA ZE NEUVIDIME PENIAZE ? NA CO SI DAT POZOR v zmluve?Co sa po podpise bude diat? Budeme nieco musiet my ako predavajuci vybavovat?
eva
ROBIN111
27.11.08,18:04
Ako sa prosim vas postupuje ked predavam byt kupcovy co ma vraj 100percentnu hypoteku.O 48 hod mame s kupcom podpisovat kupno predajnu zmluvu.Je nam to nejak divne.Ide o to ze kupec ktory ma uver vraj uz schaleny chce od nas podpis kupno predajnej zmluvy, preco to neche od nas banka?Ved banka bude mat nas byt a na nom bude ta plomba. Kedy uvidime vlastne peniaze z banky ,az ked to cele prejde cez kataster? a hlavne AKE SU RIZIKA ZE NEUVIDIME PENIAZE ? NA CO SI DAT POZOR v zmluve?Co sa po podpise bude diat? Budeme nieco musiet my ako predavajuci vybavovat?
evaJa som síce byt kupoval cez realitku, ale tých kúpnopredajných zmlúv sa podpisovalo až 5ks. Jedna išla mne, druhá predávajúcemu, tretia banke a ostatné na kataster.

Pár linkov ohľadom predaja nehnuteľnosti:
http://tvojepeniaze.pravda.sk/sk_phypo.asp?c=A061110_102934_sk_phypo_p17
http://www.reality-dom.sk/financie-peniaze-pozicky/postup-pri-predajikupe-nehnutelnosti-na-hypotekarny-uver/
mona091
27.11.08,18:30
ahoj,
myslim si, ze najprv by sa mali podpisat zalozne zmluvy v prospech banky, to znamena, ze zmluvnou stranou si Ty a banka, tato zmluva by sa mala odvolavat na presnu uverovu zmluvu, na zaklade ktorej kupujuci prevedie na seba predmetny byt, hned po zavkladovani zaloznej zmluvy by sa mohla zavkladovat aj kupna zmluva, pretoze uz je tam plomba v prospech banky, predpokladam, ze vsetky navaznosti zaloznej a uverovej zmluvy mas odkontrolovanem mona