hajnik
25.05.05,07:46
Dobrý deň,

zaujím by ma Váš názor na MLM napr. spoločnosť amway.

Ďakujem
Chobot
25.05.05,06:27
To este funguje?

Pred tromi rokmi sa ma jeden snazil nahovorit na spoluprácu, aby som fungoval ako predajca. Ja nie som taký typ, co dokáze za ludmi dobiedzat a presviedcat ich, aby si kúpili práve tú znacku (ktorá je nehorázne predrazená, aj ked tvrdia, ze sú to vysoké koncentráty a po zriedení to vyjde lacnejsie, to sú kecy). Z niecohp predsa musia hradit tú masívnu siet predajcov a samotná obchodná marza by na to nestacila, takze si myslím, ze musia byt predrazené.

Ale kto má na to povahu, cas a nervy a má takú charizmu, ze predá aj mrtvemu budík, je výrecný a zdravo "drzý", tak nech to ribí. Takí majú sancu prostredníctvom takýchto "systémov" zarobit majland. Tiché, bojazlivé, introvertné a plaché typy ludí nech sa predaju vyhýbajú, tí nepredajú nic.

Co sa týka samotných produktov Amway, neviem posúdit ich kvalitu, lebo som si nikdy ziadny nekúpil. Podla mna sú predrazené, ale je to len môj subjektívny názor. Z kozmetiky a drogérie mi ku stastiu úplne postacujú neznackové výrobky alebo bezné znacky, nie luxusné.

Neviem, ci chces robit predajcu alebo sa zaujímas o výrobky, ale neodrádzam Ta od toho. Kludne to vyskúsaj, ved najlepsie clovek zistí na vlasntej skúsenosti. Chcel si len vediet môj názor.
emily
25.05.05,06:34
skúška :)
ANNA
25.05.05,06:42
MLM neviem čo je, ale od Amway používam viac výrobkov, ktoré sa mi páčia. Napr. čistič na trúby alebo sprey na umývanie okien. Názvy ani presne neviem. Ale sú dobré a používam ich už veľmi dlho.
Johanka
25.05.05,06:48
Čo sa týka výrobkov AMWAY mám s nimi, hlavne s čistiacimi, dobré skúsenosti. Ale ty sa asi zaujímaš hlavne o MLM. Pracujem v MLM pre jednu firmu. Keď sa tomu človek venuje a má za sebou dobrú štruktúru ( to sú v pavúku ľudia pod tebou) nie je to zlé. Všetko však závisí na províznom systéme. Ja som už na takom stupni, že dostávam provízie aj z toho ,čo vyprodukujú mne "podriadení" a v období keď nemám na túto prácu čas alebo sa mi jednoducho nechce tiež niečo zarobím.
Zuzka11
25.05.05,10:06
multi level marketing - pavúk, pyramída....ako chceš:-))
JanaF
08.06.05,10:08
MLM: Multi Level Marketing. Existeje vela spolocnosti, ktore sa snazia produkovat prostriedky. Ako spominala Johanka je to pavukova struktura. Ty mozes byt na vrchole tej struktury, ale mozes spadnut aj dole. Pod tebou sa nachadzaju dalsi tvoji ludia, ktori mozu byt lepsi ako ty a tym padom spadnes dole, alebo sa musis viac snazit. Politika MLM je rozna. Niekde je to stavane tak ako som uviedla, ine spolocnosti maju taku taktiku, ze ty budes hore a ostatni pod tebou, ale vsetko zavisi od struktury spolocnosti, ktorou sa snazi napredovat. Rozdielov v MLM je viac, tieto ma takto napadli, lebo mam iste skusenosti s tymto systemom. Neviem aky system pouziva mway, ale nie kazdy system MLM ako hovori Johanka je o tom, ze ty si prvy a ostatni na teba "robia" o tom ten MLM nie je:D :D :D
Zolo
12.02.06,10:04
Ak sa chcete zorientovať v problematike legálneho obchodného systému MLM (Multi-Level-Marketingu) a nechcete sa stať obeťou niektorej pyramídovej hry, ktoré sú za MLM "preoblečené", pozrite si link http://finance.centrum.cz/clanek.phtml?id=83182
KEJKA
12.02.06,10:15
ja tiež využívam celý rad výrobkov Amway. Sú dobré, kvalitné. Roky mi nechýba vstupovať do drogérií, lebo cez Amway kúpim všetko od starostlivosti o domácnosť až po dekoratívnu kozmetiku. Registrácia kvôli riasenke bol po rokoch úlet , ktorý mi napokon aj tak nevyšiel
Trh na Slovensku predstavuje desiatky mld.Sk pre spotebu. Prečo by som mala krmiť anonymných predajcov, ak si spotrebujem vlastné výrobky vo vlastnej distribučnej sieti?
A pomohla som viacerým naštartovať a nájsť zmysel života. Nie je to o presviedčaní - je to stav mysle.
duficek
12.02.06,11:47
vyrobky amway vyskusala aj moja mama. uz nikdy viac. z prostriedku na umyvanie riadu dostala na ruky ekzem, ostatne "cistiace" (vraj) prostriedky staly za "nechcem byt vulgarny"...cize radsej okupujeme nasu drogeriu a kupime si jar alebo pur a sme bez ekzemu a pradlo vytiahneme naozaj z pracky ciste..perieme kupodivu tym praskom z reklamy...
Zolo
05.12.08,05:55
Ak sa chcete zorientovať v problematike legálneho obchodného systému MLM (Multi-Level-Marketingu) a nechcete sa stať obeťou niektorej pyramídovej hry, ktoré sú za MLM "preoblečené", pozrite si link http://finance.centrum.cz/clanek.phtml?id=83182
S odstupom času som skontroloval môj odkaz a zistil som, že už nefunguje, preto pripájam náhradný. Aj na tejto stránke sú nezaujaté informácie. A dá sa "preklikať" aj na ďalšie informácie, podľa ktorých sa môže človek lepšie zorientovať, aby mal šancu rozlíšiť nezákonnú pyramídovú hru od zákonného, legálneho alternatívneho systému distribúcie tovaru a služieb. Zisťujem, že mnohí s tým rozlišovaním majú problém, pritom je to jednoduché - stačí si položiť dve otázky - Je vstupný poplatok vysoký a je zdrojom na odmeňovanie? áno=pyramída, nie=MLM. Je tovar /služby/ cenovo porovnateľný s tovarom v bežnom predaji a je predajný aj mimo systém? nie=pyramída, áno=MLM
http://cs.wikipedia.org/wiki/Amway