Marta.b
27.11.08,10:13
Milí poraďáci,

potrebovala by som dosť akútne info k odvodom.... vopred ďakujem

Firma ide do likvidácie, avšak ja ako tlmočník,asistent (rakúska firma) budem pre nich pracovať ešte mesiac po stanovenom termíne likvidácie..
Pracujem na 1/2 úväzok.

Šéf mi chce uhradiť mzdu v hotovosti. Obávam sa však, že všetky odvody a daň sa mi ale uhradiť nechystá...

Čo môžem v tomto prípade urobiť? Zajtra mám s ním o tom jednať (preto je to súrne), prosím poraďte, ako mu môžem argumentovať, aby mi všetky odvody za mňa i za seba ako zamestnávateľa uhradil. Výpoveď by som mala dostať až k 31.12., čistú mzdu mi chce za november a december uhradiť zajtra v hotovosti. (mzdu mám fixnú, každý mesiac rovnakú)

Ak by mi to predsa len neuhradil, čo musím urobiť?

Mockrát vďaka
Marta
Tweety
27.11.08,09:17
Milí poraďáci,

potrebovala by som dosť akútne info k odvodom.... vopred ďakujem

Firma ide do likvidácie, avšak ja ako tlmočník,asistent (rakúska firma) budem pre nich pracovať ešte mesiac po stanovenom termíne likvidácie..
Pracujem na 1/2 úväzok.

Šéf mi chce uhradiť mzdu v hotovosti. Obávam sa však, že všetky odvody a daň sa mi ale uhradiť nechystá...

Čo môžem v tomto prípade urobiť? Zajtra mám s ním o tom jednať (preto je to súrne), prosím poraďte, ako mu môžem argumentovať, aby mi všetky odvody za mňa i za seba ako zamestnávateľa uhradil. Výpoveď by som mala dostať až k 31.12., čistú mzdu mi chce za november a december uhradiť zajtra v hotovosti. (mzdu mám fixnú, každý mesiac rovnakú)

Ak by mi to predsa len neuhradil, čo musím urobiť?

Mockrát vďaka
Marta
Za odvody zamestnanca zodpovedá zamestnávateľ, nie zamestnanec. Tak sa tým netráp.
Stina
27.11.08,09:21
V každom prípade by som požadovala vystavenie potvrdení potrebných k DP a RZZP.